Petrit Vasili: Kryeministri nuk e bën dot vettingun e palmave të autostradës, sepse është vetë shkaku

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një statusi në Facebook mbi zëvëndësimin e palmave rrëzë autostradës Tiranë-Durrës. Sipas z. Vasili kryeministri flet 48 orë për Vetting-un, por nuk arrin dot të bëjë një “vetting” për palmat të cilat është vendosur të zëvëndësohen me pisha që kushtojnë rreth 2.5 milion euro.

Më poshtë keni statusin e plotë të z. Vasili:

Kryeministri nuk e ben dot vetingun palmave te autostrades, sepse eshte vete shkaku!!!

Palmat e autostrades Tirane-Kashar u asgjesuan. Qindra milion leke te vjedhura dhe shperdoruara.
Te gjithe presin qe fajtoret te pergjigjen, sepse kane emer.
Ky kryeministri flet 48 ore ne dite per vetingun. A do ta beje vetingun e palmave? Apo meqenese eshte vete ne krye te ketij turpi nuk e ben dot. Jo jo, nuk e ben dot….

Burimi: (integrimi.al/T.I)

 

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al