Braimllari-Ballës: O kukull, mos përça artistët sepse edhe brenda njerëzve të tu ka njerëz që duan teatrin dhe jo kullat klienteliste që mbushin xhepat e tu.

Deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari ka reaguar me anë të një statusi në Facebook kundër Taulant Ballës.

Kukulla e shumëpërdorur Taulant, sot sulmoi opozitën sepse mesa duket paratë e Toyota Yaris nuk i arritën në destinacion dhe kërkon që të fitojë duke vjedhur pronën publike.-shkruan Braimllari

Postimi i plotë:

Kukulla e shumeperdorur Taulant, sot sulmoi opoziten sepse mesa duket parate e Toyota Yaris nuk i arriten ne destinacion dhe kerkon qe te fitoje duke vjedhur pronen publike.

Kjo lloj fare e keqe eshte sulur e gjitha per te vjedhur pronen publike. Mesa duket kane hall te madh, sepse duan sa me shpejte te pastrojne parate e krimit dhe kukulla ka marre rolin e sekserit ne kete proces.
Kesaj kukulle nuk i intereson Kushtetuta e vendit, institucionet dhe zbatimi i ligjit. Kesaj fare te keqe i intereson paligjshmeria, shitja e vendeve te punes, lidhja me krimin e organizuar, hajduteria e prones publike.
O kukull, mos perça artistet sepse edhe brenda njerzve te tu ka njerez qe duan teatrin dhe jo kullat klienteliste qe mbushin xhepat e tu.

Po ky Edi Rama pse nuk flet vet, por ju ka vene juve te flisni?!

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al