18 korrik 2019 moti do të jetë me diell dhe kalime të vranësirave në relievet malore. Era do të  jetë me drejtim Perëndim (W) me shpejtësi  8- 10 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 3 me lartësi vale 0,5–1,0  metër në det të hapur. Temperaturat do të vijojnë me rritje.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore   15/30°C

Zonat e  ulëta  18/35°C

Zonat  bregdetare 19/33°C

RTSH/ Meteorologe: Rezarta Xhakollari