Ja kush janë 10 aktoret më të bukura dhe më të paguara në Turqi

Hazal Kaya

Hazal Kaya është e para në listën e aktoreve më të bukura turke.  Emri i saj i vërtetë është Leyla Hazal Kaya, emër mjaft i njohur në insdustrinë turke të filmit.

Tuba Ünsal

Tuba Ünsal, një aktore mjaft e njohur në Turqi, vjen e dyta në renditjen e më të bukurave në kinematografinë turke. Aktrimi dhe modelimi janë dy fushat me të cilat ajo merret më së shumti.

 

Beren Saat

Aktorja turke, Beren Sat, është njëra prej më të njohurave në Turqi. 30-vjeçarja gëzon një adhurim të madh të publikut dhe honorari i saj për një episod mbërin në 20 mijë euro

Merjem Uzerli

Është një nga akoret gjermano-turke më të bukura dhe më të paguara. Merjem është e njohur nga të gjithë për serialin e famshëm “Sulltani i Madhërishëm”, me të cilin u pagua me një honorar 4000 euro për episod në kohën që filloi xhirimet, por më vonë producentët e panë më të përshtatshme të paguhej 12.500 euro.

Burcu Kara

Burcu Kara është një emër tjetër në këtë renditje. Aktrimi dhe prezantimi janë dy fushat e saj të suksesshme, me të cilat edhe ajo paguhet shumë

Nurgul Yesilcay

Nurgul Yesilcay renditet e katra në listën e aktoreve më të bukura turke. Ka lindur më 26 mars, 1976 në Afyonkarahisar (Turqi). Nurgul është e njohur si Jasemini nga seriali “Dashuri dhe Ndëshkim” dhe është njëra prej aktoreve më të paguara, por edhe të privilegjuara turke. Honorari për një episod për Nurgul shkon deri në 20 mijë euro.

Aysun Kayaci

Aysun Kayaci është një tjetër aktore, e cila renditet në top listën e femrave më të bukura turke. Ka lindur në mars të vitit 1981 në Stamboll. Përveç aktrimit, Aysun Kayacı merret edhe me modeling, me të cilin fiton shuma të koniderueshme parash.

Tuba Büyüküstün

Tuba Büyüküstün është një aktore tjetër, e cila renditet në top 10-shen e aktoreve turke. 33-vjeçarja është e njohur si Elif në serialin “Diamante dhe Dashuri”’, serial me të cilin rrëmbeu zemrat e publikut. Popullariteti që gëzon te publiku është i njohur për producentët, ndaj Tuba për një episod merr rreth 12 000 euro.

Bergüzar Korel

Bergüzar Korel është po ashtu një nga aktoret më të bukura dhe më të paguar në industrinë turke të filmit, emri i saj i vërtetë është Bergüzar Korel Ergenç. Është një nga aktoret e cilësuara me stilin më të mirë në veshje. E njohur për ne si Sheherzadja në serailin “Karadayi”, ku luan me Kenan Imirzalioglun, Bergüzar fiton rreth 12 000 euro për një episod.

Ceyda Ates

Ceyda Ates është një aktore shumë ebukur turke. Ka lindur më 14 shtator në Ankara dhe është mjaft e njohur në Turqi për rolet e saj në disa seriale. Aktrimi është profesioni me të cilin Ceyda merret prej vitesh.

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al