• Tirana -1 °
 • Durres -1 °
 • Elbasan -1 °
 • Fier 5 °
 • Gjirokaster 10 °
 • Korce -5 °
 • Kruje -1 °
 • Kukes -12 °
 • Lezhe 3 °
 • Sarande 10 °
 • Shkoder 3 °
 • Vlore 6 °
 • Ulcinj 6 °
 • Pristine -2 °

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili përmes një statusi në Facebook thotë se kryeministri Rama ka dy standard kur bëhet fjala për COVID 19.

Ai thotë se Rama nuk i ndaloi policët të dilnin në protestë, ndërsa besimtarëve myslimanë po ua ndalon faljen për Bajram. Sipas Vasilit, këto janë standarde aspak të drejta.

STATUSI I PLOTE

Dy standarte dhe turpi i Edi Ramës!
Policët e Edi Ramës me mijëra në 17 maj që prishin Teatrin, nuk zë Coronavirusi!?
Besimtarët myslymanë në ditën e tyre të shenjtë nuk lejohen se i zë coronavirusi!?

Refuzimi i dy standarteve është e drejtë e çdo qytetari!
Ky që luan me ditën e shenjtë mallkimi do ta ndjekë nga pas gjithë jetën!!