Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një postimi Facebook ku shprehet se ç’palaço kryeministër, ky është TEPSI që e mbushi shtetin me listat e partisë dhe e bëri shtetin dhe administratën TEPSI te rilindjes.

Statusi i plotë:

Ç’palaço kryeministër. Ky është TEPSI.

Ka surrat ky dhe thotë do bëj shtet.

Ka surrat e flet për meritrokaci.

Ka surrat e flet për konkurimin për vend pune sipas ligjit.

Ka surrat e flet për TEPSI.

Dhe në fakt e mbushi shtetin me listat e partisë dhe e bëri shtetin dhe administratën TEPSI te rilindjes.

Ky nuk është kryeminister ky është thjesht TEPSI dhe hiç më shumë.