6 pjesë të trupit që vërtetojnë mrekullinë e evolucionit

Termi “organe rudimentare” i referohet këtyre organeve “ekstra” ose strukturave në trupin e njeriut që nuk janë më funksionale. Ato prej kohësh konsiderohen prova klasike e evolucionit, duke treguar dallimin në mes të njerëzve modernë dhe të parëve tanë. Muskuli i gjatë i pëllëmbës së dorës Vendoseni krahun mbi një tavolinë apo një sipërfaqe të…

 • Publikuar tek kategoria Sociale

Malaj: Ndryshime ligjore në 2017, do të ketë edhe edukatorë djem për kopshte

Ministria e Arsimit dhe Sportit do të ofrojë bursa për studentët që duan të ndjekin studimet për edukatorë në arsimin parashkollor. Zëvëndësministrja e Arsimit, Nora Malaj, në një prononcim për ATSH-në tha se në vitin 2017 do të bëhen ndryshime ligjore, duke motivuar studentët-djem me bursa, për ata që duan të bëhen edukatorë në kopshte.…

Ilir Meta: “Reforma në drejtësi kërkon që të vazhdojmë të punojmë pa u lodhur për konsensus dhe për klimë konstruktive”

Prononcimi për media i Kryetarit të Kuvendit: Referendumi për mbetjet, respektojmë çdo iniciativë qytetare Z. Meta, një mesazh për votimin e ligjit të SPAK-ut me konsensus dhe të opozitës dhe rikthimit të saj në komision? Pa asnjë diskutim që votimi i sotëm tregoi se mirëkuptimi dhe konsensusi mund të funksionojnë edhe për ligje të tilla…

Stabiliteti i Maqedonisë garanton siguri në Ballkan dhe Evropë

Kryetari i Kuvendit, lir Meta priti sot Zv. Kryeministrin e Republikës së Maqedonisë, Festim Halili i cili shoqërohej prej Ministres së Vetëqeverisjes Lokale znj. Shiret Elezi. Kryetari i Kuvendit z. Meta u uroi suksese z. Halili dhe znj. Elezi në punën e tyre dhe vuri në dukje se zgjidhja sa më e shpejtë e ngërçit…

 • Publikuar tek kategoria Politike

Manjani dhe Gjosha në Bruksel, vlerësohet miratimi i reformës

Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani dhe ministrja e Integrimit Europian, Klajda Gjosha zhvilluan një takim në Bruksel me Grupin e Punës për Ballkanin Perëndimor pranë Komisionit Europian, ku u vlerësua miratimi konsensual i reformës në drejtësi. Në fokus të këtij takimi ishin reforma në drejtësi, arritjet që Shqipëria ka bërë me 5 prioritetet si dhe…

10 ekskavatorë 2 milionë dollarë nga qeveria kineze, Meta në ceremoninë e dorëzimit

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta mori pjesë në ceremoninë e dorëzimit të 10 ekskavatorëve me vlerë 2 milionë dollarë, donacion i qeverisë së Kinës. Në ceremoninë e zhvilluar në Shkozet të Durrësit të pranishëm ishin Ministri i Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave,Edmond_Panariti dhe Ambasadorja e Republikës Popullore të Kinës në Tiranë,Jang Yu. Kryetari…

Kristi Xharau: “Delegacioni i LRI, ambasadorë të shkëlqyer në kryeqytetin e Bashkimit Europian”

Kongresi i të rinjëve socialist belg ishte një eksperienc mjaft frytdhënëse për delegacionin e LRI. Krijmi i partneriteteve të reja dhe kompaktësimi i atyre më të vjetra është një ndër objektivat kryesore të sekretariatit të jashtëm dhe kjo duket se ndodhi në mënyrën më të mirë me miqtë tanë belg. Kongresi ishte ndërtuar mjaft mirë…

Dervishaj-Cutillos: Të zbatohet plotësisht heqja e taksës “fikse”

Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës Sokol Dervishaj, zhvilloi një takim me Ambasadorin e Italisë Alberto Cutillo.Ministri Dervishaj I kërkoi Ambasadorit Cutillo, zbatimin e plotë të dekretit të heqjes së taksës “fikse”, në gjithë pikat doganore italiane, pasi ka shqetësime nga “Shoqata e Transportuesve”, se në Portin e Barit dhe atë të Brindisit, masa nuk po…

Meta: Shpresoj që reforma në drejtësi të zbatohet suksesshëm

Në kujdesin e Kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta, Kuvendi i Shqipërisë, në kuadër të Edicionit të 11 të Festivalit Ndërkombëtar të Filmit për të Drejtat e Njeriut, në sallën e seancave plenare, u organizua shfaqja e filmit dokumentar Hollandez “Një histori Përndjekëse”. Në këtë aktivitet merrnin pjesë deputetë, pedagogë dhe studentë nga Shkolla e Magjistraturës,…

 • Publikuar tek kategoria Politike

“Largimi i OMNIX”, Manjani pushon live dy punonjës: Do kërkoj edhe shkarkimin e gjyqtares së Durrësit

Ministri i Drejtësisë, z. Ylli Manjani, ditën e sotme gjatë një dalje për media, ka bërë publike një përmbledhje të rezultateve të arritura pas përfundimit të hetimit administrativ, i cili nisi pak ditë më parë, në bazë të urdhërit të tij, me qëllim sqarimin e dinamikës së situatës që lidhej me pronësinë e truallit ku…

Arvizu në zyrën e Metës për reformën në drejtësi: Vlerësoj miratimin me konsensus

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta priti sot Zv.Ndihmës Sekretarin Amerikan të Shtetit për Çështjet e Sundimit të Ligjit dhe Trafikut Ndërkombëtar Narkotik dhe Ambasador Alexander A. Arvizu, i cili shoqërohej prej Ambasadorit të SHBA në Shqipëri z. Donald Lu. Kryetar i Kuvendit, Meta dhe Zv.Ndihmës Sekretari i SHBA, Arvizu biseduan mbi ecurinë e reformës në…

 • Publikuar tek kategoria Politike

Kandidati për kryetar i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Shezai Rrokaj, bashkëbisedim me të rinjtë e LRI

Kandidati për kryetar i Lëvizjes Socialiste për Integrim, z. Shezai Rrokaj zhvilloi një bashkëbisedim me të rinjtë e LRI-së. Pjesë e këtij bashkëbisedimi ishte edhe Nënkryetari i LSI-së, Endrit Braimllari, Kryetarja e LRI-së, Floida Kërpaçi, si edhe të rinj të Lëvizjes Rinore për Integrim. Gjatë takimit, z. Shezai Rrokaj foli për garën që po zhvillohet…

Ushqimet që forcojnë kujtesën tuaj

Me kalimin e viteve, trupi ynë fillon e plaket bashkë me ne. Lajmi i mirë është se ju mund të parandaloni plakjen e parakohshme të trurit nëse ushqeheni shëndetshëm. Kafeina ju bën më të vëmendshëm- Nuk ka një pije magjike që të rrisë koeficientin e inteligjencës, por disa substanca, si kafeina, ju ndihmojnë të jeni…

 • Publikuar tek kategoria Sociale

Koka: Mirënjohje shoqërisë civile për nismat e marra së bashku

Ministri i Mjedisit, Lefter Koka ishte i pranishëm në kompaninë e riciklimit të kartonit dhe letrës “EdiPack” që ndodhet në Durrës, për të parë nga afër investimet e industrisë ricikluese nga biznesi vendas. Ministri KOKA: – “Vazhdoj të kërkoj me përulësi mirëkuptimin e shoqatave, ambientalistëve, të çdo qytetari shqiptar. Të jenë të bindur që nuk…

Meta: Shqipëria nuk ka radikalizëm fetar, por politik; lufta kundër tij sfida jonë

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, përshëndeti të premten punimet e Komitetit të Monitorimit të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës (APKiE), që mblidhet për herë të parë në Tiranë, në një takim kushtuar dialogut dhe tolerancës ndërfetare. Në fjalën e tij, kreu i Kuvendit e vuri theksin tek toleranca dhe harmonia fetare që ekziston në…

 • Publikuar tek kategoria Politike

Koka: Së shpejti, impianti i parë termik i trajtimit te mbetjeve urbane dhe industriale

Ministri i Mjedisit, Lefter Koka, ka vlerësuar punën e dikasterit në një projekt madhor me standarde europiane në qytetin e Elbasanit dhe deklaron se në nëntor do të nisë impianti i parë termik i trajtimit te mbetjeve urbane dhe industriale. Nëpërmjet një postimi në rrjetin social Facebook, ministri Koka shkruan: “Krenar për punën dhe angazhimin…

Reforma zgjedhore, Meta: Klasa politike të jetë e angazhuar, ka detyrim të krijojë besueshmëri

“Klasa politike dhe të gjitha strukturat e tjera duhet të angazhohen për miratimin e reformës zgjedhore”. Kështu deklaroi kreu i Kuvendit, Ilir Meta, i cili mori pjesë në Konferencën e 25-të Vjetore të ACEEEO-s, theksoi se klasa politike ka detyrim që të krijojë besueshmëri. Sipas tij, Shqipëria ka bërë hapa para në procesin zgjedhor, zgjedhje…

 • Publikuar tek kategoria Politike

Petrit Vasili: Vetëm transparenca e shëron mosbesimin

Prononcimi për median i Kryetarit të Grupit Parlamentar të LSI-së, z. Petrit Vasili Z.Vasili, dje pasdite keni pasur një takim në Kryesinë e Kuvendit me dy ambasadorët, të BE dhe të SHBA, çfarë është diskutuar në këtë takim të djeshëm dhe së dyti, fati i ligjeve të mbetura të ligjeve organike, a do të jetë…

Shqipëria, qasje rajonale për zhvillimin e agroindustrisë

BERZH, FAO dhe CIHEAM, organizojnë në Tiranë, Forumin e niveli të lartë me Ministrat e Bujqësisë nga 13 shtete. Shqipëria, vendi me potenciale dhe resurse te bollshme, mund të kthehet në një qendër aktraktive të zhvillimin të bujqësisë dhe agrobiznesit për rajonin e vendet e mesdheut. Në Tiranë çeli sot punimet dy ditore, Forumi i…

Çfarë ndodh nëse nuk pini ujë mjaftueshëm?

Të gjithë e dimë se uji është i rëndësishëm, i shëndetshëm dhe esencial. Shpeshherë na është thënë të pimë më tepër ujë. Të gjithë biem dakort me këtë dhe duam të jemi njerëz që konsumojnë ujë në mënyrë të rregullt. Pavarësht kësaj ka nga ata njerëz që pinë ujë vetëm kur u thahet goja e lëkura.…

 • Publikuar tek kategoria Sociale

Gjosha: Rruga e Shqipërisë drejt BE-së, e patjetërsueshme

Ministrja e Integrimit Europian, Klajda Gjosha, priti Duncan Norman, ambasadorin e ri të Mbretërisë së Bashkuar në Tiranë.Ambasadori Norman vlerësoi reformat e mara nga Shqipëria, veçanërisht reformën në drejtësi, si një prej më të rëndësishmeve, për konsolidimin e demokracisë dhe forcimin e shtetit ligjor.…

Panariti: Grante dhe subvencione për gratë në zonat rurale

Ministri Panariti dhe Koordinatori i FAO-s për Europën dhe Azinë Qendrore, prezantojnë raportin “Aspektet gjinore, Bujqësia dhe Zhvillimi Rural në Shqipëri” Mnistri i Bujqësisë, Zhvillimit Rural, dhe Administrimit të Ujrave, Edmond Panariti dhe përfaqësuesi i FAO-s për Shqipërinë dhe Koordinator i Programeve Strategjike për Europën dhe Azinë Qëndrore, Raimund Jehle, prezantuan të martën në Tiranë,…

 • Publikuar tek kategoria Ekonomi

AKU: Inspektime dhe gjoba në zgara e subjekte që përpunojnë mishin

Pas publikimit të skandalit me prodhimin e qofteve në Tiranë, të cilat përbëheshin me stomak pule e dhjam derri, Autoriteti Kombëtar i Ushqimit, ka nisur një aksion të gjerë në të gjithë vendin për inspektimin e subjekteve që prodhojnë dhe tregtojnë qofte. Inspektorët e AKU-­së, kanë parë nga afër kushtet higjieno­sanitare, si dhe kanë marrë…

Meta: LSI ka qenë e përkushtuar për stabilitetin e vendit dhe realizimin e reformave për proceset integruese të Shqipërisë në Bashkimin Europian

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, z. #Ilir_Meta zhvilloi një takim me strukturat e LSI-së në qytetin e Pogradecit në kuadër të zgjedhjeve të brendshme që do të zhvillohet në datën 6 nëntor. Pjesë e këtij takimi ishte Ministrja për Integrimin Europian, znj. Klajda Gjosha, Ministri i Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave, z.…

Meta: Një objektiv mjaft i rëndësishëm është gjetja e tregjeve të reja akoma më të leverdishme se sa tregjet ekzistuese për grumbulluesit dhe eksportuesit e mollëve

Kryetari i Kuvendit, z. Ilir Meta vizitoi një pikë prodhimi dhe magazinimi të mollëve në Korçë. Në këtë vizitë, Kryetari i Kuvendit shoqërohej nga Ministri i Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave, z. Edmond Panariti. Meta u njoh më nga afër me kushtet dhe me…

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, telegram ngushëllimi për ndarjen nga jeta të Haxhi Selim Muçës

Me hidhërim të thellë mësova për lajmin e ndarjes nga jeta të Haxhi Selim Muçës. Haxhi Selim Muça ishte një nga pionierët që punuan fort‎ e me përkushtim për ringritjen e besimit mysliman në Shqipëri. Duke nisur që nga fillimet e viteve ‘90, duke vazhduar me detyrat e ndryshme që ka mbajtur në strukturën e…

Gjosha: Italia mbështetje të çmuar për integrimin e Shqipërisë

Ministrja e Integrimit Europian, znj. Klajda Gjosha mori pjesë në Konferencën “Alterenergy, model komuniteti” e cila u zhvillua në Bari të Italisë. Të pranishëm në këtë konferencë ishin z. Michele Emiliano, Guvernator në Rajonin e Pulias, dhe z. Bernardo Notarangelo, Koordinator i Politikave Ndërkombëtare në Rajonin e Pulias.…

Ministri Koka lançon “Java Evropiane e Lëvizshmërisë”

Ministri i Mjedisit, Lefter Koka lançoi sot Java Evropiane e Lëvizshmërisë që mbahet çdo vit në të gjithë Evropën në datat 16-22 shtator. I pranishëm në këtë në këtë lançim ishte edhe drejtues i projektit IBECA i financuar nga BE z. Paolo Bacca, që mbështet këtë vit fushatën kombëtare ndërgjegjësuese.…

Lezhë, 2 milionë dollarë për Kune-Vain

Ministri i Mjedisit,Lefter Koka lançoi një nga projektet më të rëndësishme të Ministrisë së Mjedisit i adresuar ndryshimeve klimatike “Ndërtimi për Rikuperimin e Lagunës Kune-Vain nëpërmjet Përshtatjes të Bazuar në Ekosistem” Të pranishëm në prezantimin e këtij projekti ishin edhe përfaqësues te lartë të pushtetit vendor, përfaqësues të UNEP si dhe deputeti i Qarkut për…

Ministri Edmond Panariti uron fillimin e vitit të ri shkollor nga gjimnazi i përgjithshëm “Bedri LLagami” në Vaqarr

Panariti: I nderuar se kjo shkollë mban tashmë emrin e gjyshit tim Ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti, uroi sot fillimin e vitit të ri shkollor, nga gjimnazi i përgjithshëm ” Bedri Llagami” në Vaqarr. Në prezencën e mësuesve, nxënësve dhe të ftuarve, ministri Panariti zbuloji bustin përkujtimor në nder të…

Shqipëria me ligj sipas standardeve evropiane

Ministria e Bujqësisë ka përgatitur një draft të ri sipas standardeve europiane, për zhvillimin e “Bujqësisë BIO” në vendin tonë. Drafti final është konsultuar gjerësisht me ekspertë nga CIAM – Itali dhe ekspertë të Komisionit Evropian. Ky projektligj, vjen si një përmirësim i ligjit aktual për prodhimet BIO, që është në fuqi prej vitit 2004…

 • Publikuar tek kategoria Ekonomi

Lidington- ­Metës: Reforma në drejtësi, rriten investimet e huaja

Gjatë vizitës së tij zyrtare në Londër, Kryetari i Kuvendit,Ilir Meta zhvilloi një takim me Liderin e Dhomës së Deputetëve të Mbretërisë së Bashkuar, Ministër i Kabinetit për Parlamentin, David Lidington. Kryetari i Kuvendit, Meta u shpreh se Britania e Madhe është një partner shumë i rëndësishëm për Shqipërinë, veçanërisht në fushat e sundimit të…

 • Publikuar tek kategoria Politike

Malaj: Mbyllëm 77 kopshte pa licencë në kryeqytet

Zv/ministrja e Arsimit dhe Sportit, Nora Malaj, deklaroi nga ambjentet e sallës “Iliria” në Qytetin Studenti, se 77 kopshte të palicensuara qe ushtronin aktivitetin e tyre në kryeqytet, jane mbyllur. Këtë deklaratë ajo e bëri gjatë prezantimit të rezultateve të inspektimeve më të fundit të institucioneve arsimore (kopshte), publike e private, në territorin e vendit…

 • Publikuar tek kategoria Sociale

Pranimet në Universitet, Meta: Të zbatohet parimi meritë, preferencë e transparencë

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim,  Ilir Meta, u shpreh të premten në mbledhjen e kryesisë së LSI-së, në mbështetje të ligjit për arsimit e lartë dhe kerkoi zgjidhjen e të gjitha çështjeve për maturantët, mbi bazën e meritës, preferencës dhe transparencës. “Qëndrimi ynë ka qenë dhe mbetet i qartë në mbështetje të ligjit të…

Ministri Koka: “Laguna Kune – Vain, një nga zonat më të prekura në vend, me ekosistem të përkeqësuar, jo vetëm nga dora e njeriut, erozioni po dhe gjithë efektet e ndryshimeve klimatike

Ministri i Mjedisit, Z. Lefter Koka lançoi ditën e sotme një nga projektet më të rëndësishme të Ministrisë së Mjedisit i adresuar ndryshimeve klimatike “Ndërtimi për Rikuperimin e Lagunës Kune-Vain nëpërmjet Përshtatjes të Bazuar në Ekosistem” Të pranishëm në prezantimin e këtij projekti ishin edhe Kryetari i Bashkisë Lezhë, përfaqësues të UNEP si dhe deputetë…

Ligj i posaçëm për peshkimin

I gjithë sektori i kultivimit të peshkut në rezervate do të rregullohet me ligj të veçantë. Drafti i përgatitur nga Ministria e Bujqësisë do të përcaktojë hartën me zonat tokësore dhe detare ku do të lejohet ky aktivitet. “Akuakultura do të zhvillohet në zonat, qofshin këto tokësore apo ujore, të përcaktuara me ligj, si dhe…

Meta: Nxitje investimeve saudite në Shqipëri e rajon

Kryetari i Kuvendit,Ilir Meta priti sot Lartësinë e Tij Mbretërore, Princin Sultan bin Salman bin Abdulaziz Al-Saud të Mbretërisë së Arabisë Saudite të cilit i uroi mirëseardhjen në Shqipëri. Kryetari i Kuvendit z. IlirMeta shprehu kënaqësinë e vizitës së Princit Sultan bin Salman bin Abdulaziz Al-Saud dhe vuri në dukje se kjo vizitë dëshmon për…

 • Publikuar tek kategoria Politike

Mehmetaj: Shqetësimi i maturantëve është i justifikuar

Deputetja e LSI, Kejdi Mehmetaj ka reaguar në një prononcim për mediat në lidhje me problematikën e krijuar pas shpalljes së fituesve në universitete.Sipas deputetes kriteret për aplikimin në universitet duhet të ishin ato të vendosura që ditën e parë kur nxënësit filluan shkollën e mesme dhe rregullat e reja nuk duheshin bërë të vlefshme…

Manjani-Paraskevopoulos: Do mundësojmë vendosjen e urave të komunikimit për unionet e gjyqtarëve dhe prokurorëve mes dy vendeve tona

Ministri i Drejtësisë, z. Ylli Manjani është takuar ditën e sotme me homologun e tij grek, z. Nikolaos Paraskevopoulos, në kuadër të një vizite zyrtare në Athinë, gjatë së cilës do të marri pjesë edhe në punimet e mbledhjes se përvitshme të Organizatës Europiane të Legjislacionit Publik (EPLO). Gjatë takimit me Ministrin Paraskevopoulos, z. Manjani…

Panariti pret drejtorin e Eurostat : Bujqësia, lokomotiva e ekonomisë

Ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti ka pritur gjatë ditës së sotshme në një takim Drejtorin e Eurostat, Pieter Everaers dhe një delegacion ekpertësh në fushën e statistikave. Në axhendën e bisedimeve ishte situata e statistikave bujqësore, metodologjia e mbledhjes së të dhënave në terren, vërtetësia e të dhënave të raportuara nga vetë fermerët, funksionimi i…

 • Publikuar tek kategoria Ekonomi

Norman: Avancimi i “Drejtësisë”, kyçe për forcimin e sundimit të ligjit

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta priti sot Ambasadorin e ri të Mbretërisë së Bashkuar, Duncan Norman të cilit i uroi mirëseardhjen në Shqipëri dhe suksese në detyrën e re. Kryetari i Kuvendit  Ilir Meta pasi vlerësoi marrëdhëniet historike mes Shqipërisë dhe Mbretërisë së Bashkuar, theksoi se Kuvendi i Shqipërisë dëshiron intensifikimin e shkëmbimeve të gjithanshme…

 • Publikuar tek kategoria Politike

Sekretari i Përgjithshëm i LSI, Luan Rama dhe anëtari i Kryesisë Nasip Naço morën pjesë në një sërë aktivitetesh të zhvilluara në Berat në kuadër të 12-vjetorit të themelimit të kësaj force

Nën moton “Përgjegjësi sociale”, Sekretari i Përgjithshëm i Lëvizjes Socialiste për Integrim, z. Luan Rama dhe anëtari i Kryesisë z. Nasip Naço morën pjesë në një sërë aktivitetesh të zhvilluara në Berat në kuadër të 12-vjetorit të themelimit të kësaj force.…

Intervista e Kryetarit të Kuvendit, z. Ilir Meta për Ora News

Zoti Meta, sot në ditën e përvjetorit të themelimit të partisë tuaj, LSI, çfarë kujtoni nga momenti i parë? Ishte një vendim kurajoz për të lënë një parti që ishte në qeveri, morët një grup Ministrash, përfaqësues të PS dhe vendosët ta linit atë në 6 shtator 2004. Ka qenë një proces, 6 shtatori i…

Ministrja Gjosha: Njësi integrimi në 61 bashkitë e reja

Ministrja e Integrimit Europian, Klajda Gjosha, gjatë një komunikimi të hënën me mediat tha se do të ngrihen njësi integrimi në 61 bashkitë e reja të vendit. Procesi i integrimit, sipas saj, është mbajtur në nivele qendrore dhe është shumë e rëndësishme që ai të prekë qytetarët shqiptarë. Ministria Gjosha prezantoi sot katër iniciativa të…

12 vjet LSI, “Përgjegjësi Sociale”

6-Shtatori, dita e themelimit të LSI. Sot Lëvizja Socialiste për Integrim, në kuadër të 12-vjetorit të themelimit të saj, organizon veprimtari në shërbim të komunitetit dhe shtresave në nevojë në të gjithë vendin.   Burimi:( integrimi.al / E.S ) …

Fjala e Kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta në çeljen e sesionit të VII-të të Legjislaturës së VIII të Kuvendit të Shqipërisë

Të nderuar kolegë deputetë, Të nderuar ministra, Të nderuar shkëlqesi ambasadorë dhe përfaqësues të trupit diplomatik, Të dashur drejtues të klerit në vendin tonë, Të dashura Motra të Urdhrit të Nënë Terezës që na nderoni sot këtu, Hapja e këtij sesioni të ri parlamentar përkon me një moment kur të gjithë shqiptarët në mbarë globin…

 • Publikuar tek kategoria Politike

Erklent Krifsa: Bashkëpunim, stabilitet dhe përkushtim në 12 vite LSI

 Lëvizja Socialiste për Integrim është një forcë e cila që në krijimin e saj ka patur në fokus politikat që bëjnë të mundur integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian. Gjatë këtyre 11 viteve LSI gjithashtu i ka shërbyer politikës shqiptare si një forcë faktor në konsensusin dhe stabilitetin e vendit, duke qenë e ndjeshme në…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al