Gjesti i veçantë i Monika Kryemadhit, buqetat pafund me lule që mori në ditëlindjen e saj i dhuron për nënat e reja

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim në ditëlindjen e 43-të të saj mori buqeta të mëdha me lule nga miqtë, familjarët e saj, por edhe nga të rinjtë e LRI-së. Por gjesti i deputetes është më e veçanta e kësaj dite, ku deputetja ka zgjedhur qe lulet ti dërgojë pranë nënave të reja që sapo…

Sokol Dervishaj: “Tarifat e ujit, duhet të jenë të kujdesshme dhe të mos jenë kosto për qytetarët”

Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Sokol Dervishaj, ka marrë pjesë në punimet e Konferencës Shqipëri-Hungari ku janë mbledhur së bashku profesionistët e biznesit të ujit. Në fjalën hapëse të konferencës, Dervishaj u ndal te investimet në sektorin e ujësjellës-kanalizimeve, ku në 4 vite janë investuar rreth 200 milion euro, në ujësjellësa të rinj. Ministri Dervishaj…

Nga Floida Kërpaçi: “Lëvizja Rinore për Integrim do ta bëjë rininë shqiptare më të fortë”

Rinia, e ka bërë zgjedhjen e saj! Ajo vendos të jetë pjesë e partisë së vetme në vend, që dëgjon, punon dhe fuqizon të rinjtë. Lëvizja Rinore për Integrim do ta bëjë rininë shqiptare më të fortë. Bashkë, ne do të bëjmë më shumë për të krijuar Shanse për të gjithë ne. Faleminderit nga zemra,…

Ministrja Gjosha: “Shqipëria ka nevojë për administratë të kualifikuar që njeh mirë procesin e integrimit”

Ministrja e Integrimit Europian, znj. Klajda Gjosha dhe Ministrja për Inovacionin dhe Administraten Publike, znj. Milena Harito morën sot pjesë në nisjen e trajnimit 4 ditor për punonjësit e administratës publike. Ky trajnim me ekspertë francezë dhe kroatë do të ketë në fokus pikërisht dhënien e njohurive mbi procesin e negociatave me Bashkimin Europian.  …

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al