Ilir Meta:”Të jemi më të kujdesshëm për fëmijët e Shqipërisë, për të rinjtë e Shqipërisë, për t’i arsimuar më mirë, për t’i ndihmuar që të fitojnë sa më shumë dije”.

Kryetari i Kuvendit z. Ilir Meta mori pjesë në aktivitetin e 100-vjetorit të lindjes të personalitetit të njohur të Skraparit Kahreman Ylli, i cili është dekoruar me titujt “Mësuesi i Popullit” dhe “Nder i Kombit”. Ceremonia ishte e organizuar nga Bashkia e Skraparit në qytetin e Çorovodës ku ishin të pranishëm personalitete të botës akademike,…

Erisa Xhixho:Duhet të bëjmë çdo gjë që Shqipëria të realizojë zgjedhje të standarteve europiane duke kontribuar në ecjen përpara të procesit të integrimit.

Koment nga Zv. Ministrja e Integrimit Europian, znj. Erisa Xhixho Pjesa më e madhe e qytetarëve shqiptar janë pro Integrimit të Shqipërisë në Bashkimin Europian , ndaj dhe politika duhet t’i përgjigjet kësaj dëshire të qytetarëve duke zhvilluar zgjedhje të lira dhe të ndershme, të gjithëpranuara dhe të standarteve europiane. Dialogu midis gjithë forcave politike…

Dritan Ylli:Na duhet më shumë punë e denjë dhe e mirëpaguar!

Kreu i Inspektoriatit të Punës, Dritan Ylli ka bërë sot një vizitë në fasonerinë “Niko shoes” në Mabë të Lezhës.Në fjalën e mbajtur ai theksoi se kjo zonë ka nevojë për më shumë vende pune, jo vetëm në fason por edhe në turizëm. Më poshtë statusi i plotë i Dritan Yllit në faqen zyrtare në…

Ministri Vasili i përcjell Prokurorit të Përgjithshëm rekomandimet për politikën penale

Ministri i Drejtësisë, z. Petrit Vasili, zhvilloi sot një takim me Prokurorin e Përgjithshëm, z.Adriatik Llalla, gjatë të cilit i dorëzoi në emër të Qeverisë Shqiptare rekomandimet prioritare që duhen ndjekur nga organi i ndjekjes penale për vitin në vazhdim, në luftën kundër kriminalitetit.   Gjatë fjalës së tij në takim, Ministri Vasili ndërsa vlerësoi…

Kejdi Mehmetaj: “Për një gjë të gjithë jemi në një mendje/ S’jemi të kënaqur, kërkojmë më shumë shanse për të rinjtë”

Gjatë mbasdites së djeshme kryetari i LRI-së Tiranë, Erklent Krifsa dhe nënkryetarja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj zhvilluan takime me të rinjtë e LRI-së në njësinë 10. Në këtë takim u diskutua për çështje rreth punësimit dhe arsimit më të mirë në favor për rininë. “Lsi tregon dhe një herë që është faktor kyç që rinia…

Arb Shtylla: “Të rinjtë janë baza e LSI”

Në vijim të takimeve me strukturat e LRI për qytetin e Durrësit, kryetari i këtij forumi u ndal në lagjet 8 dhe 18, pjesë e Rajonit 4. Shtylla u bëri thirrje të rinjve që ta shohin këtë angazhim si sfidë me veten që hedh bazat drejt të ardhmes së sigurtë. “E kemi nisur këtë rrugë…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al