Kejdi Mehmetaj bashkëbisedim LIVE me qytetarët në faqen zyrtare të LSI : “Të rinjtë dhe të rejat në parlament do të ndryshojnë fytyrën e politikës shqiptare”

Kandidatja për deputete e LSI-së së Kejdi Mehmetaj, njëkohësisht edhe nënkryetare e LSI-së ka zhvilluar sot një bashkëbisedim LIVE me qytetarët në faqen zyrtare të LSI në “Facebook”, në rubrikën “LSI ka një përgjigje për ty”. Ajo u shpreh se është kënaqësi të ndajë disa minuta në këtë “live” në Facebook ku LSI ka një…

Dita Ndërkombëtare e Familjes / Zv. Ministrja Malaj dedikim familjes

Sot në Ditën Ndërkombëtare të Familjes, Zv/ministrja Malaj ka zgjedhur t’u dedikojë familjes dhe familjarëve të saj disa fjalë të ndjera me anë të një statusi në facebook. Për zv/ministren Malaj shtëpia është ajo për të cilën kemi nevojë, njësoj si foleja që zogjtë e ndërtojnë me kujdes e mirësi. Statusi i plotë: “Sot është dita…

Dritan Ylli në Pukë / “LSI do krijojë vende pune me pagë më të lartë dhe kushte më të mira, duke ndjekur një politikë më favorizuese për sipërmarrjen korrekte me ligjin”

Kandidati i LSI-së për deputet në qarkun e Shkodrës, Dritan Ylli së bashku me Saimira Lacin, që përfaqëson vajzat dhe gratë pukjane në listën e kandidaturave të LSI-së për qarkun Shkodër, vizituan sot punonjëset e filialit Berttoni në Pukë, një prej ndërmarrjeve fason më të mëdha në Shkodër dhe gjithë vendin. Gjatë takimit kandidati Ylli…

Kandidati Shezai Rrokaj takime me banorë të Orikumit, Radhimës, Tragjasit dhe Dukatit / “LSI është një shans për ta, një shans për të gjithë”

Kandidati i LSI-së që kryeson listën e Vlorës, Shezai Rrokaj së bashku me Enadën, kryetaren e LRI-së në Vlorë, me kandidatët për deputetë të LSI-së dhe të rinj të Orikumit kanë realizuar sot takime me banorë të Orikumit, Radhimës, Tragjasit dhe Dukatit. Ata kanë biseduar me ta për problematikat dhe zgjidhjet e mundshme, si dhe…

LSI Kolonjë përjetëson ish-kryebashkiakun e ndjerë Arben Malo

Ndihma e huaj SLOVENE dhe Bashkia Kolonjë sot inaguruan projektin e pyllëzimit në Rehovë, Ersekë. Financimi SLOVEN mbështeti mbjelljen e rreth 74.000 fidanëve në një sipërfaqe 40 ha si një kontribut direkt për të zbutur efektet e ndryshimit klimaterik, rritjen e sipërfaqes me pyje dhe mbrojtjen e tokës nga erozioni. Eventi u nderua nga prezenca…

Deputeti Çela shtron drekë për shoqatën e Para dhe Tetraplegjikëve të Shkodrës

Deputeti Agron Çela ka shtruar një drekë për shoqatën e Para dhe Tetraplegjikëve të Shkodrës. I shoqëruar nga kandidatët për deputetë dhe drejtues të LSI-së në këtë qark, ai bashkëbisedoi me anëtarët e shoqatës mbi problemet dhe hallet e tyre të përditshme. Ndërkohë anëtarët e shoqatës së Para dhe Tetraplegjikëve falenderuan deputetin Agron Çela që…

Analizë nga Kristian Kina: “Pse LSI do dalë e parë në 25 Qershor? Ja, 10 arsye”

Në këtë muaj, vendi ynë është shtrënguar nga “ethet“ e zgjedhjeve. Rrugicat  gumëzhijnë nga diskutime të ndryshme lidhur me këtë temë ndërkohë që politikanët kanë nisur fushatën e tyre dhe trumbëtojnë lart e poshtë Shqipërisë si t’i mbushin mendjen publikut  se do jenë pikërisht  ata  fitues të këtyre zgjedhjeve. Por,unë dua të listoj 10 arsye tëforta,…

Eriona Bixha: LSI forcë e parë, jo një slogan, por një mision për tu shërbyer qytetarëve me sinqeritet e përkushtim

LSI forcë e parë, nuk është vetëm një slogan por është një realitet i prekshëm për qindra e mijëra të rinj e të reja, anëtarë, mbështetës të saj dhe qytetarë të thjeshtë, pasi e shohin këtë forcë politike si siguri për stabilitetin, qëndrueshmërinë dhe zhvillimin e vendit. Me pozitivitetin, energjinë dhe dëshirën për të dhënë…

Luan Rama: I ftova përfaqësuesit e PD dhe të PS të ruanin kohezionin e marrëveshjes, por nuk më dëgjuan

Prononcimi për median i Nënkryetarit të Lëvizjes Socialiste për Integrim, z. Luan Rama  Rama, si përfundim Komisioni ad-hoc do të kalojë vetëm listën me 67 kandidatë, që kanë marrë rekomandimet pozitive dhe nga ONM-ja. Çfarë ndodhi dhe cili ishte shqetësimi i opozitës, pse nuk u morën parasysh kërkesat e saj? Në fakt u bë një…

Arbi Koka : “Ne sot jemi të pandalshëm, besojmë në forcën e ekipit për ndryshim!”

Fjala e koordinatorit të LSI në Durrës, Arbi Koka gjatë një takimi organizativ me strukturat e LRI në Durrës Tashmë fushata ka filluar dhe ne kemi eksperiencën, njerëzit e duhur, energjinë e duhur,  të kemi rezultatin që  besojmë se do të arrijmë  në këto zgjedhje. Ndajmë përgjegjësistë për të shumfishuar rezultatin! Kjo është motoja më…

Panariti viziton fabrikën e ambalazheve metalike në Drenovë:Ky investim ofron mundësi për punësim për banorët e zonës

Ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti vizitoi fabrikën e ambalazheve metalike në Drenovë, në Korçë. Në fjalën e mbajtur Panariti theksoi se ky është një investim shumë i rëndësishëm për zonën e Korçës që ofron punësim për banorët e zonës. “Është i vetmi investim i këtij lloji në Shqipëri. Ambalazhi metalik i prodhur nga kjo kompani…

Petrit Vasili i përgjigjet socialistëve: Fundi i makinave me një timon dhe pa frena ka qenë gjithmonë i njëjtë

Kryetari i LSI, Petrit Vasili u është përgjigjur deklaratave të socialistëve se nuk mund të ketë më makinë me dy timonë duke nënkuptuar kështu dhe të ardhmen koalicionin mes dy palëve. Me anë të një statusi në faqen e tij zyrtare në Facebook, Vasili është shprehur se teorinë e dy timonave e ka dëgjuar edhe…

Luan Rama: LSI-ja është shansi për të gjithë, duke votuar LSI-në kemi votuar për Shqipërinë

Lëvizja Socialiste për Integrim organizoi një takim me banorë të zonës së Kodër Kamzës dhe Bregut të Lumit në Njësisë administrative nr. 11 të Bashkisë së Tiranës. Nënkryetari i LSI-së, njëkohësisht kandidat për deputet në qarkun e Tiranës, z. Luan Rama theksoi se LSI duhet të marri besimin e qytetarëve, pasi LSI do t’u ofrojë…

Gjosha: Këtë radhë do të jetë Lëvizja Socialiste për Integrim ajo që do të jetë forcë e parë

Lëvizja Socialiste për Integrim organizoi një takim me banorë të zonës së Kodër Kamzës dhe Bregut të Lumit në Njësisë administrative nr. 11 të Bashkisë së Tiranës. Kryesuesja e listës së kandidatëve për deputet të LSI-së në qarkun e Tiranës, znj. Klajda Gjosha, duke u ndalur tek programi i LSI-së, nënvizoi faktin se pikat e…

Meta: Mesazhi i LSI-së, është një mesazh bashkëpunim, harmonie, përfshirjeje

Lëvizja Socialiste për Integrim organizoi një takim me banorë të zonës së Kodër Kamzës dhe Bregut të Lumit në Njësisë administrative nr. 11 të Bashkisë së Tiranës. Të pranishëm në këtë takim ishin Kryetari i Kuvendit z. Ilir Meta, kryesuesja e listës së kandidatëve për deputet të LSI-së në qarkun e Tiranës, Klajda Gjosha, Nënkryetari…

Endrit Braimllari: Maksim Kona do t’i japi shansin çdo banori të Kavajës, duke sjellë një plan të qartë zhvillimi për punësim.

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, njëkohësisht kandidat për deputet për qarkun e Tiranës, Endrit Braimllari dhe Kandidati për kryetar në Bashkinë Kavajë, z. Maksim Kona zhvilluan një takim në Kavajë. Në fjalën e mbajtur gjatë këtij takimi, Braimllari u shpreh se Kavaja ka nevojë për një plan zhvillimi që sjell punësim.Gjithashtu ai theksoi se me…

Kejdi Mehmetaj: Shqipëria e ka të ardhmen të sigurt për aq kohë sa ne do të punojmë me ideal dhe dashuri për vendin 

Kandidatja e LSI në listat për deputet në qarkun e Tiranës, Kejdi Mehmetaj ka zhvilluar ditën e djeshme një takim me të rinjtë e njësisë administrative nr.10.Mehmetaj ka falenderuar 2 vajzat e kësaj njësie Emelën dhe Stelën si dhe të gjithë vajzat e djemtë për punën e  palodhur në këtë njësi. Në një postim në…

Shezai Rrokaj: LSI ka një plan konkret për zhvillimin e turizmit, me rininë vlonjate drejt fitores së sigurt

Kryesuesi i listës së kandidatëve të LSI-së për Qarkun e Vlorës, Shezai Rrokaj, ka zhvilluar dje disa takime të njëpasnjëshme me qindra banorë në fshatin Peshkëpisë, më të rinjtë e LRI dhe në rajonin 2 të qytetit të Vlorës. Rrokaj është shprehur shumë entuziast në këto takime dhe, sipas tij, LSI ecën e sigurt drejt…

Panariti në Devoll: “Ne synojmë t’i japim 5 % buxhetit për bujqësisë dhe të bëjmë zero taksat për bujqësinë dhe për fermerët

Ministri i Bujqësisë njëherazi kandidat në listat për deputet në qarkun e Korçës ka vijuar me takimet elektorale me banorët e Devollit për të biseduar për problematikat dhe shqetësimet e tyre. Pjesa më e madhe e tyre merret me bujqësinë dhe blegtorinë. “E di që ka pakënaqësi për sa i përket përfituesve nga skemat e…

Monika Kryemadhi: Ka ardhur koha që LSI të dalë forcë e parë për t’i dhënë një shans çdo shqiptari

Intervista e Zv.Kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi për emisionin “Top Story” të Sokol Ballës në “Top Channel” U duk sikur LSI-në, e cila ishte sponsori kryesor i një dialogu mes dy palëve, ajo marrëveshje e 17-18 majit e zuri në befasi, apo jo? Absolutisht jo. Ndoshta nuk do të më pëlqente fjala ‘sponsor’ por ka…

Erisa Xhixho:Më 25 Qershor rinia voton LSI!

Kandidatja e LSI-së në listat për deputet, në qarkun e Fierit, Erisa Xhixho ka zhvilluar një takim pasditen e sotme në Topojë të Fierit, me maturantët votues për herë të parë.Në një postim në rrjetin social Facebook, Xhixho theksoi se  LSI do të dalë forcë e parë në zgjedhjet e 25 qershorit. “Jemi të bindur…

Edmond Panariti: Programi i LSI rikthen shpresën për të gjithë qytetarët dhe krijon vende të reja pune

Intervista e ministrit të Bujqësisë, Edmond Panariti dhënë për emisionin 7pa 5 në Vizion Plus I themi mirëmëngjes Z.Panariti, kreu i listës së LSI-së për Korçën. Si do ta konsideroni Programin e Lëvizjes Socialiste për Integrim? Për t’a karakterizuar me pak fjalë do të thoja  është një program që synon rigjallërimin e ekonomisë, nxitjen e…

Panariti: Zhvillimi i ekonomisë shqiptare, i kushtëzuar nga rritja e sektorit bujqësor dhe blegtoral

Ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti zhvilloi një takim së bashku me kandidatët për deputetë në qarkun e Korçës  në Bulgarec me banorë të zonës. Ministri paraqiti programin qeverisës të LSI i cili bazohet në 2 shtylla kryesore: bujqësia dhe turizmi. Duke u ndalur tek sektori bujqësor, Panariti paraqiti para fermerëve propozimin e LSI për 0…

Petrit Vasili: Programi i LSI rikthen optimizmin për ta ndërtuar të ardhmen

Kryetari i ri i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, i ftuar në emisionit “5 Pyetje nga Babaramo” në televizionin “Report tv”, ka folur për objektivat kryesore të programit të LSI-së. Z. Vasili tha se në këto vite të gjitha programet elektorale kanë lëshuar tymnajën e radhës, bujën e radhë dhe mos mbajtjen e premtimit.…

Silva Caka: Ia dhamë shans si PD e PS-së, koha që të qeverisë LSI

  Silva Caka është e treta në listën e LSI-së për deputete në qarkun e Beratit. Në një intervistë për “Shekullin”, deputetja tregon vlerësimin e saj për punën e Parlamentit gjatë legjislaturës që do të mbyllet në shtator dhe projektet e saj për pas konstituimit të Parlamentit që do të dalë nga zgjedhjet e 25…

Luan Rama: “Lista e kandidatëve të LSI-së në qarkun Shkodër është më e mira edhe përballë asaj të rivaleve politik, prandaj do të korrë një fitore bindëse”

“Lista e kandidatëve për deputetë e LSI-së në qarkun Shkodër është më e mira edhe përballë asaj të rivaleve politik, prandaj do të korrë një fitore bindëse”. Ky ishte mesazhi që përcollën n/kryetari i LSI-së, Luan Rama dhe deputeti Agron Çela gjatë një takimi me strukturat drejtuese të LSI-së së Shkodrës, ndërsa shoqëroheshin edhe nga…

Braimllari: LSI është forcë e parë falë besimit që kanë shqiptarët te serioziteti që LSI ka si forcë politike

Lëvizja Socialiste për Integrim organizoi një takim në Bërzhitë me banorë të njësive administrative të Kërrabës, Bërzhitës, Petrelës, Baldushkut dhe Farkës. Të pranishëm në këtë aktivitet ishin Kryetari i Kuvendit, z. Ilir Meta, Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, njëkohësisht kandidat për deputet i LSI-së në qarkun e Tiranës, Endrit Braimllari, simpatizantë, etj. Në fjalën e…

Meta: LSI është forca politike që kujdeset për problemet më jetike të qytetarëve shqiptar

Lëvizja Socialiste për Integrim organizoi një takim në Bërzhitë me banorë të njësive administrative të Kërrabës, Bërzhitës, Petrelës, Baldushkut dhe Farkës. Të pranishëm në këtë aktivitet ishin Kryetari i Kuvendit, z. Ilir Meta, Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, njëkohësisht kandidat për deputet i LSI-së në qarkun e Tiranës, Endrit Braimllari, simpatizantë, etj. Në fjalën e…

Klajda Gjosha: LSI do të ndihmojë gratë dhe vajzat sipërmarrëse me kredi me 2 % interes me bankat

Kandidatja që kryeson listën e LSI-së së Tiranës, Klajda Gjosha, njëkohësisht edhe Ministre e Integrimit ka zhvilluar sot një bashkëbisedim LIVE me qytetarët në faqen zyrtare të LSI në “Facebook”, në rubrikën “LSI ka një përgjigje për ty”.   Mirëmbrëma të gjithëve. Është kënaqësi shumë e veçantë që do të ndaj sot me ju disa…

Iva Carciu: “Të vendosur fitorja do jetë e jona, për më tepër e fuqisë rinore që Shqipëria ka”

Gjatë aktivitetetit të djeshëm pranë amfiteatrit me anëtarët e Lëvizjes Socialiste për Integrim të Kodër Kamzës dhe Bregut Lumit, Iva Carciu, anëtare e Lri prej 8 vitesh shpreh emocionet për krijimin e strukturave të në njësinë 11, punën e palodhur dhe ambicien për të ndryshuar të ardhmen e vendit të saj. Nga Iva Carçiu: Ndjehem…

Erisa Xhixho: Premtoj që LRI Talent Show do të jetë traditë e përvitshme sepse të rinjtë meritojnë gjithë përkushtimin dhe mbështetjen time.

Mbrëmjen e djeshme, të rinjve të LRI Fier  ju dha shansi të tregojnë talentin e tyre nëpërmjet Talent Show LRI. Këta të rinj kanë shkëlqyer në performancën dhe mesazhet pozitive që përcollën  në sallën e teatrit të Patosit.  Në këtë aktivitet kanë prezantuar në skenë, numra kercimi, recitimi, aktrimi dhe këngë. Të pranishëm në aktivitet…

Majlind Lazimi: Programi ynë me fokus të mirëfilltë për ekonominë dhe zhvillimin e saj

Fjala e anëtarit të hartimit të programit në prezantimin e programit elektoral Ndryshe nga programet e tjera elektorale, këtë herë besojmë që kemi punuar me fokus të mirë- filltë, sidomos për ekonominë dhe zhvillimin e saj. Konkretisht, një nga propozimet tona që nuk është thjesht një devizë politike, por është konkret që tregon qartazi ambicien…

Edmond Haxhinasto: Arsimi dhe punësimi, pikat kyçe të programit

Fjala e sekretarit për programin, Edmond Haxhinasto gjatë prezantimit të programit elektoral Në fillim të fjalës sime, do doja të bëja falënderimet më të mira për të gjithë ata që u angazhuan në përgatitjen e këtij programi, specialistë, nga brenda LSI-së dhe jashtë saj. Dua të falënderoj gjithashtu edhe Forumin Ekonomik për kontributin e vyer…

Kryetari i LSI-së, z. Petrit Vasili priti në një takim Kreun e Misionit të Vëzhgimit të Zgjedhjeve të OSBE/ODIHR-it, z. Peter Tejler

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, z. Petrit Vasili priti në një takim Kreun e Misionit të Vëzhgimit të Zgjedhjeve të OSBE/ODIHR-it, z. Peter Tejler, me të cilin diskutuan në lidhje me zgjedhjet e 25 qershorit. Gjatë takimit, z. Vasili theksoi se këto zgjedhje duhet të zhvillohen në një klimë sa më të qetë dhe…

Lefter KOKA: “Votoni LSI, si e vetmja dritë jeshile që mund të shohë populli pas 25 qershorit”

Kreu i Lsi në Durrës, Lefter Koka, është ndalur në një takim me banorë të Shkallnurit, pjesë e njësisë administrative Rrashbull, Bashkia Durrës. Ministri Koka, u ndal te problematikat që shqetësojnë banorët e këtyre zona, duke u shprehur se :- “Merrni fatet e familjeve tuaja në dorë, me votë vendosni të ardhmen e tuaj dhe…

Klajda Gjosha:Fuqizimi ekonomik dhe social i gruas,mbetet parësor në programin tonë për 4 vitet e ardhshme!

Është kënaqësi të prezantoj para jush pjesën e programit tonë të LSI-së për fuqizimin ekonomik dhe social të gruas dhe dua të falënderoj shumë komisionin e çështjeve sociale dhe të barazisë gjinore si edhe të gjithë ekspertët që iu bashkuan këtij komisioni për punën e jashtëzakonshme që kanë bërë. Sepse realisht për LSI-në gratë dhe…

Monika Kryemadhi:Thelbi i programit tonë, t’i garantojmë një shans rinisë shqiptare

Lëvizja Socialiste për Integrim prezantoi sot Programin Elektoral për zgjedhjet e 25 qershorit. Të pranishëm në këtë aktivitet ishte Kryetari i LSI-së, z. Petrit Vasili, Zv.Kryetarja e LSI-së, znj. Monika Kryemadhi, kandidatë për deputetë si edhe drejtuesit e komisioneve të ngritura pranë KDK-së së LSI-së. Fjala e Zv.Kryetares së LSI-së, znj. Monika Kryemadhi gjatë prezantimit…

LSI prezanton programin elektoral, Vasili: “100 mijë vende të reja pune të mirëpaguara janë menduar dhe orientuar vetëm për të rinjtë”

Lëvizja Socialiste për Integrim prezantoi sot Programin Elektoral për zgjedhjet e 25 qershorit. Të pranishëm në këtë aktivitet ishte Kryetari i LSI-së, z. Petrit Vasili, Zv.Kryetarja e LSI-së, znj. Monika Kryemadhi, kandidatë për deputetë si edhe drejtuesit e komisioneve të ngritura pranë KDK-së së LSI-së. Në fjalën e mbajtur në këtë aktivitet, z. Petrit Vasili…

Floida Kërpaçi: Me LSI çdo qytetar Shqiptar ka një shans

Kandidatja e LSI në listat për deputet në qarkun e Tiranës, Floida Kërpaçi ka zhvilluar ditën e sotme një takim në njësinë 5 me banorët e zonës.Një ndër banorët ishte dhe z.Çelnik i cili megjithse kishte vite që jetonte në zemër të Tiranës, në njësinë 5, problemet e tij dhe të familjes së tij ishin…

Ardit Çela: LSI ka njerëzit dhe programin e duhur për të qeverisur

Kandidati për deputet, Ardit Çela është ndër themeluesit e LSI-së. Ardit Çela është i 7-ti në listën e kandidatëve për deputet të LSI-së në qarkun Tiranë. Çela është një ndër themeluesit e LSI-së dhe në këto zgjedhje do të tentojë një hap tjetër në karrierën e tij, shpalljen deputet dhe pjesëmarrjen në Parlament. Kandidati për…

Erisa Xhixho: Të bindur që LSI do të dalë forcë e parë pasi ne u japim një shans të gjithëve.

Kandidatja e LSI-së në listat për deputete në qarkun e Fierit, Erisa Xhixho zhvilloi një takim në komunën Ruzhdie,Fier.I pranishëm në këtë takim ishte dhe Kryetari i LSI njëherazi kandidat për deputet në Fier, Petrit Vasili.Në fjalën e mbajtur gjatë këtij takimi Erisa Xhixho shprehu bindjen që  LSI do të dalë forcë e parë pasi…

Klevi Pojana: LSI është alternativa më e mirë qeverisëse

Nënkryetari i Lëvizjes Rinore për Integrim, gjithashtu kandidat për deputetë në Qarkun e Tiranës, në një intervistë dhënë për gazetën ‘Shekulli”, flet për programin e LSI-së, ku primare është hapja e 100 mijë vende punës për të rinjtë. Pojana thekson faktin se duke mbështetur të rinjtë, LSI reformon klasën politike dhe sjell një gjeneratë të…

Braimllari: Së bashku ne do ta fitojmë Bashkinë e Kavajës dhe LSI do të dalë e para në Kavajë

Lëvizja Socialiste për Integrim zhvilloi një takim me të rinjtë e qytetit të Kavajës. Të pranishëm në këtë aktivitet ishte Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, njëkohësisht kandidat për deputet për qarkun e Tiranës, Endrit Braimllari dhe Kandidati për kryetar të Bashkisë Kavajë, z. Maksim Kona. Gjatë fjalës së tij në këtë aktivitet, Sekretari i Përgjithshëm…

Shpërthen Spahiu: Ç’na duhet Veliera në Durrës kur në Klos dibranët rrezikojnë jetën në çdo orë

Kandidatët për deputetë të LSI për Qarkun Dibër, zhvilluan një takim ditën e sotme me qytetarë të Klosit. Nuk mund të kalonte pa u vënë “re” qëndrimi i deputetit Spahiu, për infrastrukturën inekzistente në qytetin e Klosit. Gjatë këtij takimi deputeti aktual i LSI, dhe njëkohësisht kryesuesi i listës së kësaj partie për Qarkun Dibër,…

Komuniteti mallakastriot në Tiranë shprehu përkrahjen për deputeten e LSI-së, Kejdi Mehmetaj

Sot paradite Nënkryetarja e LSI-së, deputetja Kejdi Mehmetaj, e cila së bashku me Ministren e Integrimit, Klajda Gjosha, udhëheqin listën e LSI-së për qarkun Tiranë zhvilloi një takim me përfaqësues të komunitetit mallakastriot në Tiranë. “Jam krenare për rrënjët e mia mallakastriote dhe ju falënderoj për besimin dhe mbështetjen që i jepni LSI-së si një…

Panariti në Mokër: Programi i LSI për zhvillimin e bujqësisë/ Ja tri shtyllat kryesore

Kandidati i LSI-së për Qarkun Korçë, Edmond Panariti, i shoqëruar dhe nga kryetari i LSI Pogradec, Genti Çala, njëkohësisht edhe kandidat, si dhe kandidatja Aida Musollari, zhvilluan përgjatë të shtunës, takime në zonën e Mokrës së Poshtme, konkretisht fshatrat Proprisht dhe Kriçkovë. Ministri Panariti në fjalën e tij deklaroi se ishte i lumtur që kandidonte…

Kandidati i LSI-së në Vlorë vijon takimet në këtë qark ( FOTO )

Kandidati i LSI në Vlorë, Shezai Rrokaj vijon takimet në këtë qark me strukturat dhe banorët. Gjatë ditës së sotmë ka realizuar një takim me strukturat e LSI-së në Vlorë së bashku me kryetaren e LRI-së së Vlorës, Enada Koçiraj. Rrokaj gjatë takimit u shpreh se në ditët në vijim kandidatët për deputetë të LSI…

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Braimllari me të rinjtë në Kavajë / “Rinia fuqi transformuese për qytetin” (FOTO)

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari vijon takimet në Kavajë së bashku me kandidatin e LSI-së për Bashkinë Kavajë. Sot ishte pjesë e një takimi me të rinjtë e Kavajës nga ku u shpreh se LSI beson te rinia dhe e sheh ate si fuqi transformuese për qytetin. Gjithashtu Braimllari nënvizoi faktin Lëvizja Socialiste…

Lëvizja Socialiste për Integrim prezantoi në Malsi të Madhe kandidaten Ritvana Rrukaj (FOTO)

Lëvizja Socialiste për Integrim ka prezantuar në Malsinë e Madhe, kandidaten për deputete Ritvana Rrukaj. Në këtë takim kanë marrë pjesë deputeti Agron Çela, Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama, kandidatët për deputetë, Dritan Ylli dhe Edmond Ndou si dhe Prefekti i Qarkut të Shkodrës, Paulin Radovani. Kryetari i degës së LSI-së, Sytki Ndrecaj, në hapje…

Shezai Rrokaj: Njësitë Administrative Kotë dhe Brataj kanë nevojë për projekte konkrete, zhvillim dhe punësim

Kandidati i LSI-së që kryeson listën e Vlorës, Shezai Rrokaj ka realizuar sot një takim me Shtabin e Grykës së Lumit të LSI-së. Gjatë këtij takimi u përcaktua grupi i punës për të prezantuar planin e LSI-së për zhvillimin e kësaj zone. Në takim Rrokaj u shpreh se Njësitë Administrative Kotë dhe Brataj kanë nevojë…

Kandidati i LSI-së, Shezai Rrokaj priti sot përfaqësuesit e OSBE/ ODIHR

Kryesuesi i listës së kandidatëve për deputetë të LSI-së në Vlorë, Shezai Rrokaj ka pritur sot përfaqësuesit e OSBE/ODIHR të cilët për gjashtë javë do të monitorojnë procesin zgjedhor në Qarkun e Vlorës. Në Vlorë në ditën e zgjedhjeve do jenë të pranishë, edhe 30 vëzhgues të tjerë. Statusi i plotë: Burimi:( integrimi.al / E.S…

Kejdi Mehmetaj: “Me planin tonë për punësimin do t’i mundësojmë të rinjve sipërmarrës më shumë shanse për të zhvilluar bizneset e tyre”

Nënkryetarja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj së bashku me kryetaren e LRI-së, Floida Kërpaçi, njëkohësisht edhe kandidate për deputete në Tiranë, kanë vizituar sot dyqanin e të riut Andrinit, i cili ka vazhduar traditën familjare të bërjes së këpucëve. Me amë të një statusi në facebook, Mehmetaj u shpreh se plani I LSI-së për punësimin i…

Panariti në Devoll: LSI, është derë e hapur për çdo shqiptar në nevojë

Ministri i Bujqësisë, njëkohësisht krzesuesi i listës së kandidatëve për deputetë te LSI-së në Qarkun Korçë, zhvilloi përgjatë fundjavës, disa takime në rrethin e Devollit dhe konkretisht në qytetin e Bilishtit, si dhe në fshatrat Dobranj dhe Cangonj. Në këto takime, ku merrnin pjesë dhe kandidati i LSI-së për deputet, Ilir Cenolli dhe koordinatori Thanas…

Bashkëbisedimi i Kryetarit të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili me qytetarët në faqen zyrtare të LSI-së në rrjetin social “Facebook”

Të nderuar ndjekës të “Facebook”-ut të LSI-së, sot vërtetë jam i lumtur që sot kemi mundësi të hapim rubrikë te re, shumë interesante. Sa më interesante, aq më shumë do vlerësohet nga ana juaj. Është pikërisht “LSI ka një përgjigje për ty”. Meqenëse është që LSI ka një përgjigje për ty, unë po filloj me…

Fiona Dani: Rinia, kryefjalë e LSI pasi Shqipëria u përket atyre

Është vetëm 19 vjeçe por nuk e fsheh dëshirën dhe ambicien e saj për të kontribuar në Shqipëri, ku e tashmja dhe e ardhmja u përket të rinjve. Në një intervistë për 360grade.al, Fiona Dani, e cila ka mbaruar me rezultat shumë të mira gjimnazin “Qemal Stafa” e ndërsa vazhdon studimet në vitin e parë në…

Floida Kërpaçi: Kemi hartuar një paketë propozimesh me pika konkrete se si ne ta ndryshojmë maturën shtetërore

Lëvizja Socialiste për Integrim organizoi një takim me 400 të rinj e të reja, që votojnë për herë të parë në Njësinë administrative Paskuqan. Kryetarja e LRI-së, njëkohësisht edhe kandidate për deputete e LSI-së në qarkun e Tiranës, Floida Kërpaçi u shpreh në fjalën e saj se Lëvizja Socialiste për Integrim është një mundësi për…

Ilir Meta: “Më shumë solidaritet për të gjithë ata që sot ndjejnë nevojë për më shumë vëmendje, përkujdesje e përkushtim”.

Me rastin e fillimit të muajit të shenjtë të Ramazanit, Kryetari I Kuvendit të Shqipërisë Ilir Meta uron të gjithë besimtarët myslimanë për një agjërim të lehtë dhe të shëndetshëm! Ai uron që ky muaj i sakrificës të sjellë në zemrat e tyre më shumë dashuri për njëri-tjetrin, më shumë paqe sociale dhe besim, më…

Elez Gjoza: LSI është e ndjeshme, është pranë halleve të qytetarëve

Me kontributin e anëtarëve të Lëvizjes Socialiste për Integrim, në njësinë administrative numër 2, familja Myftari në Sauk do të ketë një strehë normale për të jetuar. Me kontributin e anëtarëve te LSI, njësia administrative numër 2, filloi ndërtimi i strehës së re për Ferikun, Orhanin dhe gjyshe Bajamen. Kryetari i njësisë, Elez Gjoza, theksoi…

Klajda Gjosha: Në politikë nuk harroj që, pas çdo dite, do shoh tim bir në sy

Në zyrën e Klajda Gjoshës, në Ministrinë e Integrimit, nuk ka asgjë të jashtëzakonshme. Veç qetësisë së ministres. Të krijohet përshtypja që, prej një modestie personale që e gjen rrallë në mjedise si këto, apo prej idesë së ngulitur që është aty për të kryer një detyrë, nuk të zë syri transformime apo personalizime të…

Endrit Braimllari: Do të hapim 100.000 vende pune për të rinjtë duke zbatuar Planin për Punësimin e të Rinjve.

Kryetari i LSI Tiranë, Endrit Braimllari mori pjesë në një takim me të rinjtë e njësisë administrative nr.4 ku ishte i pranishëm dhe Kryetari i LSI-së i kësaj njësie, Arsim Rama. Në fjalën e mbajtur gjatë këtij takimi Endrit Braimllari theksoi se LSI ka një plan konkret për rininë duke shtuar se do të hapin…

Ilir Meta: Integrimi në BE, alternativa më e sigurt për një Shqipëri demokratike dhe më të zhvilluar

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, mori pjesë në aktivitetin e organizuar në kuadër të Projektit të Binjakëzimit, me financim nga Bashkimi Evropian, “Fuqizimi i mëtejshëm i Kuvendit të Shqipërisë në kontekstin e anëtarësimit të Shqipërisë në BE”. Tema e këtij aktiviteti ishte jetë “Rruga e Shqipërisë drejt BE-së, sfidat dhe perspektivat” dhe në të ishin…

Ilir Meta: “Gjovalin Kadeli do të mbetet përgjithmonë një mik i dashur dhe i shtrenjtë për të gjithë ne”.

Mesazhi i kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta për ndarjen nga jeta të deputetit të LSI,Gjovalin Kadeli Me pikëllim dhe trishtim të thellë mësuam për ndarjen nga jeta të mikut, shokut dhe kolegut tonë të dashur Gjovalin Kadeli. Kjo ndarje e parakohshme dhe e padrejtë nga jeta e deputetit Gjovalin Kadeli është një dhimbje e madhe për…

Klajda Gjosha: “Kënaqësi të jesh mes të rinjve të talentuar dhe emrave të njohur të pikturës”

Kandidatja për deputete e LSI-së në qarkun e Tiranës, Klajda Gjosha ka qenë sot e pranishme në Kolegjin Luarasi në ceremoninë e ndarjes së çmimeve për piktorët më të mirë. “Kënaqësi të jesh në këtë takim brezazh mes të rinjve të talentuar dhe emrave të njohur të pikturës”, ka shkruar Gjosha në faqen e saj…

Ndërron jetë deputeti i LSI, Gjovalin Kadeli

Deputeti i LSI në qarkun e Lezhës Gjovalin Kadeli ka ndërruar jetë në një spital në Romë pasi vuante nga nga pankreasi akut . Deputeti Kadeli 53-vjeç, ka qenë deputet në dy legjislatura. Tashmë ai përfaqësonte LSI në Lezhë, teksa më parë ai u zgjodh deputet në 2013 pasi kandidonte në listat e PD. Pas lajmit…

Lefter Koka: “Besojini me votë forcës politike që nuk bën vetëm premtime, por punon dhe kontribuon për qytetarët”

Ministri i Mjedist Lefter Koka, është ndalur në një takim me banorë në Fermë Pjeshkë në  Durrës. Koka ka thënë para banorëve se qëllimi i LSI është që të dali forcë e parë në çdo zonë të vendit, pasi ajo që I bashkon të gjithë anëtarët e kësaj partie është I njëjti qëllim. “Besojini forcës…

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta mori pjesë në konferencën me temë “Rruga e Shqipërisë drejt BE-së, sfidat dhe perspektivat”

Kryetari i Kuvendit, z. Ilir Meta mori pjesë në aktivitetin e organizuar në kuadër të Projektit të Binjakëzimit, me financim nga Bashkimi Evropian, “Fuqizimi i mëtejshëm i Kuvendit të Shqipërisë në kontekstin e anëtarësimit të Shqipërisë në BE”. Tema e këtij aktiviteti ishte jetë “Rruga e Shqipërisë drejt BE-së, sfidat dhe perspektivat” dhe në të…

Klajda Gjosha: Punësimi i grave prioritet i LSI-së, shans për familjen

Kryetarja e Lëvizjes së Gruas për Integrim, Klajda Gjosha, njëkohësisht kryesuesja e listës së kandidatëve për deputetë të LSI-së për Tiranën, zhvilloi një takim me gra dhe vajza të punësuara në biznesin fason në Njësinë administrative nr. 1 në Tiranë. Gjosha theksoi gjatë takimit se mbështetja për gratë dhe vajzat mbetet prioritet për LSI-në. “Biznesi…

Kandidatja e LSI në Kukës, Selvi Beçaj / “Qarku Kukës e ka kuptuar kush do të jetë forca e parë në 25 Qershor”

Dje gjatë një takimi në Kukës janë prezantuar kandidatët për deputetë të LSI-së në këtë qark, Selvi Beçaj, Sokol Ponari dhe Dem Brati. Të pranishëm në takim ishin edhe nënkryetari i LSI-së, Luan Rama si edhe kandidati i LSI-së në Tiranë, Ylli Shehu. Gjatë këtij takimi Rama u shpreh i bindur se edhe Kukësi do…

Arjola Koçi: “Një shans për të gjithë” nuk është thjesht dhe vetëm një slogan, por është realitet për shumë të rinj dhe të reja në mbarë vendin

Nga Arjola Koçi/ Përfaqësuese e LRI Durrës, aktualisht kandidate për deputete qarku Durrës: Aktualisht jam  studente në UAMD, ndërsa jam pjesë e strukturave drejtuese në LRI Durrës. Fillimet emia në këtë forcë politike kanë nisur në vitin 2012, kur isha vetën 18 vjeçe. Kam lindur dhe jam rritur në Durrës, kam hedhur hapat e para këtu…

Monika Kryemadhi: Marrëveshja PS-PD favorizon LSI

Zëvendëskryetarja e LSI-së, znj. Monika Kryemadhi, deklaroi se arritja e marrëveshjes PS-PD ka favorizuar LSI-në pasi tani më politika është bërë tre-polare. Në një intervistë në emisionin “Të pa ekspozuarit” të gazetarit Ylli Rakipi në televizionin “News 24” deklaroi se tani politika shqiptare është trepolare dhe arritja e marrëveshjes që bëri të mundur regjistrimin e…

Braimllari në Kavajë me kandidatin e LSI-së / “Maksim Kona përfaqëson vlerat më të mira intelektuale dhe qytetare të Kavajës”

Dje në mbrëmje, sekretari i përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari ka qenë në Kavajë me Strukturat e LSI dhe kandidatin e LSI-së për kryetar në Bashkinë e Kavajës, Maksim Kona. Sipas Braimllarit Kona do të jeët kryetari i ri i Bashkisë Kavajë dhe LSI do jetë forcë e parë në Kavajë. “LSI do jetë forcë…

Ministri Lefter Koka shpall Ditën e Pelikanit Kaçurrel, Ditë Kombëtare Mjedisore.

Ministria e Mjedisit shpall Ditën e Pelikanit Kaçurrel, Ditë Kombëtare Mjedisore. Me një urdhër të firmosur nga Ministri i Mjedisit, z. Lefter Koka, data 10 Maj e çdo viti në Shqipëri shënohet në Kalendarin Kombëtar Mjedisor si “Dita e Pelikanit”. “Në mbështetje të pikës 4 të Nenit 102 të Kushtetutës së Republikës së Shqipërisë, të…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al