Monika Kryemadhi, shansi për një opozitë të fortë, ballore e pa ekuivoke

Petrit Vasili, njeriu që drejtoi LSI-në në kushte dhe rrethana tërësisht të vështira për një parti politike, e cila u vendos në target kryesor të sulmeve të gjithanshme dhe të gjithëllojshme para dhe gjatë zgjedhjeve, dha dje dorëheqjen nga detyra e kryetarit. Përmes një gjesti fisnik, Vasili tregoi një një përgjegjshmëri të lartë politike, duke…

Macron uron Presidentin Meta / “Jam i sigurt se gjatë mandatit tuaj, marrëdhëniet midis dy vendeve tona do të forcohen edhe më shumë në saj të partneritetit të bashkëpunimit strategjik”

Presidenti i Francës, z. Emmaunel Macron, i ka dërguar mesazh urimi z. Ilir Meta me rastin e zgjedhjes së tij në postin e Presidentit të Republikës së Shqipërisë. Në telegramin e tij, z. Macron shpreh bindjen se gjatë këtij mandati marrëdhëniet midis dy vendeve tona do të forcohen edhe më shumë në sajë të partneritetit…

Erisa Xhixho me të rinjtë e Lushnjes: “Faleminderit për mbështetjen dhe punën e palodhur, misioni vazhdon!”

“Miqësia, vlera më e madhe që kemi”, kështu është shprehur Erisa Xhixho në një postim në faqen e saj zyrtare teksa ka publikuar dhe një foto me të rinjtë e LRI Lushnje.Ajo i ka falenderuar për mbështetjen dhe punën e palodhur që kanë bërë gjatë fushatës elektorale duke theksuar se misioni i LSI vazhdon. Statusi…

Silva Caka: Ju garantoj që kjo do të jetë opozita më e fortë që do të bëhet ndonjëherë.

Kandidatja e LSI për qarkun e Beratit, Silva Caka e cila nuk arriti të fitojë mandatin për tu futur në parlament ka falenderuar nëpërmjet një statusi në rrjetin social Facebook të gjithë njerëzit që besuan te LSI duke triumfuar mbi presionin dhe blerjen e votës. “Lëvizja Socialiste për Integrim tregoi edhe një herë se ka…

Petrit Vasili jep dorëheqjen.Propozon Kryemadhin kryetare të LSI

Konferenca për shtyp e Kryetarit të LSI-së, z. Petrit Vasili pas mbledhjes së Kryesisë së lsi-së Jemi së bashku në këtë komunikim pas edhe mbledhjes së kryesisë së LSI-së duke qenë që kryesia mori në shqyrtim edhe në mënyrë të veçantë rezultatet e fundit dhe situatën pas elektorale, jam këtu para jush për t’u komunikuar…

Intervista e Kryetarit të LSI-së, Petrit Vasili, për emisionin “Opinion” të Blendi Fevziut në Tv Klan

A jeni i zhgënjyer nga zgjedhjet z. Vasili? Absolutisht nuk jam i zhgënjyer për atë që LSI-ja prodhoi. Në radhë të parë dua jo thjesht t’i falënderoj, jo thjesht t’i vlerësoj, por të nënvizoj një rol të cilin ka marrë afërsisht 230 mijë votuesit e LSI-së, që ishin pa përdorur tepri apo propagandë, por ata…

Lefter Koka / Faleminderit, për të gjithë ju qytetarë që me besimin, kulturën dhe vendosmërinë treguat se jeni shembulli më i mirë i shoqërisë shqiptare

Kandidati i cili kryesonte listën e LSI-së në qarkun e Durrësit, Lefter Koka, tanimë deputet i këtij qarku në Parlamentin e Shqipërisë me anë të statusi në facebook ka falenderuar të gjithë qytetarët që i besuan LSI-së, të gjithë kandidatët për deputetë, drejtuesit, koordinatorët e fushatës për pasionin dhe vendosmërinë me të cilën punuan. Statusi…

Rimi Gonxhi / LSI është forca politike që kujdeset për të krijuar breza politikë pasardhës, e për ti dhënë shanse të rinjve sepse Rinia është pranvera e vendit

Nisur nga gjendja politike që do të vijojë në vendin tonë dhe roli që rinia do të ketë në këto vite të ardhshme ndihem i dëshpëruar dhe i shqetësuar për të ardhmen tonë. Mjafton të shikojmë çfarë programi ka partia “fituese” dhe çfarë do i ofrojë vendit, por përsëri populli gaboi në votë ose ndoshta…

Nga Andrea Gjini / Krenar për heroizmin e Lsi-Lri-Lgi 11,210 borxhe kemi të gjithë bashkë të cilat duhen kompensuar çdo “orë-min-sec”

Si drejtues në strukturën rinore përgjatë fushatës elektorale në rrethin e Lezhës dhe si “Anëtar i Komiteti Drejtues Kombëtar” i LSI më lind e drejta ti them ca rreshta për dinamikën e kësaj fushate. 1-Në rradhë të parë i uroj kundërshtarët tanë politik për rezultatin fitues në qarkun Lezhë dhe shpresoj se deshira e mirë…

Shezai Rrokaj: Ne do të dimë të jemi zëri i votuesve tanë, i njerëzve të thjeshtë të të gjithë Qarkut Vlorë

Kandidati fitues i Lëvizjes Socialiste për Integrim në Qarkun e Vlorës, Shezai Rrokaj, ka publikuar një status në profilin e tij në rrjetin social Facebook Aty ai ka shprehur mirënjohjen e tij për të gjithë votuesit, të cilët, pavarë- sisht presioneve e trysnisë së jashtëzakonshme nuk patën frikë që të dilnin, të votonin dhe të…

Nasip Naço: Sfida jonë është të çojmë përpara Shqipërinë, t’i japim zë njerëzve të thjeshtë dhe problemeve të tyre

Ishte i pari në listën për deputet të Lëvizjes Socialiste për Integrim në Qarkun e Beratit dhe i pari që fitoi mandatin në këtë qark. Nasip Naço me anë të një statusi në rrjetin e tij social Facebook ka falënderuar të gjithë qytetarët e Beratit dhe gjithë qarkut për mbështetjen ndaj tij dhe Lëvizjes Socialiste…

Edmond Panariti: Do të jem misionar dhe mbrojtës i zërit tuaj në Kuvendin e Shqipërisë

Kandidati fitues i Lëvizjes Socialiste për Integrim në Qarkun e Korçës, Edmond Panariti, ka publikuar një status në profilin e tij në rrjetin social Facebook, ku ka shprehur mirënjohjen dhe falënderimet e tij më të përzemërta për të gjithë qytetarët e Qarkut të Korçës për mbështetjen dhe besimin e dëshmuar prej tyre me votën për…

Nora Malaj: Do të jem një zë i fuqishëm opozitar

Kandidatja fituese e Lëvizjes Socialiste për Integrim në Qarkun e Durrësit, Nora Malaj, me anë të një statusi në rrjetin social Facebook, ka falënderuar dhe ka shprehur mirënjohjen e saj për të gjithë mbështetësit dhe dashamirësit e LSI-së në këto zgjedhje. Ajo i ka garantuar ata se do të jetë një zë i fuqishëm opozitar…

Klajda Gjosha: LSI është gati për ta nisur që sot betejën për një Shqipëri evropiane

Kandidatja fituese e Lëvizjes Socialiste për Integrim në Qarkun e Tiranës, Klajda Gjosha, ka publikuar një status falënderues për të gjithë mbështetësit dhe elektoratin e LSI-së për punën që ata kanë bërë gjatë gjithë fushatës elektorale, pavarësisht trysnisë dhe presionit. Znj. Gjosha është shprehur se, më në fund Shqipëria dhe shqiptarët do të kenë një…

230 mijë votojnë LSI-në, 19 deputetët, që do të jenë zëri i shqiptarëve në Kuvendin e ardhshëm

Ditën e djeshme në orën 19:00 u mbyll numërimi i kutisë së fundit për zgjedhjet për Kuvendin në KZAZ-në, nr. 35, të qytetit të Tiranës. Me rezultatin e kësaj kutie përfundoi i gjithë procesi i numërimit dhe tabulimit të rezultateve në gjithë territorin e Republikës së Shqipërisë. Ky tabulim tregon së në këto zgjedhje në…

Klevi Pojana: Mjerë kush mendon se ne perënduam.Forca jonë e pashtershme buron nga rinia, forcë e pandalshme, forcë e pavdekshme.

Kandidati për deputet i LSI, Klevi Pojana i cili nuk arriti të fitojë mandatin për tu futur në parlament ka reaguar për herë të parë në faqen e tij zyrtare në Facebook.Klevi ka falenderuar të gjithë ata që i besuan te LSI, punuan fort dhe i dhanë jetë, grintë dhe krah LSI.Gjithashtu i është përgjigjur…

Ylli Shehu/ Opozita jonë, me Klajdën, Kejdin, Floidën, Endritin dhe Luanin, do të jetë avokatja më e fortë e qytetarëve të qarkut të Tiranës

I nënti në listën e LSI-së në Tiranë, Ylli Shehu ka falenderuar të gjithë votuesit ndërkohë ka dhënë edhe premtimin se banorët e Kamzës dhe Paskuqanit do kenë gjithmonë vëmendjen maksimale të tij. Gjithashtu ai theksoi faktin që edhe pse personalisht nuk do jetë në parlament zëri i qytetarëve do jetë i përfaqësuar denjësisht nga…

Petrit Vasili / “Tanimë do të ketë një opozitë të vërtetë, jo të kapur, jo të blerë, një opozitë që ka vetëm një mision, të jetë zëri i qytetarëve”

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim gjatë konferencës së sotme për shtyp për të falenderuar mbi 230 mijë votues shqiptarë, si edhe të gjithë të rinjtë, burrat, gratë të cilë votuan LSI-në. “Zëri i kësaj opozite të re do të jetë një zë, që do të zhbëjë moralisht dhe më pas do të zhveshë përpara…

LSI fiton një mandat në qarkun e Dibrës

Është mbyllur zyrtarisht procesi i numërimit të votave në qarkun e Dibrës.Në bazë të rezultatit që prodhojnë 259 kutitë e numëruara LSI ka marrë 12521 vota ose 1 mandat me deputet Përparim Spahiun. Krahasuar me zgjedhjet e vitit 2013, LSI ka ruajtur të njëjtin numër mandatesh. (Integrimi.al/Xh.N)…

Mbyllet procesi i votimit në Korçë, LSI fiton 1 mandat

Në qarkun e Korçës që prodhon 11 mandate deputetësh ka përfunduar numërimi i 463 kutive të votimit. Në bazë të këtij numërimi në qarkun e Korçës, Lëvizja Socialiste për Integrim ka marrë vetëm 1 mandat.Deputeti që merr LSI është Edmond Panariti. Gjithsej LSI ka marrë 19.465 vota ose 15%. (Integrimi.al/Xh.N)…

LSI del forcë e parë në qytetin e Skraparit

Ka përfunduar procesi i numërimit në Skrapar. Lëvizja Socialiste për Integrim ka dalë forcë e parë në Skrapar ndërkohë po vijon proçesi i numërimit në qarkun e Beratit. Nga rezultatet LSI ka fituar bindshëm ndaj dy partive të tjera duke marrë 4335 vota. PS renditet e dyta me me 2937 vota, ndërsa PD ka marrë…

Panariti nga Korça: “Do të mbrojmë votën që synohet të deformohet, vullneti popullor nuk mund ti nënshtrohet presionit dhe intimidimit”

Kandidati për deputet që kryeson listën e LSI-së në qarkun e Korçës, Edmond Panariti, ka dalë në një konferencë për mediat në Korçë, nga zyrat e LSI, nga ku ka theksuar se do të ankimojnë ndalimin dhe shoqërimin e koordinatorëve të kësaj force politike pranë organizatave ndërkombëtare. Gjithashtu Panariti, bllokimin pa arsye të procesit të…

Luan Rama: Në qarkun e Tiranës rezultati i projektuar nga ne është pesë herë më i lartë se sa zgjedhjet e vitit 2013

Deklarata për median e Nënkryetarit të LSI-së, Luan Rama, pas mbylljes së procesit të votimit Mirëmbrëma të gjithëve dhe më lejoni t’i them mirëmbrëma të gjithë Shqipërisë për këtë sjellje qytetare dhe me shumë dinjitet në ditën e sotme në zgjedhjet e 25 qershorit. Përkundrejt të gjitha përpjekjeve të dëshpëruara për të manipuluar opinionin edhe…

Lefter Koka: Ju ftoj të gjithëve të drejtoheni drejt kutive të votimit. Asnjë arsye për tu trembur apo pasur frikë!

Kandidati për deputet për qarkun e Durrësit, Lefter Koka u ka bërë thirrje shqiptarëve për të votuar nëpërmjet një statusi në faqen e tij zyrtare në Facebook.Gjithashtu ka uruar besimtarët muslimanë gëzuar Fiter Bajramin Statusi i plotë Të nderuar Durrsakë, Shijaks dhe Krutanë Janë minutat e fundit për të ushtruar votën tuaj dhe vullnetin tuaj…

Luan Rama: Jam i bindur që qarku i Durrësit do të votojë që të fitojë qytetaria

Deklarata për median e Nënkryetarit të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama nga Durrësi Incidentet meritojnë jo vetëm ndëshkimin ligjor për të cilat ne kemi bërë të gjitha denoncimet, por më drejtpërdrejtë dhe ndëshkimi i qytetarëve me votën që ata po japin me shumë përgjegjshmëri. Durrësi, qytetaria e Durrësit por jo vetëm kaq e gjithë…

Ilir Meta në Lezhë/ “Lezha duhet të thotë fjalën e saj, unë nuk ua them sot votoni për LSI-në, absolutisht por u them dilni votoni për lirinë dhe për dinjitetin tuaj”

Deklarata për median e Kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta nga Lezha: Sikurse e kemi paralajmëruar edhe më parë sikurse jeni edhe ju dëshmitarë dhe i gjithë populli i Lezhës, banditët Rilindjes prej kohësh pasi mbushën gjithë Lezhën me drogë, si shpërblim tani kanë marrë nga krye sadisti i Shqipërisë porosinë për të dhunuar qytetarët e…

Deklarata për median e Nënkryetarit të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama

Dëshiroj të tërheq vëmendjen e opinionit publik, por ndërkaq edhe vëmendjen e institucioneve që monitorojnë procesin zgjedhor, pasi në disa zona zgjedhore në Qarkun e Durrësit ka një përshkallëzim dhe rritje të ndërhyrjes së grupeve të organizuara kriminale që ushtrojnë presion mbi votuesit, në afërsi apo brenda qendrave të votimit. Më alarmante është situata në…

Luan Rama / “Qytetarët shqiptarë të ruajnë qetësinë, t’i shmangen provokimeve dhe me qetësi, me dashuri, me maturi dhe përgjegjësi për njëri–tjetrin dhe për atdheun të votojnë”

  Deklarata për median e Nënkryetarit të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama: Jam këtu për të bërë të njohur faktin, që një ngjarje e rëndë kriminale ka ndodhur në qarkun e Lezhës, më konkretisht në qytetin e Shëngjinit kur përpara pak çastesh një aktivist, anëtar i LSI-së është qëlluar, është plagosur nga tre njerëz…

Ilir Meta voton / ” Liria dhe dinjiteti i qytetarëve shqiptar nuk ka çmim. E ardhmja e fëmijëve të tyre nuk ka çmim. Këtë do ta tregojë sot Shqipëria”

  Deklarata e Kryetarit të Kuvendit, z. Ilir Meta pas votimit për zgjedhjet parlamentare: Me këtë ditë të shenjtë në radhë të para më lejoni t’i uroj gëzuar Bajramin të gjithë shqiptareve e në mënyrë të veçantë gjithë besimtarëve, sidomos atyre që kanë bërë këtë muaj mjaft sakrifica. Zoti ua pranoftë agjërimin dhe ua shpërbleftë…

Kreu i LSI-së, Petrit Vasili voton / “Të kemi maturinë e duhur, të kemi një proces të mençur dhe një votim të mençur”

Prononcimi i Kryetarit të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili pas votimit për zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit: Në radhë të parë, ndryshe nga çdo të mendonit ju, do të doja të uroja vërtet me shumë sinqeritet gëzuar Bajramin mijëra e mijëra besimtarëve mysliman, fundin e një muaji i cili ishte një muaj sakrifice, por…

Luan Rama në deklaratë për shtyp/ “Qytetarët shqiptarë, të lirë dinjitozë dhe me kurajon e tyre të votojnë me qytetari me ndershmëri dhe me atdhetari”

Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama ka dalë sot në një konferencë për shtyp dhe ka denoncuar si lajm të rremë akuzat e kryeministrit Rama në drejtim të LSI-së.    Fjala e plotë: Jam këtu për të denoncuar në fakt një akt krejt qesharak dhe tërësisht të papërgjegjshëm nën peshën e panikut dhe të frikës prej…

Ilir Meta:LSI-ja kërkon të ndryshojë drejtimin e Shqipërisë. Është e vendosur të dalë forcë e parë për t’i dhënë një drejtim të ri vendit

Intervista e Kryetarit të Kuvendit, z. Ilir Meta për emisionin “Zonë e lirë” të Arjan Çanit në Tv Klan Unë kam përgatitur një intervistë, një pyetësor për të  tre personazhet që kanë qenë dhe do të jenë në studio. Kisha Lulzim Bashën, jeni ju dhe do të vijë edhe zoti Blushi në orën 11:00. Intervista…

Erisa Xhixho: Rinia më 25 qershor, nxjerr forcë të parë politike në Fier, Lëvizjen Socialiste për Integrim

Lëvizja Socialiste për Integrim mbylli fushatën elektorale me një miting madhështor në Fier, ku morën pjesë mijëra qytetarë fierakë. Fjala e kandidates për deputete e LSI-së në qarkun e Fierit, Erisa Xhixho Faleminderit nga zemra për çdo shtrëngim duarsh, për çdo dashuri që më keni dhuruar, për çdo mbështetje, për çdo buzëqeshje, për çdo suport…

Kejdi Mehmetaj: LSI do të jetë forcë e parë dhe do të arrijë një fitore të padiskutueshme më 25 qershor

Lëvizja Socialiste për Integrim mbylli fushatën elektorale me një miting madhështor në Fier, ku morën pjesë mijëra qytetarë fierakë. Në këtë miting një fjalë përshëndetëse mbajti edhe kandidatja për deputete e LSI-së në qarkun Tiranë, Kejdi Mehmetaj, e cila shprehu kënaqësinë që rikthehej në qytetin e saj të lindjes në këtë takim përmbyllës të fushatës.…

Petrit Vasili: Fieri do të mund të bëhet me drejtimin e ri, kryeqyteti ekonomik i vendit

Lëvizja Socialiste për Integrim mbylli fushatën elektorale me një miting madhështor në Fier, ku morën pjesë mijëra qytetarë fierakë. Të pranishëm në këtë takim ishin Kryetari i LSI-së, Petrit Vasili, Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta dhe kandidatët për deputetë të LSI-së në qarkun e Fierit. Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili shprehu bindjen…

Ilir Meta: LSI do të fitojë sepse duhet të ikë nga pushteti mavia dhe jo rinia e Shqipërisë

Lëvizja Socialiste për Integrim mbylli fushatën elektorale me një miting madhështor në Fier, ku morën pjesë mijëra qytetarë fierakë. Të pranishëm në këtë takim ishin Kryetari i LSI-së, Petrit Vasili, Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta dhe kandidatët për deputetë të LSI-së në qarkun e Fierit. Në fjalën e mbajtur në këtë miting, Kryetari i Kuvendit,…

Shaqir Gjuzi: Vota është zëri yt prandaj duhet të votojmë numrin 1

Opinion nga Koordinatori i  LRI Durrës,Shaqir Gjuzi Aty ku shpirti gjen qetësinë, ku çdo njeri është pranë teje dhe të gjendet afër në vendin ku bashkohet një familje e madhe. Ky është rrethi jonë i madh , i njerëzve me besim dhe dashuri. Kjo është Lëvizja Socialiste për Integrim. Atë çka njeriu kërkon prej vitesh ato…

Floida Kërpaçi: E re për politikë? Rinia, forca për të ndryshuar vendin

Veçse 16 vjeç kur u angazhua në politikë, sot Floida Kërpaçi është kryetare e LRI-së dhe kandidate për deputete në Tiranë, ndaj mbron fort idenë e të rinjve në politikë. E pyes se çfarë ka mundur të ndryshojë ajo dhe më rendit disa nisma që kanë të bëjnë me të rinjtë. Mandej, kam kërshëri të…

LSI zhvilloi një takim elektoral me banorë të Kuçovës.Kandidatët për deputetë prezantojnë programin e LSI-së

Lëvizja Socialiste për Integrim zhvilloi një takim elektoral me qytetarë të Kuçovës, ku kandidatët për deputetë të qarkut Berat prezantuan programin e LSI-së. I pranishëm në këtë takim ishte edhe Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, i cili theksoi se shqiptarë kanë nevojë për t’u përfaqësuar nga intelektualë, kanë nevojë për energji pozitive, mirënjohje dhe solidaritet.…

Nora Malaj: “Populli mendohet dhe të ndëshkon. Këtë do ta ndjejmë më 25 qershor me ndëshkimin e votës për këdo që tenton dhe guxon të prishi qetësinë e popullit”

Ditën e sotme qyteti i Durrësit është tronditur nga shpërthimi i një tritoli të vendosur në një nga zyrat elektorale të LSI-së në këtë qytet. Rreth kësaj ngjarjeje ka reaguar kandidatja e LSI për deputete në këtë qark, Nora Malaj e cila me anë të një statusi në rrjetin social facebook shprehte se frika që…

Panariti në fshatin e tij të origjinës: Krahina që bëri histori dhe me natyrë të mrekullueshme u la në harresë, do t’ju bëj rrugën në mënyrë urgjente dhe më pas nisim investimet dhe mbështetjen për këtë zonë

Kandidati për deputet i Lëvizjes Socialiste për Integrim në Qakun Korçë, njëkohësisht dhe Ministër i Bujqësisë, Edmond Panariti, vizitoi dje fshatin e tij të origjinës, Panarit, ku pa nga afër situatën e vështirë ekonomike të kesaj zone të thellë. Gjatë bisedës me patriotët e tij, Panariti tha se, kjo zonë ka mbetur e harruar, është…

INTERVISTË/ Ilir Meta: “Është më mirë të promovojmë të rinj në parlament, se sa njerëz me rekorde kriminale apo biznesmenë”

  Zoti Meta, faleminderit që keni ardhur sot në emisionin tim! Folëm në momentet e para që pas 8 vjetësh dy të mëdhenjtë janë mbledhur… Ish-të mëdhenjtë, kjo sipas mendimit tim. Deri në datën 25 qershor, deri sa t’i shohim, ata janë të mëdhenjtë. Ne duhet të jemi realistë. Ju keni provat tuaja. Sot Kryeministri…

Lefter Koka në Durrës / “Jam i bindur se gjithë Durrësi është me LSI dhe LSI është forcë e parë”

Lëvizja Socialiste për Integrim organizoi një miting elektoral në Durrës ku morën pjesë mijëra qytetarë. Përveç kandidatëve për deputetë të qarkut Durrës, të pranishëm ishin edhe kryetari LSI-së, Petrit Vasili dhe Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta. Fjala e plotë e kryesuesit të listës së kandidatëve për deputetë në Durrës, Lefter Koka: Të nderuar motra e…

Petrit Vasili në Durrës / “LSI forcë e parë është një drejtim që çon Durrësin dhe Shqipërinë drejt një zhvillimi që ajo e pret, por nuk e ka arritur”

Lëvizja Socialiste për Integrim organizoi një miting elektoral në Durrës ku morën pjesë mijëra qytetarë. Përveç kandidatëve për deputetë të qarkut Durrës, të pranishëm ishin edhe kryetari LSI-së, Petrit Vasili dhe Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta. Fjala e plotë e Vasilit: Përshëndetje një Durrës që nuk është parë kurrë në histori kaq i kuq. Besoj…

Ilir Meta në Durrës / “LSI-a është një energji pozitive, është energjia më integruese, përbashkuese, më gjithëpërfshirëse e të gjithë shqiptarëve. LSI është forcë e integrimit”

Lëvizja Socialiste për Integrim organizoi një miting elektoral në Durrës ku morën pjesë mijëra qytetarë. Përveç kandidatëve për deputetë të qarkut Durrës, të pranishëm ishin edhe kryetari LSI-së, Petrit Vasili dhe Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta. Në fjalën e tij para qytetarëve durrsakë, z. Ilir Meta tha se të gjithë shqiptarët janë ngritur në këmbë,…

Eriona Bixha/ “Lërini njerëzit të lirë, të qetë, të votojnë të pavarur në 25 qershor dhe me besim të plotë”

Kandidatja për deputete e LSI-së në qarkun Tiranë, Eriona Bixha me anë të një deklarate për shtyp, ka denoncuar shit-blerjen e votave në Vorë. Kandidatja Bixha denoncoi sot shtetasin Agim Kajmaku në bashkëpunim me drejtues të komisariatit të Vorës për shpërndarje të parave në këmbim të votës. Gjithashtu Bixha nënvizoi faktin se ish-Ministri i Brendshëm,…

Haxhinasto: Të gjithë së bashku të votojmë për LSI, forcën e parë dhe forcën e paparë

Lëvizja Socialiste për Integrim organizoi një takim në qytetin e Cërrikut në kuadër të përmbylljes së fushatës elektorale ku u parashtrua edhe programi elektoral i LSI-së. Të pranishëm në këtë aktivitet ishin kandidatët e LSI-së për deputet në qarkun e Elbasanit, znj. Monika Kryemadhi, z. Edmond Haxhinasto, Kryetari i Bashkisë së Cërrikut z. Altin Toska,…

Kryemadhi: Zoti e zgjodhi të parën LSI në fletën e votimit, ia dha shenjën shqiptarëve pse duhet të votojnë LSI

Lëvizja Socialiste për Integrim organizoi një takim në qytetin e Cërrikut në kuadër të përmbylljes së fushatës elektorale ku u parashtrua edhe programi elektoral i LSI-së. Të pranishëm në këtë aktivitet ishin kandidatët e LSI-së për deputet në qarkun e Elbasanit, znj. Monika Kryemadhi, z. Edmond Haxhinasto, Kryetari i Bashkisë së Cërrikut z. Altin Toska,…

Piro Kapurani: Do të marrim tre mandate në Korçë, LSI do të triumfojë, jemi forca më e besueshme

Në zgjedhjet parlamentare të vitit 2013 edhe më optimistët, nuk do ta besonin, se brenda pak muajsh Lëvizja Socilaiste për Integrim në Qarkun e Korçës do të rritej në menyre surprizuese, duke arritur të sigurojë lehtësisht mandatin e deputetit Pirro Kapurani dhe duke qenë vetem një grusht votash larg mandatit të dytë. Besimi qe i…

 Erisa Xhixho:Të dielën mos neglizho, shko voto LSI pasi ky është shansi për të patur një të ardhme të sigurtë këtu në Shqipëri!

Kandidatja e LSI-së në listat për deputet, në qarkun e Fierit, Erisa Xhixho ka zhvilluar ditën e djeshme një sërë takimesh në bizneset e Fierit për të shpërndarë programin e LSI.E shoqëruar nga të rinjtë e LRI Fier ka informuar bizneset por edhe qytetarët për mundësitë që ofron ky program. Në një postim në faqen…

Selvi Becaj takim me të rinjtë e Tropojës: Të rinjtë e Tropojës do votojnë numrin 1. 

Kandidatja përdeputete për qarkun e  Kukësit,  Selvi Beçaj ka zhvilluar një takim fantastik me të rinjtë e Lëvizjes Rinore për Integrim në Tropojë.Në një postim në rrjetin social Facebook,  Beçaj theksoi se angazhimi i tyre e çon LSI forcë të parë me një rezultat surprizë në zgjedhjet e 25 qershorit. Postimi i plotë: Takim fantastik…

Rexhina Limja: LSI në Berat do të dali forcë e parë në çdo kuti dhe qendër votimi sepse ka një rini të mrekullueshme që e mbështet

Lëvizja Socialiste për Integrim organizoi një takim me banorë të Beratit, ku u prezantuan kandidatët për deputetë dhe programi i LSI-së. Në një postim në faqen e saj zyrtare në Facebook, kandidatja për deputete për qarkun e Beratit, Rexhina Limja ka ndarë me ndjekësit e saj foto gjatë këtij takimi.LSI ka patur një mbështetje të…

Monika Kryemadhi: Arroganca e bëri që të dalë nga shtrati Rilindjen

Zëvendëskryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, ishte e ftuar në emisionin ‘Studio e Hapur’ të gazetares Eni Vasili, në “News24”. Duke folur për fushatën zgjedhore, Kryemadhi shprehu shqetësimin se njerëzit po kërcënohen me vendet e punës dhe me ndihmën ekonomike. Gjithashtu, znj. Kryemadhi denoncoi faktin se elementë të caktuar të Policisë së Shtetit…

Meta: LSI, në rritje eksponenciale,kemi rininë e Shqipërisë me vete

Intervista e Kryetarit të Kuvendit, z. Ilir Meta në emisioni “Opinion” të Blendi Fevziut në Tv Klan Z. Meta, jeni kthyer në një farë mënyre, nga President i zgjedhur në startin e fushatës, për arsye se goditjet më të mëdha kanë ardhur ndaj jush dhe kundërgoditjet më të mëdha i keni dhënë pikërisht ju. Çfarë…

Petrit Vasili:Shansi për të gjithë është e kundërta e klientelës.Shqiptarët e dinë tashmë se kush janë dy klientelët e mëdha

Intervista e Kryetarit të LSI-së, Petrit Vasili në emisionin “Top Story” të Sokol Ballës në Top Channel Kjo fushatë do të mbahet mend për përballjen e LSI me atë që është ende zyrtarisht partnerja e koalicionit të tyre, Partinë Socialiste. Z. Vasili faleminderit që jeni me mua sot. Kënaqësi të jem me ju. Z. Vasili…

Nasip Naço: Unë besoj se Berati, Poliçani, Skrapari, Ura Vajgurore, Kuçova, e kanë vendosur do votojnë referendum popullor, do votojnë numrin 1!

Lëvizja Socialiste për Integrim organizoi një takim me banorë të Beratit, ku u prezantuan kandidatët për deputetë dhe programi i LSI-së. Fjala e kryesuesit të listës së LSI-së për deputetë në qarkun e Beratit, Nasip Naço Është një nder i veçantë për mua që të flas këtu para jush anëtar, simpatizantë të LSI. Të nderuar…

Ilir Meta: Ne do të fitojmë, se jemi partia e rinisë së Shqipërisë!

Lëvizja Socialiste për Integrim organizoi një takim me banorë të Beratit, ku u prezantuan kandidatët për deputetë dhe programi i LSI-së. I pranishëm në këtë takim me mijëra qytetarë të Beratit ishte edhe Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, i cili u shpreh të rinjtë dhe të rejat duan punë, shpresë dhe perspektivë. Kjo është arsyeja…

Shezai Rrokaj: Ne jemi shansi i rinisë Shqiptare

Kryesuesi i listës së kandidatëve të LSI-së për Qarkun e Vlorës, Shezai Rrokaj zhvilloi një takim me grupin e punës të Rajonit 3 në Vlorë. “Ne jemi për qeverisje që garanton punësim, por edhe punë të mirëpaguar, sepse nëse një punë nuk është e mirëpaguar nuk kërkohet”, është shprehur Shezai Rrokaj në fjalën e mbajtur…

Maksim Kona, zgjedhja e duhur për Kavajën

Opinion nga Prof.Ass. Dr. Adem Hyseni Në një ditë Shtatori të para 4-5 vjetëve, në anën tjetër të telefonit më prezantohet një numër i parregjistruar në celularin tim. “Jam Maksim Kona – më thotë. Dikush më ka rekomanduar për të diskutuar diçka teknike me ju, për gjeologjinë më konkretisht ….”. E falenderova natyrisht dhe lam takim…

Dejana Kallogjeroviç: Njësia 7 dhe gjithë Tirana do votojnë numrin 1

Kandidatja për deputete për qarkun e Tiranës, Dejana Kallogjeroviç zhvilloi takime me banorët e njësisë nr. 7.Gjatë këtyre takimeve e shoqëruar nga të rinjtë e LRI ka shpërndarë programin e LSI duke i informuar për shanset që ofron ky program. Kallogjeroviç ka qenë gjithmonë pranë këtyre banorëve duke ndarë me ta shqetësimet dhe problemet ndaj…

Reagim nga Klevi Pojana/ “Të rinjtë, qytetarët shqiptarë pa dallim, socialistë e demokratë, do zgjedhin alternativën e një shansi për të gjithë, do zgjedhin LSI”

Reagim nga Klevi Pojana/ Nënkryetar i Lëvizjes Rinore për Integrim “Nesër do jetë shumë vonë, nesër do shkatërroheni me votë”, shkruan Pojana. Kujt i drejtohet? Lexoni statusin e plotë: Po nesër cfarë do të thoni?! Do të jetë vonë, shumë vonë kur nesër të merrni në dorë faturën e arrogancës, koncesioneve klienteliste, drogës, shëndetësisë ‘falas’,…

Portali italian “Topicnews.it”/ LSI është një lëvizje, e cila vendos rininë në radhë të parë dhe shembulli është deputetja më e re në Parlament, Kejdi Mehmetaj

“LSI, Lëvizja Socialiste e Integrimit të Shqipërisë, ku integrimi në BE është aq i lakmuar nga një popull me bindje europianiste, ndihet gati për të qeverisur vendin, i cili pavarësisht rritjes së vazhdueshme ekonomike, mbetet ende vendi me PBB-në dhe konsumin më të ulët në Europë (sipas klasifikimit të Eurostatit për 37 vende të Europës)”…

Panariti: “Programi i LSI për Bujqësinë është i vetmi i besueshëm mes alternativave tjera politike”

Axhenda e rradhës për kandidatin për deputet në qarkun e Korçës ishte takimi me banorët e fshatrave Dersnik, Voskop, Polenë, Goskovë, Vreshtas dhe Pojan ku prezantoi programin e LSI-së për zhvillimin dhe fuqizimin e fshatit dhe bujqësisë si mundësia e vetme për banorët. “LSI ka në program të saj uljen e taksave, me qëllim që,…

Intervista e Kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta, për emisionin “Dritare” të Rudina Xhungës në televizionin “Vizion Plus”

  Mirë se keni ardhur! Unë po ju drejtohem si President i Zgjedhur sot, edhe pse, në fakt, unë kam shkruar z. Meta. Meta, jemi më rehat kështu! Më rehat jemi! Atëherë, kam shkruar numri 1, sepse vazhdojnë të gjithë të mendojnë se jeni numri 1, jeni LSI–ja, ende nuk është bërë ajo shkëputja finale.…

Paskali nga Kavaja / “Garanci për ne është fakti që LSI ka marrë përsipër të mbrojë votën e të gjithë shqiptarëve, të mbrojë votën që është për demokracinë dhe për të ardhmen e Shqipërisë”

Lëvizja Socialiste për Integrim zhvilloi një takim me banorët e Kavajës, ku u prezantua kandidati i LSI-së për kryetar të Bashkisë Kavajë, Maksim Kona si edhe kandidatët për deputetë të LSI-së në qarkun e Tiranës. I pranishëm në këtë takim ishte edhe Kryetari i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo. Fjala e plotë e Milos: Përshëndetje qytetarëve…

Vasili nga Kavaja/ “Në 25 qershor me LSI-në forcë të parë do të luftojmë, do të shtrijmë përtokë varfërinë, papunësinë, satrapet dhe kryegënjeshtarët që na e mbajtën gjallë atë”

Lëvizja Socialiste për Integrim zhvilloi një takim me banorët e Kavajës, ku u prezantua kandidati i LSI-së për kryetar të Bashkisë Kavajë, Maksim Kona si edhe kandidatët për deputetë të LSI-së në qarkun e Tiranës. I pranishëm në këtë takim ishte edhe Kryetari i LSI-së, Petrit Vasili. Fjala e plotë e Vasilit: Forcë e parë, fitore…

Ilir Meta në Kavajë / “Edhe pesë ditë dhe do të bashkohemi këtu për fitoren e Maksim Konës dhe për fitoren e LSI-së”

Lëvizja Socialiste për Integrim zhvilloi një takim me banorët e Kavajës, ku u prezantua kandidati i LSI-së për kryetar të Bashkisë Kavajë, Maksim Kona si edhe kandidatët për deputetë të LSI-së në qarkun e Tiranës. Të pranishëm në këtë takim ishin edhe Kryetari i LSI-së, Petrit Vasili dhe Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta. Në fjalën…

Geraldo Shkodra: “Unë jam i bindur se Shijaku do të votojë LSI do të votojë numrin 1”

Lëvizja Socialiste për Integrim zhvilloi një takim me banorë të Shijakut, ku kandidatët për deputetë të LSI në qarkun Durrës prezantuan programin elektoral. Kandidati për deputet në Shijak, Geraldo Shkodra në fjalën e tij gjatë takimit shprehu bindjen se LSI do votojë LSI.   Fjala e plotë:  “Mirmbrëma miqtë e mi , Të nderuar banorë…

Nasip Naço/ “Ushtrimin e vullnetit të lirë të qytetarëve për ta mbështetur LSI, nuk mund ta frenojë askush”

Kandidati i LSI-së në qarkun e Beratit, Nasip Naço, me anë të një fotoje të postuar në faqen e tij në facebook ka ngritur shqetësimin lidhur me kërcënimet që i bëhen votuesve. Në foton e publikuar nga Naço, foto në të cilën identifikohet edhe numri i ministres Ermonela Felaj, është mesazhi që ministrja i dërgon njërit…

Klajda Gjosha: Në Shkozë edhe energjia elektrike jepet sipas përkatësisë partiake.Shqipëria meriton një drejtim të ri.

Me anë të një postimi në faqen e saj zyrtare në Facebook, kandidatja për deputete në qarkun e Tiranës, Klajda Gjosha ka treguar se Shkoza përballet ende me probleme të energjisë elektrike. Ajo tregon me anë të një video se Shkoza ka mbetur në errësirë duke shtuar se energjia elektrike jepet sipas përkatësisë partiake Gjosha…

Adela Karapici: Fitorja e madhe e LSI do të nisë nga kryeqyteti, vendi ka nevojë për një drejtim të ri

Kandidatja për deputete e LSI-së në Qarkun e Tiranës, Adela Karapici, shprehet se beson te dashuria për vendin, puna e vazhdueshme, një program i studiuar dhe real, të cilët medoemos do të çojnë vendin drejt suksesit. Sipas saj, këto realizohen vetëm nga Lëvizja Socialiste për Integrim, e cila është partia e mundësive. E pyetur mbi…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al