Petrit Vasili: ” Kryeministri i paditur e çoi shendetesine 270 vite pas”

Vijojne replikat e kreut te Grupit Parlamentar te LSI, Petrit Vasili me kryeministrim Rama. Se fundmi Vasili ka komentuar thirrjen qe Kryeministri Rama u ka bere drejtoreve te spitaleve per tu dorehequr nga posti tyre si drejtor. Vasili thekson se kryeministri e çoi shendetesinr 270 vite pas dhe e shpartalloi financimin e shendetesise me koncesione.…

Nga Petrit Vasili/ Kryeministri ynë dhe gomari i La Fontenit

Kryetari Grupit Parlamentar te LSI,  Petrit Vasili vijon replikat me kyeministrin Edi Rama. Ne statusin e tij te fundit me facebook, Vasili i ka kujtuar kryeministrit faktin qe ne Trieste nuk arriti te merrte asnje investim dhe per kete fajin nuk ja ka administrata. Statusi i plote: Kryeministri ynë dhe gomari i La Fontenit Meqë…

Kundërpërgjigjet këshilltari i LSI Eltjon Halimi: “Nuk ka pasur asnjë takim të fshehtë mes këshilltarëve të LSI e PS”

Këshilltari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Prof.Ass.Eltjon Halimi ka reaguar në rrjetin social “Facebook” duke sqaruar më tej publikun lidhur me Mbledhjen e djeshme të Këshillit Bashkiak të Tiranës. Mëposhtë gjeni statusin e plotë të Halimit: “E vërteta e vetme e mbledhjes së djeshme të Këshillit Bashkiak! Sot, një këshilltar i PD në Këshillin Bashkiak,…

Erklent Krifsa/ “Shqipëria është e të rinjve dhe e shqiptarëve, jo e oligarkëve dhe kriminelave”

Nga Erklent Krifsa, Kryetari i LRI për Tiranën. Krifsa shprehet se votuesit e LSI në bashkinë e Tiranës nuk janë të përfaqësuar nga dy këshilltarë të cilët për interesa personale hodhën poshtë kauzën e LSI. “54,292 votuesit e LSI-se ne bashkine e Tiranes ne vitin 2015 nuk ndjehen te perfaqesuar nga 2 keshilltare te cilet…

Monika Kryemadhi: Shqipëria ka nevojë për këtë lloj opozite, pa kompromise dhe që lufton për qytetarët

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, ka përshëndetur dje vendosmërinë e këshilltarëve të LSI-së në Bashkinë e Tiranës në mbrojtje të interesave të qytetarëve. Kryemadhi është shprehur se këshilltarët e LSI-së treguan, se më shumë se kartoni dhe karriget në këshill ka rëndësi shërbimi ndaj qytetarëve. “Përgëzoj sot për kurajën dhe vendosmërinë grupin…

Ilir Meta: Ta çojmë Shqipërinë drejt realizimit të standardeve më të larta

Intervista e Presidentit të Republikës, z. Ilir Meta, për emisionin “Top Story” të Sokol Ballës në “Top Channel”  Të jesh president i Republikës është një kulminacion, jo thjesht një karrierë politike por sesa në jetën e çdokujt dhe ju siç shpeshherë e keni thënë në intervistat tuaja, ju vini nga një familje e zakonshme. Tashmë…

Erjona Bixha: LSI kundër të gjitha koncesioneve si në nivel lokal ashtu edhe në atë qendror

Me angazhimin e përgjegjshëm e të pa ndryshueshëm në mbrojtje të interesit të qytetareve, Me vendosmërinë për të qenë zëdhënës të interesit publik dhe në koherencë me qëndrimin e LSI-së si forcë politike konstruktive; Për të garantuar një vendimmarrje të drejtë, ligjore e transparente dhe funksionale; Grupi i këshilltarëve të LSI do të vazhdojë t’i…

Presidenti i Republikës, Ilir Meta takohet me Zëvendëskryeministren për Reformën Gjyqësore dhe Ministren e Punëve të Jashtme të Bullgarisë, Ekaterina Zaharieva

  Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta priti sot në një takim të veçantë Zëvendëskryeministren për Reformën Gjyqësore dhe Ministren e Jashtme të Bullgarisë, znj. Ekaterian Zaharieva, e cila po zhvillon një vizitë zyrtare në vendin tonë. Duke vënë në dukje se Bullgaria është një partnere e qëndrueshme e Shqipërisë, Presidenti Meta dhe…

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, priti sot në një takim të veçantë Ministrin e Jashtëm të Republikës së Maqedonisë, Nikola Dimitrov

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta, priti sot në një takim të veçantë Ministrin e Jashtëm të Republikës së Maqedonisë, z. Nikola Dimitrov i cili ndodhet për një vizitë zyrtare në Tiranë. Presidenti Meta vlerësoi vizitën e Ministrit Dimitrov në Tiranë si shprehje e vullnetit të qeverisë së re të Maqedonisë për të zhvilluar më…

Deklaratë për shtyp e grupit të këshilltarëve të LSI-së në këshillin bashkiak të Tiranës

Me kërkesë të këshilltarëve të Lëvizjes Socialiste për Integrim në Këshillin Bashkiak të Tiranës, është thërritur në një seancë dëgjimore për problemet e ujësjellësit të kryeqytetit, Kryetari i Bashkisë, Erion Veliaj. Kjo seancë që po zhvillohet në këto momente në sallën e këshillit bashkiak, synon një njohje më të plotë e të detajuar të të…

Nga Eglantina Mirashi/ Ilir Meta President: Një shtetar në krye të shtetit

Nga Eglantina Mirashi/  Në zhvillimet intensive por dhe të vështira që kanë përfshirë politikën Shqiptare Ilir Meta gjithnjë ka qenë protagonist i rëndësishmem. Në të gjitha momentet ka treguar me vepra dhe jo me fjalë se është burrë shteti, një personazh që krijon ura bashkpunimi dhe kurresi perçarje, duke shërbyer përherë si garant i dialogut…

Ceremonia në Presidencë, z. Ilir Meta merr detyrën e Presidentit të Republikës së Shqipërisë

Pas betimit në Kuvendin e Shqipërisë si President i Republikës së Shqipërisë, z. Ilir Meta, u drejtua në Presidencë për ceremoninë e marrjes së detyrës. Fillimisht, z. Meta është pritur në një takim kortezie nga ish-Presidenti të Republikës, z. Bujar Nishani në ambientet e Presidencës. Më tej, ish-Presidenti i Republikës, z. Bujar Nishani bashkë me…

Kuvendi mblidhet në seancë plenare/ Presidenti i Republikës së Shqipërisë, z. Ilir Meta bën betimin

Kuvendi i Shqipërisë u mblodh në seancë të jashtëzakonshme për betimin e Presidentit të Shqipërisë z. Ilir Meta. Të ftuar në ceremoninë e betimit ishin përfaqësues të trupit diplomatik të akredituar në Shqipëri, drejtuesit e komuniteteve fetare, drejtuesit e institucioneve të pavarura. Në hapjen e seancës, zëvendëskryetarja e Kuvendit z. Valentina Leskaj ftoi Presidentin e…

Vasili/ “Shqipëria digjet, kryeministri krihet”

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së me anë të një statusi në facebook ka akuzuar kryeministrin e vendit, Edi Rama se ndërsa vendi digjet, Rama bën llogje. “Shqipëria digjet në dhjetra vatra zjarri në të gjithë vendin. Mijëra turistë pa drita në plazhet e Shqipërisë. Mbyten pushues shqiptarë e të huaj përditë. Kryeministri bën llogje…

Reagon Panariti/ Ju nuk financoni fermerin

Erjon Braçe ka shkruar sot në facebook se bujqësia është në vitin më të vështirë, dhe se një pjesë e madhe e bujqve nuk kanë para për të mbjellë në sezonin e ri. Pas këtij shkrimi ka ardhur edhe reagimi nga ministri i Bujqësisë, Edmond panariri. Panariti shkruan në facebook se është Braçe ai që…

Rea Kotani: “Eurodeputetët Szanyi e Benifei të mrekulluar nga mikpritja e LRI”

Kur ka kaluar një javë nga nisja e Festivalit Ndërkombëtar të Internacionales Socialiste (IUSY), me një pritje nga forumi i Lëvizjes Rinore për Integrim dhe mbështetje nga FRESSH, nënkryetarja e LRI Rea Kotani ka publikuar disa ditë më parë në faqen e saj në rrjetet sociale një moment nga takimi me dy eurodeputetë. Ata janë…

Intervista e Presidentit të IUSY, Howard Lee/ “I impresionuar nga vendimi i LSI përfshirjen e të rinjve në politikë”

Si President i IUSY-t, çfarë mund të na thoni për aktivitetin që po zhvillohet prej 5 ditësh në Jalë? Jam shumë i lumtur dhe shumë i impresionuar gjatë 5 ditëve të qëndrimit këtu. Kam parë një energji të jashtëzakonshme, bashkëpunim dhe angazhim të jashtëzakonshëm nga të rinjtë e LRI-së në asistimin, organizimin dhe mikpritjen që…

INTERVISTË/ Presidenti i YES, Joao Duarte Albuquerque: Mbështetja në politikë meritohet, dhe nuk dhurohet, dhe të rinjtë e LRI-së e kanë merituar këtë

Cilat janë përshtypjet tuaja për Festivalin Botëror të IUSY-t që po zhvillohet këto ditë në Jalë?? Jam shumë i impresionuar nga ajo çfarë ka ndodhur këtu, dhe nga ajo çka LRI-ja ka arritur në organizimin e këtij kampi. Unë erdha përpara se kampi të niste, dhe kam parë gjithë progresin që është bërë dhe gjithë…

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta priti sot Ministrin e Shtetit për Punët e Jashtme të Japonisë, Nobuo Kishi

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, z. Ilir Meta priti sot Ministrin e Shtetit për Punët e Jashtme të Japonisë, z. Nobuo Kishi, të cilit i shprehu mirënjohjen për mbështetjen e vazhdueshme që Japonia i ka dhënë Shqipërisë në veçanti në fushën e ekonomisë, infrastrukturës, bujqësisë dhe kulturës . Meta dhe z. Nbuo Kishi ndanë besimin…

Kristi Xharau/ Të rinjtë janë e ardhmja dhe përfshirja e të rinjve në politike është mekanizmi drejt progresit

Sekretari i Marredhenjeve Nderkombetare per LRI, Kristi Xharau, ka ndare me ndjekesit e tij nje foto ku duket ai se bashku me deputetin me te ri ne Parlamentin Europian, Brando Benifei. Xharau shkruan se perfshirja e te rinjve ne parlamentin shqiptar dhe ate evropian eshte kauza e tyre e perbashket. Statusi i plote: Se bashku…

Intervista e Eurodeputeti italian Brando Benifei/ LSI, forca politike që po investon fuqishëm tek të rinjtë

Cilat janë përshtypjet tuaja për Festivalin Botëror të IUSY-t që po zhvillohet në Jalë dhe për organizimin e këtij eventi? Mendoj se të rinjtë e LRI kanë bërë një punë shumë të madhe për organizimin e këtij kampi. Këtu janë shumë të rinj nga e gjithë bota, për të diskutuar së bashku për të ardhmen…

Meta: E gjithë jeta ime politike lidhet me të rinjtë dhe shpresoj të kem bërë më të mirën që të jenë sa më aktiv në politikë

Fjala e Kryetarit të Kuvendit, njëherësh Presidentit të Zgjedhur të Republikës së Shqipërisë z. Ilir Meta në festivalin veror të forumit rinore të internacionales socialiste Mirëmbrëma IUSY, 25 vite më parë, në udhëtimin tim të parë jashtë Shqipërisë, në vendin më të izoluar në Evropë, pata fatin të shkoja në Danimarkë. Ishte një seminar për…

Luan Rama:LSI, një zë shprese dhe mbrojtëse e interesit të më shumë se 75% të qytetarëve

Deklarata për mediat e Zëvendëskryetarit të Lëvizjes Socialiste për Integrim z. Luan Rama pas mbledhjes së Kryesisë së LSI-së Siç jeni në dijeni, ne sot zhvilluam mbledhjen e parë të Kryesisë së Lëvizjes Socialiste për Integrim pas Konventës së fundit me zgjedhjen e kryetares së LSI-së. Bëmë një vlerësim politik, në mënyrë institucionale, të situatës…

Kryemadhi: Fatet e demokracisë janë më në udhëkryq se asnjëherë tjetër, dhe kjo kërkon krijimin e një fronti kombëtar opozitar

Mblidhet Kryesia e Lëvizjes Socialiste për Integrim e cila mori disa vendime të rëndësishme. Në hapjen e mbledhjes, Kryetarja e LSI-së, znj. Monika Kryemadhi, falënderoi edhe një herë anëtarësinë e LSI-së për mbështetjen e dhënë në zgjedhjen e saj në krye të Lëvizjes Socialiste për Integrim. Znj. Kryemadhi theksoi gjithashtu se LSI do të rivendos…

Eltjon Halimi / Njësia nr.8 gjithnjë në vëmendjen e Këshilltarëve të LSI

Një prej këshilltarëve të Bashkisë Tiranë nga rradhët e Levizjes Socialistë për Integrim Prof.Eltjon Halimi ka qenë në terren sot, duke vëzhguar ecurinë e punimeve tek Njësia nr.8. Sipas Z.Halimi, sot, në këto ditë të temperaturave tepër të larta, numri i sipërfaqeve të gjelbërta është drejt shtimit, por akoma duhet të rritet. Lidhur me këtë…

Floida Kërpaçi: Alarmante, oligarkët e Rilindjes po shpopullojnë Shqipërinë

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Floida Kërpaçi, përmes një statusi në rrjetin social Facebook, ka reaguar mbi një artikull të publikuar nga BALKANIST, se Shqipëria po zbrazet me një ritëm alarmues. Kërpaçi sjell në vëmendje se kreu i Rilindjes në 2013 premtoi se do të ishte përtej së majtës e të djathtës, por pasi…

Endrit Braimllari: Shalsi, firmëtari i ligjit të plehrave, nuk mashtron dot askënd

Sekretari i Përgjithshëm i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Endrit Braimllari, ka reaguar ashpër ndaj ironizimeve që deputeti socialist Eduard Shalsi ka përdorur në drejtim të ish-aleatit strategjik të PSsë, LSI. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Braimllari shkruan se Shalsi, ky firmëtar i ligjit të plehrave, nuk mund të mashtrojë askënd. Sekretari i Përgjithshëm…

Egi Idrizaj në Luksemburg/ Një sipërmarrës i suksesshëm është i guximshëm, ka ide, aftësi menaxhuese

Egi Idrizaj, përfaqësuese e LRI-së për marrëdhënjet me jashtë, ndodhet në Parlamentin Rinor Frankofon në Luksemburg ku edhe ka mbajtur një fjalim mbi nxitjen e sipërmarrjes rinore. Fjalimi i plotë: Pershendetje miq, Pershendetje zoti President, Une quhem Egi Idrizaj dhe jam perfaqsuese e Shqiperis dhe gjithashtu e Levizjes Socialiste per Integrim. Jam shume e lumtur…

Lefter Koka/ Falë punës së përkushtuar të Ministrisë së Mjedisit në këto 4 vite, pasuritë natyrore janë ruajtur, zhvilluar dhe janë bërë pjesë e trashëgimisë natyrore të Botës

Lumi i Gashit (Tropojë) dhe Rrajca (Përrenjas) me pyjet e vjetër të Ahut janë përfshirë në Listën e Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s! Ministri i Mjedisit, Lefter Koka me anë të një statusi në facebook ka theksuar se “në këto 4 vite vizioni ynë për MJEDISIN dhe veçanërisht për ZONAT E MBROJTURA dha frytet e para duke…

Egi Idrizaj/ Një hap më pranë BE dhe botës Frankofone

Egi Idrizaj, një nga të rejat e LRI-së, pjesë edhe e departamentit të marrëdhenjeve me jashtë në Lëvizjen Rinore për Integrim, ndodhet në Luksemburg si përfaqësuese e forumit në Parlamentin Rinor Frankofon. Me anë të një statusi në facebook, Idrizaj ka theksuar faktin se LRI vijon traditën e përfaqësimit rinor në arenën ndërkombëtare duke u…

Edmond Panariti: “Nuk do të ndalojmë së denoncuari abuzimet me pushtetin”

Ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti, në një prononcim për ‘Report Tv’ ka deklaruar se fokusi i ardhshëm i Lëvizjes Socialiste për Integrim në opozitë do jetë një organizim i gjerë me përfshirjen e shumë masave të shoqërisë. Panariti u shpreh se ministrat e kësaj force politike nuk largohen nga detyra pas prishjes së koalicionit PS-LSI.…

Monika Kryemadhi/ “Do të jemi në çdo mbledhje komisioni, çdo debat parlamentar pjesë aktive dhe luftarake për të denoncuar dhe luftuar çdo përpjekje për të shitur pasuritë e Shqipërisë tek oligarkët”

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi me anë të një statusi në rrjetin social facebook ka reaguar për raportin e departamentit amerikan të shtetit, raport i cili ka përshkruar klimën e biznesit në Shqipëri, ku ka theksuar se Investitorët janë të sfiduar nga korrupsioni i shfrenuar, vazhdim i praktikave të biznesit informal. Këto dy përcaktime nga raporti…

Nga Eglantina Mirashi / Faktori LSI në Lezhë, rritja e madhe e saj mes tensioneve dhe debateve

Tradicionalisht votuesit e qarkut të Lezhës ndër vite para krijimit të Lëvizjes Socialiste për Integrim kanë qenë të prirur të zgjedhin mes dy partive të mëdha, sepse partitë më të vogla i kanë parë me mjaft skepticizëm. Por krijimi i LSI-së në 2004 filloi të ndryshojë në mënyrë të menjëhershmë këtë traditë dhe rrjedhimisht balancat…

Lefter Koka: “Koha do ta provojë, ne jemi gati për një opozitë cilësore. Unë besoj se LSI ka vetëm një destinacion, të jetë forcë e parë”

Ministri i Mjedisit z. Lefter Koka dje në një intervistë për News 24 TV, para nisjes së Konventës Kombëtare Zgjedhore të LSI është shprehur se në Shkurt të 2014, ka filluar zbatimi i ligjit të nënpunësit civil. Intervista e plotë: Çfarë pritet nga organizimi i Konventës së sotme të LSI-së? Lefter Koka:  Siç edhe jeni…

Luan Rama/ “Vota e 25 qershorit për LSI është votë besimi, është votë zemrash dhe prandaj ne jemi përsëri bashkë sot, më të bashkuar se kurrë”

Konventa Kombëtare Zgjedhore e Lëvizjes Socialiste për Integrim u mblodh sot në Tiranë për të zgjedhur kryetarin e ri të partisë pas dorëheqjes së z. Petrit Vasili. Në këtë Konventë ishin të pranishëm drejtuesit e Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe delegatë nga të gjitha degët e LSI-së në të gjithë Shqipërisë. Me votim unanim delegatët…

Petrit Vasili/ “225 mijë vota janë vota heronjsh dhe misionarësh, të cilët zgjodhën me kurajë të fortë dhe me atdhedashuri Shqipërinë demokratike”

Konventa Kombëtare Zgjedhore e Lëvizjes Socialiste për Integrim u mblodh sot në Tiranë për të zgjedhur kryetarin e ri të partisë pas dorëheqjes së z. Petrit Vasili. Në këtë Konventë ishin të pranishëm drejtuesit e Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe delegatë nga të gjitha degët e LSI-së në të gjithë Shqipërisë. Me votim unanim delegatët…

Mblidhet Konventa Kombëtare Zgjedhore e Lëvizjes Socialiste për Integrim. Monika Kryemadhi zgjidhet Kryetare e LSI-së

Konventa Kombëtare Zgjedhore e Lëvizjes Socialiste për Integrim u mblodh sot në Tiranë për të zgjedhur kryetarin e ri të partisë pas dorëheqjes së z. Petrit Vasili. Në këtë Konventë ishin të pranishëm drejtuesit e Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe delegatë nga të gjitha degët e LSI-së në të gjithë Shqipërisë. Me votim unanim delegatët…

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, mesazh urimi Kryetarit të Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA, Paul Ryan dhe Kryetarit të Senatit të SHBA, z. Mike Pence me rastin e Ditës së Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës

Kryetari i Kuvendit, z. Ilir Meta, i ka dërguar një mesazh urimi Kryetarit të Senatit të SHBA, z. Mike Pence, me rastin e Ditës së Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Në letrën e tij, z. Meta i shpreh urimet më të sinqerta z. Ryan për 241 vjetorin e Ditës së Pavarësisë dhe shpreh…

SHBA festojnë sot Ditën e Pavarësisë/ Edmond Panariti: Gëzuar Amerikë, ditën e Pavarësisë

Ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti ka uruar nëpërmjet një statusi në rrjetin social ‘Facebook’ me rastin e festës së pavarësisë të SHBA.Panariti e ka konsideruar këtë ditë të rëndësishme për historinë e Amerikës por edhe atë botërore duke qënë se SHBA janë kombi më i fuqishëm i botës.Më tej Panariti ka shkëputur një mesazh nga…

LSI mbledh më 5 korrik Konventën Kombëtare Zgjedhore

Katër ditë pas dorëheqjes së Petrit Vasilit nga posti i kryetarit, Lëvizja Socialiste për Integrim bën të ditur se do të mbledh Konventën Kombëtare Zgjedhore. Mësohet se Konventa do të zhvillohet të mërkurën më 5 korrik dhe nis në orën 18:00 për të zgjedhur kryetarin dhe zv. kryetarin e LSI-së. “Lëvizja Socialiste për Integrim zhvillon…

Reagon këshilltaria e LSI në Bashkinë Tiranë, Dejana Kallegjeroviç / Mos na merrni frymën, me sa duket errësira e Shqipërisë do të ulet këmbëkryq tani

Dejana Kallogjeroviç, anëtarja e LSIsë në Këshillit Bashkiak të Tiranës, ka reaguar për sa i përket çështjes së parkut te zona e ish-Parkut të Autobusëve. Në statusin e saj, Kallogjeroviç ka hedhur akuza për sa i përket edhe ndalimit të njerëzve për të protestuar, për të cilët shprehet se i kanë kërcënuar me vendin e…

Rrokaj: Mirënjohje votuesve të LSI-së, opozita jonë vetëm në shërbim të interesave të vendit

Deputeti i zgjedhur i LSI-së në Vlorë, prof. dr. Shezai Rrokaj ka organizuar dje një takim postelektoral me strukturat. Z. Rrokaj shprehu mirënjohjen dhe vlerësimin për simpatizantët, anëtarët, drejtuesit e qendrave të votimit, strukturat dhe të gjithë ata që punuan për fushatën e votuan LSI-në. Rrokaj theksoi se rezultati i arritur në zgjedhje ishte jashtë…

Raporti i OSBE/ODIHR mbështet mbështet pretendimet e LSI-së, ku rendit një numër rastesh kur funksionarët e LSI-së u shkarkuan nga puna, në kundërshtim me procedurat ligjore

Përgjatë fushatës, LSI u ankua se komisioni i qeverisë për monitorimin e fushatës qe në fakt një grup linçimi për mbështetësit e kësaj partie në administratën publike. Raporti i OSBE/ODIHR-it mbështet pretendimet e LSIsë, kur rendit një numër rastesh kur funksionarët e LSIsë u shkarkuan nga puna në kundërshtim me procedurat ligjore. “Në shumë raste,…

Raporti paraprak i OSBE-ODHIR / 5 për qind e firmave u hodhën nga e njëjta dorë, ka pasur votime për persona të tjerë

Misioni i Vëzhguesve të OSBE-ODHIR në raportin paraprak të publikuar pak ditë më parë për zgjedhjet e 25 qershorit, përveç parregullsive të tjera që konstaton, ajo që bie në sy është vërejtja e vëzhguesve ndërkombëtarë për parregullsitë në listat e votuesve, ku janë hedhur firmat e tyre. Saktësisht, vërehet në raport, 5 për qind e…

Klajda Gjosha/ “Duhet të riciklojmë plehrat që kanë mbytur Shqipërinë, pastaj të mendojmë për të botës”

Ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha me anë të një statusi në facebook i është përgjigjur  deklaratës që kryeministri Rama bëri gjatë intervistës për ‘France 24’, ku tha se ligji për importin e plehrave është përafruar me atë të legjislacionit të BE-së. Gjithashtu, Gjosha theksoi se jo çdo ligj i BE-së është i përshtatshëm për Shqipërinë,…

Kejdi Mehmetaj: Në kushtet e një terrori dhe blerje masive vote, rezultati i LSI ishte fantastik

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Inte grim, Kejdi Mehmetaj, në një intervistë për ‘Ora News’, është shprehur se rezultati i arritur nga LSI në zgjedhjet e 25 qershorit, ishte i shkëlqyer duke marrë parasysh kushtet në të cilat u mbajtën ato. Sipas Kejdit, LSI është e vetmja forcë politike që ka arritur një rritje domethënëse…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al