Këshilltari i LSI në Bashkinë Tiranë, Eltjon Halimi: “Apel për zgjidhjen e shqetësimeve të qytetarëve”

Këshilltari i LSI në Bashkinë e Tiranës, Prof Asoc Eltjon Halimi, me anë të një statusi në facebook ditën e sotme, i bën thirrje Bashkisë Tiranë për zgjidhjen e shqetësimeve dhe problemeve të qytetarëve. Këshilltari i LSI, Halimi thekson faktin se herë pas here janë hasur në shqetësime të ngritura nga vetë banorët, të cilët ankohen…

Klevi Pojana: “Konferenca e Pezës, më e rëndësishmja e Luftës Nacional Çlirimtare”

Me rastin e 75 vjetorit të mbajtjes së Konferencës së Pezës, nënkryetari i Lëvizjes Rinore për Integrim Klevi Pojana është rikthyer pas në kohë duke vënë në urimin e tij disa prej momenteve më të rëndësishme të kesaj dite. Postimi i plotë: “Në pllajën e një luginë që gjarpëron midis kurorës me kodra të buta,…

Monika Kryemadhi: Opozitë nuk do të thotë të shash dhe të fyesh. Në opozitë duhet të japësh alternativë!

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Znj.Monika Kryemadhi ka qenë sot e pranishme në emisionin “Kjo Javë me Nisida Tufën” në News24. Intervistën e plotë e gjeni mëposhtë. *** Edhe pse ju thoni që z.Meta është hermetik përsa i përket bisedave politike, çfarë këshillash politike ju dha zoti Meta për drejtimin e LSI-së? Këshillë ose…

Klajda Gjosha: LSI mbështetëse e ligjeve të integrimit, por opozitë të fortë për mbrojtjen e interesave të qytetarëve

Sot e ftuar në hapësirën e intervistës në ReportTV ka qenë nënkryetarja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim Znj.Klajda Gjosha. Mëposhtë keni intervistën dhënë nga Znj.Gjosha. *** Së pari zonja Gjosha një koment paraprak për seancën e parë të Parlamentit të ri. Ishte seanca e parë, ku u bë apeli i gjithë deputetëve në…

Intervista e Kryetarit të Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, dhënë për “ReportTV”

Mëposhtë gjeni intervistën e plotë të kreut të Grupit parlamentar të LSI-së Z.Petrit Vasili për televizionin informativ ReportTV. Vasili, nesër hapet sezoni i ri parlamentar. Si kryetar i ri i grupit i rikthyer në detyrë, cilat janë sfidat e grupit parlamentar të LSI-së tashmë një parti opozitare? Rruga në të cilën do eci i gjithë…

Monika Kryemadhi: LSI do të votojë dhe miratojë çdo iniciativë ligjore që ka të bëjë me integrimin europian.

Lëvizja Socialiste për Integrim zhvilloi ditën e sotme mbledhjen e Grupit të saj parlamentar në orën 11:00. Deputetët e zgjedhur nga fushata zgjedhore e qershorit të këtij viti u njohën me objektivat kryesorë të LSI si opozitë e vërtetë në Parlamentin e ri. Mëposhtë keni të bashkëngjitur edhe fjalën e Kreut të grupit parlamentar Z.Petrit…

LSI Shkodër feston 13 vjetorin e themelimit të LSI

Lëvizja socialiste për Integrim ka mbushur plot 13 vite nga krijimi. Permes nje statusi ne faqen zyrtare ne Facebook deputeti Çela dhe drejtuesit e LSI ne kete qark uruan te gjithe anetaret e kesaj force politike. Ne te shkruhet: “LSI Shkoder vendosi qe ne kete dite te festoje sebashku me familjet ne nevoje te qytetit…

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi: “13 vite LSI tradita vazhdon”

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, mori pjesë në një aktivitet social të strukturave të LSI-së dhe LRI-së të organizuar me rastin e 13-vjetorit të themelimit të LSI-së. Znj. Kryemadhi së bashku me përfaqësues të LSI-së dhe shumë të rinj e të reja mbollën pemë dhe pastruan një hapësirë publike në zonën e…

Erisa Xhixho: “LSI pas 13 vitesh sërish duke forcuar vlerat dhe idealet tona”

Nënkryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Eris Xhixho ka qenë pjesë e një sërë aktiviteteve që struktura e LSI dhe LRI Fier ka organizuar me rastin e 13 vjetorit të themelimit të LSI-së në arenën politike. Xhixho ka shpërndarë disa momente kryesore nga aktivitetet e sotme të LSI dhe LRI Fier. Mëposhtë keni edhe statusin…

Floida Kërpaçi: “E ardhmja e LSI i dedikohet rinisë e ndërtimit të së ardhmes më të mirë për të gjithë”

Kryetarja e Lëvizjes Rinore për Integrim Floida Kërpaçi ka marrë pjesë në aktivitetin e organizuar me rastin e 13 vjetorit të themelimit të Lëvizjes Socialiste për Integrim, në zonën e ish fushës së “Aviacionit. Anëtarët të forumit të LRI-së nga i gjithë kryeqyteti kanë mbjellë pemë në këtë zonë, për të vazhduar aksionin e tyre…

Vangjel Tavo: “LSI e ktheu politikën tek rinia, dhe vazhdon të kontribuojë për një të ardhme më të mirë për vendin tonë”

Vangjel Tavo, deputeti i sapozgjedhur i qarkut të Gjirokastrës ka uruar ditëlindjen e 13 të themelimit të Lëvizjes Socialiste për Integrim, duke postuar një status në faqen e tij zyrtare në rrjetin social “Facebook”. Mëposhtë keni statusin e tij: “Gëzuar Ditëlindjen LSI! Energjia, forca, vizioni dhe dëshira për ndryshim që ka transmetuar familja jonë politike…

Luan Rama: “LSI forca e ndryshimit dhe shpresës”

Më 6 shtator 2004, Qamil Buxheli, Ilir Meta, Sabit Brokaj, Ndre Legisi, Limos Dizdari, Petrit Vasili, Mustafa Muci, Sokol Nako, Spartak Braho, Sokol Axhemi, Artan Kuxhuku, Sokol Dervishaj, Edmond Haxhinasto, Etleva Bisha, Edmond Panariti, Aferdita Tutulani, Dritan Prifti, Pëllumb Xhufi, Monika Kryemadhi e shumë të tjerë; gjithesej 795 firmëtarë, përkatësisht edhe nismëtarë, vendosën të krijojnë…

Nora Malaj: “13 vite histori LSI më e fortë se kurrë”

Me rastin e 13 vjetorit të themelimit të Lëvizjes Socialiste për Integrim, në vazhdën e aktiviteteve ka pasur edhe shumë urime nga deputetë e anëtarët e LSI. Një urim ka ardhur në formën e një statusi nga Nora Malaj, deputete e sapozgjedhur e qarkut Durrës. Mëposhtë keni urimin e saj të plotë: “Miremengjes te dashur…

LRI Durrës aktivitete me rastin e 13 Vjetorit të LSI

Ditën e sotme Lëvizja Socialiste për Integrim dhe Lëvizja Rinore për Integrim festojnë ditëlindjen e 13të. Aktivitetet e shumta në të gjithë Shqipërinë kanë përfshirë strukturat e LSI dhe LRI përgjatë ditës, deri në këto orë. Një prej tyre ka qenë edhe angazhimi i LRI Durrës, duke ngritur grupe pune nga LRI Durrës për të…

Monika Kryemadhi: Riorganizimi ynë do të fillojë nga gratë dhe vajzat në çdo qelizë të vendit

Kryesia e Lëvizjes së Gruas për Integrim ka zhvilluar mbledhjen e saj në kuadër të riorganizimit të strukturave të LSI. Në këtë takim u ra dakord që javën e ardhshme të zhvillohet edhe mbledhja e Komitetit Drejtues Kombëtar të LGI-së, takim në të cilin shpaloset edhe aksioni politik i LSI-së për fuqizimin e rolit të…

Konferenca për shtyp e Zëvendëskryetarit të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama

Më lejoni t‘ju bëj të ditur se kryesia e LSI në mbledhjen e sotme vendosi të marrë disa masa të rëndësishme të karakterit organizativ për të nisur një proces tërësor të riorganizimit dhe ristrukturimit të të gjitha strukturave të partisë në të gjitha nivelet, me qëllim që të përshtatemi më mirë dhe të jemi tërësisht…

Urimi i Kryetares së LSI-së, znj. Monika Kryemadhi nga Elbasani me rastin e festës së Kurban Bajramit

Urimi i Kryetares së LSI-së, znj. Monika Kryemadhi nga Elbasani me rastin e festës së Kurban Bajramit vijon si mëposhtë: “Ju urojmë të gjithë shqiptarëve në këtë festë të Kurban Bajramit mbarësi, begati, lumturi, paqe, fat në familjet e tyre. Zoti u plotësoftë dëshirat dhe i shoqëroftë në rrugën e jetës së tyre, në një…

“Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Sh. T. Z Ilir Meta uron të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e festës së Kurban Bajramit”

Presidenti i Republikës SH. T. Z Ilir Meta zhvilloi një vizitë në Selinë e Komuniteti Mysliman Shqiptar në Tiranë me rastin e festës së Kurban Bajramit. Gjatë kësaj vizite Presidenti Meta u prit nga Kryetari i Komunitetit Mysliman Shqiptar, Skënder Bruçaj, të cilit i përcolli urimet më të përzemërta për këtë ditë të shenjtë. Gjithashtu,…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al