Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi takohet me kreun e misionit të Odihr Peter Tejler

Kryetarja e LSI Znj. Monika Kryemadhi priti në një takim Kreun e Misionit të Odihr per zgjedhjet, Z. Peter Tejler, i cili prezantoi raportin e Odihr për zgjedhjet parlamentare. Duke marrë fjalën, Kryetarja e LSI vlerësoji sensin përgjithësisht realist të raportit, ku konfirmohet një pjesë e problemeve që janë ngritur para zgjedhjeve siç janë shitblerja…

Luan Rama: Për radarët dhe Pjerinin…

Zv.Kryetari i LSI, Luan Rama ka reaguar me anë të një statusi në Facebook në lidhje me çështjen e radarëve. Më poshtë  statusi i plotë: Për radarët dhe Pjerinin… Meqenëse gjatë karrierës time profesionale e politike, respekti për të gjithë ata me të cilët kam punuar, e veçanërisht për vartësit, ka qenë një konstante e…

Vasili: Buxheti që u prezantohet shqiptarëve do të vazhdojë të ketë, si një gur të rëndë në qafën e tyre, edhe paratë e dhjetëra milionëve euro për koncensionet famëkeqe

Pas mbledhjes së grupit parlamentar të LSI-së, ka ardhur dhe reagimi për shtyp i kryetarit të grupit parlamentar të Levizjes Socialiste për Integrim, z. Petrit Vasili. Ai akuzoi qeverinë se funksionon si një grup kriminal. Ai theksoi se që kjo situatë e kriminalizuar thellësisht drejtohet, frymëzohet dhe mbështetet gjerësisht nga qeveria, e cila e shikon…

Luan Rama: LSI e vendosur për të zbardhur të vërtetën e mosfunksionimit të radarëve!

Zv.Kryetari i LSI, Luan Rama në një prononcim për mediat është shprehur se  bëri propozim në komision që të përfshihet në rendin e ditës së punës së Komisionit, një cikël seancash dëgjimore me titullarët kryesorë të institucioneve përgjegjëse konkretisht me Drejtorin e përgjithshëm të Policisë së Shtetit, meqënëse ai është i pari që e ka denoncuar…

Petrit Vasili: Kryeministri zyrë-punë, kaq di, për të tjerat s’ia thotë…

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një postimi në Facebook duke u shprehur se ndaj Kryeministrit te trafikanteve dhe krimineleve 80% e shqiptareve kane vetem nje detyrim: ta permbysin! Më poshtë postimi i plotë: Kryeministri zyrë-punë, kaq di, për të tjerat s’ia thotë… Kryeministri në jerm. E ktheu…

Petrit Vasili: Kryeministri flet në frikë, si Beni që këndonte këngë partizane në pyll!

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar gjithashtu me anë të një postimi në Facebook duke u shprehur se do ti japë kurajo vetes shkollëpaku i trembur shumë, ashtu si Beni i vogël tek filmi,që nga frika këndonte këngë partizane kur ecte ne pyll. Më poshtë postimi i plotë: Kryeministri flet në frikë, si Beni…

Monika Kryemadhi: Rama flet për drejtesinë, por nuk lejon prokurorinë të hetojë për ish-bashkëpuntorin e tij të ngushtë!

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka reaguar me anë të një postimi në Facebook ku është shprehur se Edi Rama në dukje i pashqetësuar aktron me shpresën se do t’i shpëtojë drejtësisë. Më poshtë postimi i plotë: Kryeministri i frikësuar edhe sot aktroi duke “qarë” hallet e popullit e duke përgëzuar procesin e…

Kryemadhi: LSI është më shumë se kurrë e vendosur për të demaskuar kryeministrin dhe zinxhirin kriminal që ai ka instaluar.

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi zhvilloi sot një takim me strukturat drejtuese të LSI së Shkodrës. Në këtë takim, Kryemadhi shoqërohej nga Sekretari i Përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari dhe deputeti i LSI së Qarkut Shkodër, Agron Çela. Duke u ndalur në situatën aktuale politike, kryetarja e LSI tha krimi i organizuar dhe trafiku kanë…

Monika Kryemadhi: Rama i frikësuar nga frika e provave që e implikojnë në zullumet e bandave të trafikut

Pas deklaratave të njëpasnjëshme që kryeministri Rama dha mbrëmë në emisionin “Zonë e lirë”, ka ardhur sot kundërpërgjigja e kryetares së Lëvizjes Socialiste për Integrim, znj. Monika Kryemadhi.Nëpërmjet një statusi në Facebook ajo theksoi se Rama është  i frikësuar nga frika e provave që e implikojnë në zullumet e bandave të trafikut. Më poshtë do…

Deputeti Spahiu mbështet kërkesën e nxënësve drejtuar bashkisë.

Deputeti i LSI, Përparim Spahiu ka reaguar me anë të një postimi në Facebook, ku i bën thirrje Bashkisë Dibër që të rishikojë vendimin për kalimin në zyra të saj, godinën e ish Universitetit “Aleksandër Moisiu”. Më poshtë postimi i plotë: Do ti lutesha pa masë Bashkisë Dibër që të rishikojë vendimin për kalimin në zyra…

Monika Kryemadhi: Kujtimi i heroit të demokracisë Azem Hajdari, ishte sot një motiv më shumë për të na bashkuar në betejën tonë kundër mafias dhe bandave në pushtet!

Monika Kryemadhi ka reaguar me anë të një statusi në Facebook, pas vizitës në Tropojë për ceremoninë e përmendores së Azem Hajdrit. Ajo është shprehur se përpjekja e kryeministrit në detyrë për të marrë protagonizëm gjatë ceremonisë së inaugurimit të shtatores së Azem Hajdarit, për të qenë live në ato media që i shan dhe…

Petrit Vasili: Kryeministri, që s’i kthen as përgjigje popullit, do që të bëjë aleancë me të!

Kreu i Grupit Palamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një postimi në Facebook ku është shprehur se kryeministri nuk kupton, lexon e thotë vetëm ç’ti shkruajnë. Lum ata ministra, që tallen me të. Më poshtë reagimi i plotë: Kryeministri, që s’i kthen as përgjigje popullit, do që të bëjë aleancë me të. Ky…

Monika Kryemadhi: Shqipëria i vetmi vend, që shqiptarët ushqehen me më pak se 2 dollarë në ditë!

Gjatë një lidhjeje direkte për emisionin “Opinion” në Tv Klan, kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, znj Monika Kryemadhi theksoi se një qeveri që nuk është e kapur nuk krijon varfëri dhe pasiguri për qytetarët e saj. Më poshtë deklarata e plotë: Znj. Kryemadhi, mazhoranca ka refuzuar prokurorinë për çështjen “Tahiri”. Çfarë do të bëjë…

Monika Kryemadhi: LSI krahëhapur për mendimin intelektual, akademik dhe profesionist që nuk pajtohet me udhëkryqin ku gjendet vendi”

Sot mbasdite u mbajt mbledhja e strukturave kryesore të Lëvizjes Socialiste për Integrim ku u theksuan ndryshimet në strukturat e reja të partisë, duke iu dhënë hapësira më tepër të rinjëve dhe gjithashtu duke krijuar mundësi të reja për përfaqësim. Në fjalën e saj kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi paralajmëroi edhe mbajtjen…

Luan Rama: “Zbardhjes së vërtetës për mosfunksionimin e radarëve do t’i shkoj deri në fund”

Menjëherë ka ardhur reagimi i deputetit dhe zëvëndëskryetarit të Lëvizjes Socialiste për Integrim lidhur me deklaratën e ministres Olta Xhaçka në rrjetin social “Facebook”. Deputeti Luan Rama ka vendosur që të reagojë në një mënyrë tjetër duke komentuar drejtpërdrejt me ministren. Komenti i plotë si mëposhtë: “E nderuar zonja Ministre! Në respekt të etikës së…

Shezai Rrokaj: “Mazhoranca goditi de jure në themel shtyllat e demokracisë”

Deputeti i LSI, Shezai Rrokaj ka reaguar gjithashtu me anë të një postimi në rrjetin social Facebook në lidhje me votimin e djeshëm në seancën parlamentare nga mazhoranca. Ai është shprehur se dje mazhoranca legalizoi krimin shtetëror nëpërmjet implikimit të Policisë së Shtetit për marrjen nën kontroll të kanabizimit të vendit. Më poshtë statusi i plotë:…

Luan Rama: “Kuvendi integritetin e ka konvertuar në vasalitet ndaj krimit të organizuar”

Zëvëndëskryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Luan Rama ka reaguar në një status në faqen e tij zyrtare në rrjetin social “Facebook” lidhur me gënjeshtrën e rradhës lidhur me deklaratën që ka bërë sot Ministrja e Mbrojtjes lidhur me blerjen e disa radarëve. Më poshtë keni statusin e plotë të deputetit Luan Rama: “Zonja Ministre…

Monika Kryemadhi: Rama dhe banditët me të cilët ndanë pushtetin janë të frikësuar!

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka reaguar me anë të një statusi në rrjetin social “Facebook” ku është shprehur se votat e krimit që blenë dje dhe përfshirjen e ish ministrit në trafikun ndërkombëtar të lëndëve narkotike, nuk do të mundin kurrësesi të mposhtin vullnetin e një populli që po qeveriset nga mafia…

Petrit Vasili: Krimi fitoi publikisht kryeministrin,shqiptarët pa kryeministër!

Kreu i Grupit Palamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një postimi në Facebook në lidhje me seancën e djeshme ku mazhoranca votoi kundër heqjes së imunitetit të ish-Ministrit Saimir Tahiri. Vasili është shprehur se dje krimi fitoi publikisht një mik kryeministër, qytetarët humbën përfundimisht kryeministrin,ndërsa media zbuloi sharlatanin arrogant të trembur…

Petrit Vasili: “Vetëm ERtv nuk është media kazan!”

Kreu i grupit parlamentar Petrit Vasili ka reaguar para disa minutash lidhur me lëvizjet e fundit që kryeministri aktual ka bërë. Vasili ka reaguar në profilin e tij zyrtar në rrjetin social “Facebook” lidhur me hapësirën e re mediatike që ka ndërmarrë kryeminstri quajtur si “ERTv”. Sipas Vasilit kjo hapësirë mediatike tejçon vetëm lajme të…

Monika Kryemadhi: I frikësuari Rama sulm të paprecedent ndaj gazetarëve!

Kryetarja e LSI,Monika Kryemadhi ka reaguar me anë të një postimi në Facebook rreth sulmeve të bëra nga kryeministri Rama ndaj gazetarëve ditën e sotme. Më poshtë statusi i plotë: I frikësuari i madh Edi Rama, pasi akuzoi dhe sulmoi për tre ditë me radhë akuzat e prokurorisë dhe prokurorët, sot në mënyrë të paprecedentë…

Monika Kryemadhi: Heqja e imunitetit nuk i jep më siguri dhe mbrojtje bandave dhe krimit të organizuar!

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, në një intervistë të dhënë në televizionin ‘Fax News’, është shprehur se në Shqipëri është një situatë shumë e rrezikshme, pasi është instaluar një sistem i krimit, që ka kapur pothuajse të gjitha hallkat e shtetit. Sipas saj, kjo mazhorancë ka vetëm një zgjidhje: të largohet sa…

Nasip Naço: Mazhoranca e frikësuar dhe në panik nga reaksioni zinxhir!

 Deputeti i LSI, Nasip Naço në një intervistë të dhënë në emisionin “7PA5” në Vizion Plus u shpreh se beson që do të jetë gjykata ajo që do të vendosë, për fajësinë apo pafajësinë e Saimir Tahirit, pavarësisht çfarë qëndrimi mban Prokuroria.  Më poshtë intervista e plotë:  Keni një koordinim me partinë demokratike për momentin në lidhje…

Endrit Braimllari: Rama nuk përfaqëson interesat e qytetarëve por interesat e narkotrafikantëve!

Sekretari i Përgjithshëm i Lëvizjes Socialiste për Integrim, njëkohësisht dhe Deputeti i saj Endrit Braimllari ka reaguar me anë të një statusi në rrjetin social Facebook ku është shprehur se Edi Rama duhet të largohet një sekondë e më parë. Më poshtë reagimi i plotë i Braimllarit: Edi Rama është përgjegjësi kryesor i kanabizimit të Shqipërisë. Kanabizimi…

Luan Rama: “Ec e ec e s’kanë të sosur kriminelët e Rilindjes”!

Zv. Kryetari i LSI, Luan Rama ka reaguar me anë të një statusi në faqen e tij në Facebook për deklaratat e Kryemistrit Rama. Ai  u shpreh se Kryeministri, edhe sot në mbledhjen e deputetëve të rilindjes, i përfshirë prej panikut e frikës, na dëshmoi të gjithëve që ai është përgjegjësi kryesor për situatën e rëndë…

Petrit Vasili:Kryeministri i dorëzuar totalisht tek krimi!

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili me anë të një postimi në Facebook është shprehur se Kryeministri i dorëzuar, peng dhe shërbëtor i trafikantëve dhe kriminelëve sot e pranoi publikisht përpara gjithë shqiptarëve këtë. Më poshtë statusi i plotë: Kryeministri i dorëzuar totalisht tek krimi. Kryeministri njësh me krimin. Ditë shumë e keqe…

Monika Kryemadhi: Reformës në Drejtësi nuk i shpëtojnë dot as peshqit e mëdhenj të politikës!

  Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim,Monika Kryemadhi ka reaguar me anë të një statusi në faqen e saj zyrtare në Facebook rreth çështjes “Tahiri”! Ajo është shprehur se Edi Rama e ka të qartë që opozita nuk është më çështje kartonash të blerë me paratë e krimit, por çeshtje fryme dhe vullneti që do sjellin…

Petrit Vasili: Edi Rama zgjodhi aparencën e Policisë së Shtetit, kurse në brendësi të saj të kishte një dorëzim të plotë para krimit dhe trafiqeve!

Në një deklaratë për shtyp gjatë ditës së sotme Kryetari i Grupit Parlamentar të  Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili u shpreh për policinë e shtetit se kjo nuk është policia që u garanton atyre jetën dhe sigurinë e pronës së tyre por është thjesht dhe vetëm një kthim i Shqipërisë në një narkoshtet që…

Luan Rama: Shteti përballë grupit të strukturuar kriminal!

Zv. Kryetari i LSI, Luan Rama ka reaguar me anë të një statusi në faqen e tij në Facebook për zhvillimet e fundit politike në vend. Më poshtë statusi i plotë: Shteti përballë grupit të strukturuar kriminal. Ligji përballë krimit të organizuar! Kuvendi përballë provës: Në anën e ligjit apo me krimin e organizuar; Në…

Monika Kryemadhi: Edi Rama dhe mazhoranca e tij e krimit kanë kryer një grusht shteti ndaj parlamentarizmit, drejtësisë dhe së vërtetës!

Në një deklaratë për shtyp gjatë mbasdites së sotme Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi tha se  kryeministri i rënë Edi Rama ka dy standarde: 1 drejtësi për vete dhe jeniçerët e tij të narkotrafikut dhe 1 drejtësi tjetër për qytetarët shqiptarë. Më poshtë deklarata e plotë; Sot Edi Rama dhe Mazhoranca e tij…

Klevi Pojana: Rinia duhet të jetë në ballë të frontit antikrim!

Nënkryetari i LRI,njëkohësisht Anëtar i Kryesisë së LSI, Klevi Pojana është shprehur me anë të një statusi në faqen e tij në Facebook se shqiptarët kanë nevojë për zhvillimin e vendit, ekonomisë, arsimit, shëndetësisë, rendit dhe drejtësi. Më poshtë statusi plotë i Pojanës: Sot në mbledhjen e Komitetit Drejtues Kombëtar të LRI. Rinia duhet të…

Floida Kërpaçi: Duhet ti themi JO KEQQEVERISJES dhe Ramës IK!

Kryetarja e LRI, njëkohësisht deputete e LSI Floida Kërpaçi në mbledhjen e Komitetit Drejtues të LRI,është shprehur se e ardhmja është e zezë për të gjithë njerëzit e ndershëm në Shqipëri, nëse nuk e shkulim njëherë e përgjithmonë qeverinë kriminale e të rivendosim demokracinë funksionale në vend. Fjala e Kryetares së LRI, njëkohësisht deputete e…

KEJDI MEHMETAJ: EDI RAMA PO PËRPIQET TË VRASË EDHE FJALËN E LIRË!

Deputetja e LSI, Kejdi Mehmetaj ka reaguar me anë të një statusi në faqen e saj zyrtare në Facebook pas skandalit ku një simpatizante e Saimir Tahirit iu drejtua gazetares Klodiana Lala me fjalë fyese duke vështirësuar punën e saj. Më poshtë reagimi i plotë i Mehmetajt: Edi Rama tashmë i dëshpëruar për fundin që…

Petrit Vasili:Sot votohet ose pro drogës dhe narkoqeverisjes, ose kundër saj!

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili me anë të një postimi në Facebook është shprehur se sot merret vetëm një vendim, pro narkoqeverisjes ose kundër saj. Më poshtë postimi i plotë: Megjithëse mbledhja keshillit të rregullores për heqjen e imunitetit zhvillohet me dyer të mbyllura,por kjo nuk ka asnjë rëndësi. Në fund ka…

Petrit Vasili: Kryeministri dhunon median,sa turp!

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI,  Petrit Vasili ka reaguar gjithashtu në lidhje me dhunën e ushtruar ndaj medias nga përkrahësit e Tahirit pak më parë në ambientet e Kuvendit. Më poshtë reagimi i plotë: Kryeministri dhunon median,sa turp.I lemerisur kryeministri nga fjala e lirë e medias. Dhuna ndaj gazetarëve është ditë turpi për kryeministrin.Është…

Monika Kryemadhi: Edi Rama ka rënë moralisht si kryeministër, ka rënë moralisht si politikan. Të iki sa më shpejt, ti hapi rrugën një njeriu më të përgjegjshëm!

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi,në mbledhjen e Komitetit Drejtues Kombëtar të LRI është shprehur se Edi Rama po mundohet të josh, të kërcënojë, të intimidojë mbasi e mbarojë këtë proces me qytetarët shqiptarë, tashmë i është drejtuar Drejtësisë. Më poshtë fjala e plotë e Kryemadhit: Në fakt u bë pak kohë e gjatë që…

Shezai Rrokaj: Prokuroria vihet nën presion politik!

Deputeti i LSI, Shezai Rrokaj ka reaguar gjithashtu me anë të një postimi në rrjetin social Facebook rreth çështjen e heqjes së imunitetit të Saimir Tahirit! Ai është shprehur se krimi i organizuar po gjunjëzon serish shtetin, i cili po i bën gjyqin politik organit të prokurorisë. Më poshtë statusi i plotë: Gjithë shkruesit e paguar të…

Pojana: Vetëm një pyetje për mazhorancën,nëse mendoni se nuk ka prova pse nuk e lini Tahirin të provojë pafajsinë në gjykatë?!

Një reagim për çështjen Tahiri, ka ardhur dhe nga Nënkryetari i LRI, njëkohësisht dhe Anëtar i Kryesisë së LSI, Klevi Pojana i cili shprehet se sot u thye cdo rregull dhe standard procedurial duke flakur në koshin e mbeturinave reformën në drejtësi bashkë me kushtetutën dhe parimin e saj të ndarjes së pushteteve pasi në…

Kevin Topi: Shqipëria po lodhet nga krimi i organizuar dhe droga!

Kevin Topi, Anëtar i Kryesisë së LSI Tiranë, njëkohësisht dhe Sekretar i Përgjithshëm i LRI Gjimnaze, ka reaguar me anë të një postimi në rrjetin social Facebook rreth situatës së rënduar në të cilën ndodhet vendi. Më poshtë statusi i plotë: Jetojmë në një Shqipëri të lodhur, të plaçkitur, të keqpërdorur dhe të sëmurë nga…

Monika Kryemadhi:Shqiptarët panë se si u pengua zbardhja e një veprimtarie kriminale me dimension ndërkombëtar!

Në një deklaratë për shtyp gjatë mbasdites së sotme Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi ka reaguar ashpër lidhur me mbledhjen e sotme ku do vendosej heqja e imunitetit të ish-ministrit Tahiri. Ajo u shpreh se kryeministri dhe mazhoranca humbi sot mundësinë e fundit për të treguar vullnet që drejtësia të bëjë punën…

Petrit Vasili: Kryeministri fliste për drejtësinë dhe kur inauguronte kanalet e ujrave të zeza!

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI,  Petrit Vasili ka reaguar me anë të një postimi në lidhje me zhvillimet e fundit politike në vend. Në statusin e tij të fundit në rrjetin social “Facebook” , Vasili është shprehur se drejtësia që do kryeministri dhe të tijtë është përndjekje për kundërshtarët dhe drejtësi të kapur për…

Monika Kryemadhi: “Edi Rama buratini i krimit të organizuar”!

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, ka folur në një intervistë për “Report TV” në lidhje me aktualitetin politik dhe zhvillimet e fundit të skandalit ku i përfshirë është emri i Ish-Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Ajo është shprehur se  Edi Rama,është koka e gjithë kësaj gjëje dhe për të hequr vëmendjen hedh në…

Monika Kryemadhi: Edi Rama ka lënë peng të ardhmen e shqiptarëve në duart e kriminelëve!

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, znj. Monika Kryemadhi në një takim me strukturat e kësaj force politike në Qarkun e Beratit, i ka bërë thirrje socialistëve që të shkëputen nga lidhjet monstruoze të Edi Ramës me krimin. Znj. Kryemadhi, e shoqëruar nga Sekretari i Përgjithshëm i LSI Endrit Braimllari, nga deputetët e kësaj force…

Floida Kërpaçi: Zero program për rininë dhe për Shqipërinë!

Intervista e Deputetes së LSI-së, Floida Kërpaçi, në “Scan Tv” Deputetja e LSI Floida Kërpaçi, ka folur në një intervistë për “Scan TV”, në lidhje me problemet e të rinjve shqiptar duke u shprehur se Shqipëria sot është në një terr ku rinjtë më shumë se kurrë janë në një udhëkryq për të ardhmen e tyre dhe ku…

Përparim Spahiu: Unë nuk pres që ti të japësh dorheqjen, pasi ti je arkitekti i drogëzimit të vendit!

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim Përparim Spahiu ka reaguar në faqen e tij zyrtare në Facebook rreth situatës së rënduar politike të ditëve të fundit. Statusi i plotë i Spahiut: ‪Un nuk pres që Ti të japësh dorheqjen, pasi Ti je arkitekti i drogëzimit të vendit, arkitekt i çorbës që të helmon me aromë,…

Petrit Vasili: Krimi ka uzurpuar qeverisjen dhe qeveris ai nëpërmjet kollareve shumëngjyrëshe të atyre që ulen në karrigen e Kryeministrit!

  Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar nëpërmjet një konference pë shtyp rreth shkarkimeve të fundit të bëra ditën e sotme në qytetin e Elbasanit. Ai është shprehur se janë thjesht dhe vetëm shkarkime të vonuara të cilat duhet të bëheshin dy muaj më parë dhe sot ato bëhen nga Drejtori…

Nora Malaj: Ne emër të dashurisë për Shqipërinë dhe shqiptarët Kryeministri duhet të japi dorëheqjen!

Deputetja e LSI, Nora Malaj në ditën e shenjtërimit të Nënë Terezës ka reaguar me një postim në faqen e saj zyrtare në Facebook.Ajo u shpreh se Kryeministri duhet të dorëhiqet për të mirën e vendit. Duke folur dhe për problematikën më të shpeshtë ne vend, kanabizmin dhe rritjen e krimininalitetit ajo është shprehur në…

Petrit Vasili: Kryeministri “i shokuar” sot shkarkoi Ilir Markon në atë kohë se tha të vërteta të hidhura!

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Z.Petrit Vasili ka reaguar sërish në lidhje me skandalin e ditëve të fundit për përgjimet telefonike ku i përfshirë ishte dhe emri i ish- Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Me anë të një postimi në rrjetin social, Vasili ka risjellë në vëmendje shkarkimin e Zv. Ministrit të Brendshëm në…

Endrit Braimllari: “Front i bashkuar opozitar kundër Rilindjes, së lidhur me krimin e organizuar”

“Sekretari i Përgjithshëm i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Endrit Braimllari, ka folur në një intervistë për ‘Fax News’, në lidhje me aktualitetin politik në vend, ku është fokusuar konkretisht te përgjimet e një grupi kriminal të trafikut ndërkombëtar të drogës, që Prokuroria italiane ka publikuar së fundmi, e ku përmendet edhe ish-ministri i Brendshëm, Saimir…

Ylli Manjani: “Fronti i turpit do të rrëzohet, nëse nuk ikën vetë me nder!”

Ish deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, njëherësh edhe ish Ministri i Drejësisë Z.Ylli Manjani ka postuar një staus në llogarinë e tij zyrtare në rrjetin social “Twitter” lidhur me situatën kaotike politike në vend. Fill pas arrestimi të kriminelit Habilaj, i cili deklaroi nëpërmjet deklaratave të tij edhe inkriminimin e ish ministrit Tahiri si…

Luan Rama: Radarët e shtetit i komandonin trafikantët e pushtetit!

Zv. Kryetari i LSI, Luan Rama është shprehur me anë të një statusi në Facebook se për t’ju shërbyer trafikantëve, është cënuar rëndë siguria kombëtare. Më poshtë reagimi i plotë: “Radarët e shtetit i komandonin trafikantët e pushtetit! Kam dy muaj që denoncoj publikisht dhe politikisht faktin që radarët e Forcave Detare dhe ato të Policisë së…

Edmond Panariti: “Narko krimi mban në këmbë narkopushtetin!”

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim Edmond Panariti me anë të një statusi në rrjetin social Facebook është shprehur se opozita nuk duhet të bier në kurthin e narkopushtetarëve në procesin e Reformës Zgjedhore. Statusi i plotë: Narko krimi mban në këmbë narkopushtetin me farsa zgjedhore të sponsorizuara me para të pista të trafiqeve. Ata…

Petrit Vasili: Kryeministri i sëmurë nga frika e madhe!

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI,  Petrit Vasili vijon reagimet për kyeministrin Edi Rama. Në statusin e tij të fundit në rrjetin social “Facebook” , Vasili është shprehur se kryeministri thjesht po lufton me frikrat e përgjegjëgjësitë e tij shumë të rënda dhe nuk ka asnjë merak për Shqipërinë pasi dihet që e urren atë Më…

Luan Rama: “Duhet rrëzuar sistemi i qeverisjes me krimin menjëherë!”

Deputeti Luan Rama ka reaguar lidhur me situatën e rëndë të arrestimit të një prej kontigjentëve më të rrezikshëm të lidhur drejtpërdrejt me qeverinë aktuale. Deputeti Rama thekson në statusin e tij marrë nga faqja zyrtare e tij në rrjetin social “Facebook” se krimi është më i ngushtë se asnjëherë me pseudorilindjen e kryeministrit. Sipas…

Deputeti Viktor Tushaj: “Boll më me show! Çfarë duhet të presim më pas?”

Deputeti i qarkut Lezhë Z.Viktor Tushaj nga rradhët e Lëvizjes Socialiste për Integrim ka postuar minutat e fundit një status në faqen e tij zyrtare të “Facebook”-ut lidhur me lajmin e mashtrimit me krimin nga arrestimet e bëra ditët e fundit. Tushaj thekson se askush nuk duhet të besojë më këto gënjeshtra që qeveria po…

Monika Kryemadhi: “LSI me frontin e qytetarëve të bashkuar kundër bandave dhe krimit në vend!”

Në një deklaratë për shtyp gjatë mbasdites së sotme kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi ka reaguar ashpër ndaj bandave të krimit, dhe lidhjet e tyre drejtpërdrejtë me qeverinë. Kryemadhi cilëson edhe Policinë e Shtetit si bashkëfajtore ndaj inkriminimit, duke vënë në fokus edhe pastrimin e parave që kryeministri Rama e drejton me…

Deputeti Shezai Rrokaj: “Po troket ora e katarsisit social!”

Të menjëhershme kanë qenë reagimet e fundit nga deputetët Nora Malaj, Shezai Rrokaj, dhe Klajda Gjosha. Të tre deputetët shkruajnë për marrëzinë e kanabisit, dhe për demokracinë në vend që po terrorizohet për të mos ekzistuar më! Deputeti i sapozgjedhur i qarkut të Vlorës Shezai Rrrokaj ka zgjedhur të postojë një reagim në faqen e…

Nora Malaj: Tashmë është koha që të gjithë të inkriminuarit ti vëmë para ligjit!

Pas lajmeve të shpërndara nga mediat italiane të përgjimeve telefonike ku i përfshirë ishte dhe emri i ish-Ministrit Saimir Tahirin, ka ardhur dhe reagimi nga deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Nora Malaj në faqen e saj zyrtare në rrjetin social “Facebook”. Më poshtë keni statusin e plotë të shkëputur nga faqja zyrtare në “Facebook”:…

Floida Kerpaçi: KRYEMINISTRI DUHET TË LARGOHET!

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Floida Kerpaçi ka reaguar gjithashtu në lidhje me skandalin e përgjimeve telefonike nga mediat italiane ku i përfshirë ishte dhe emri i ish-Ministrit të Brendshëm. Në një postim në faqen e saj zyrtare në rrjetin “Facebook” ajo është shprehur se shqiptarët po jetojnë më keq sepse Shqipëria nën drejtimin e Edi…

Petrit Vasili: Kryeministri i drogës nuk i lan dot duart si ponç pilati!

I menjëhershëm ka qenë dhe reagimi i kreut të Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim në lidhje me përgjimet e publikuara në mediat italiane. Në një status të nxjerrë para pak minutash në faqen e tij zyrtare në rrjetin social “Facebook” Vasili ka theksuar se Kryeministri  ka pasur dijeni të plotë për çështjen. Më poshtë keni…

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi: “Kjo është vetëm maja e ajsbergut!”

Pas lajmeve të shpërndara nga agjensitë e lajmeve italiane se krimi i organizuar shqiptar ka përfshirë edhe figura politike aktuale në vend, ka ardhur menjëherë reagimi i kryetares së Lëvizjes Socialiste për Integrim Znj.Monika Kryemadhi. Në një status të nxjerrë para pak minutash në faqen e saj zyrtare në rrjetin social “Facebook” Kryemadhi shpjegon se…

Deputetja e LSI-së Kejdi Mehmetaj: “Kryeministri të reagojë ose të japë dorheqjen!”

Reagimi i rradhës nga deputetët e Lëvizjes Socialiste për Integrim lidhur me një prej arrestimeve të bujshme ditën e djeshme, ka ardhur sot në një status në faqen zyrtare në rrjetin social “Facebook” nga deputetja Kejdi Mehmetaj. Deputetja Kejdi Mehmetaj ka reaguar ashpër për mosshfaqjen e kryeministrit për të dhënë llogari lidhur me arrestimin e…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al