Petrit Vasili: Kryeministri e gjeti Sheratonin dhe e përzuri

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se asnjë emër i madh i turizmit botëror nuk është më sot në Shqipëri. Për faqen e zezë të këtij kryeministri edhe Sheratonin të vetmin emer të madh, që e gjeti e bëri të ikte. Më…

Petrit Vasili: Kreu i qeverisë rron mbi plehra, flet e ha plehra!

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku ironizon kryeministrin duke u shprehur se rron mbi plehra, leh, flet e ha plehra. Më poshtë reagimi i plotë: Qentë e plakur e të tredhur nga matufepsja i lehin vetes dhe pastaj gërmojnë kazanet e plehrave për…

Gledion Rehovica: Një lojë e pisët me akuza dhe lajme të pa vërteta me qëllim luftën politike dhe përbaltjen time personale

Deputeti i LSI Gledion Revohica ka reaguar pas akuzave kundër tij të bëra ditët e fundit. Rehovica shprehet se integriteti dhe origjina e tij nuk mund të përdhoset dhe nëpërkëmbet nga askush e aq më pak nga institucionet që duhet të jenë garant për zbatimin e ligjit. Më poshtë reagimi i plotë: Ka dy vjet…

Monika Kryemadhi: Të ardhmen e fëmijëve tanë nuk mund ta blej dot një pinjoll dhe një telekomandë e krimit të organizuar siç është Edi Rama

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi në takimin me strukturat e LSI, Skrapar u shpreh se i bën thirrje të gjithë shqiptarëve kudo që janë. Të zgjohen nga ky gjumë i çmendur që na ka varfëruar shpirtërisht dhe po i varfëron shqiptarët gjithmonë dhe më shumë. Më poshtë fjala e plotë: Në fakt unë nuk e…

Monika Kryemadhi:Ramën nuk e shpëtojnë dot fallxhoret

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se Edi Ramën nuk e shpëtojnë dot as fallxhoret dhe as banditët, as servilët dhe as kllounët nga fatkeqësia e tij më e madhe, papërgjegjshmëria dhe kriminalizimi i mendjes së tij perverse. Më poshtë statusi i plotë: Krahasimet dhe…

Shezai Rrokaj: Kur shteti të poshtëron me rolin e bamirësit

Deputeti i LSI, Shezai Rrokaj ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se mes shumë absurditeteve komiko-tragjike “made in Albania”, është edhe ky i shtetit tonë që kujtohet të bëjë bamirësi disa herë në vit për shtresat vulnerabël. Më poshtë postimi i plotë: Kur shteti të poshtëron me rolin e bamirësit.…

Floida Kërpaçi: LSI mbështet naftëtarët dhe minatorët, miratimi i statusit është garanci që ndalon keqtrajtimin dhe grabitjen e këtyre punonjësve

Deputetja e LSI, Floida Kërpaçi ka dhënë një deklaratë pak minuta më parë nga Selia e LSI, ku shprehet se Lëvizja Socialiste për Integrim po ndjek me shqetësim të madh zhvillimet më të fundit të sektorit të naftës dhe veçanërisht ato që lidhen me kompaninë ARMO dhe me dramën e përditshme që përjetojnë punonjësit e rafinërisë…

Petrit Vasili: Mazhoranca, barrikadë që reforma në drejtësi të mos zbatohet.

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili në një bashkëbisedim me gazetarët ditën e sotme në Selinë e LSI, u shpreh se përpara një qeverie të shurdhër dhe klienteliste mundësitë e opozitës kanë qenë të kufizuara. Në Shqipëri nuk ka një raport bashkëpunimi konstruktiv dhe normal, sikurse duhet të kishte midis një mazhorance dhe…

Përparim Spahiu: Për sa kohë që sindikatat luajnë rolin e “këlyshit” të qeverisë, minatorët e naftëtarët janë jetimë

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Përparim Spahiu me anë të një statusi në Facebook ka reaguar ashpër kundër sindikatave duke i cilësuar këto të fundit këlyshë të qeverisë. Spahiu ka vijuar statusin duke theksuar se nuk do të heqë dorë nga miratimi i statusit si garanci supreme që ndalon keqtrajtimin e mintorëve dhe naftëtarëve.…

Votat e LSI-së pro Veliajt, Eltjon Halimi për “Fax News”: Ishin vendim personal, u shpërdorua besimi

Eltjon Halimi , kreu i Këshilltarëve të LSI-së në Këshillin Bashkiak të Tiranës është shprehur për “Fax News” se votat e LSI-së pro Veliajt për Buxhetin 2018″ ishte një vendim personal i këshilltarëve. Ai u shpreh më tej se për LSI-në e rëndësishme ishte që të miratohej një buxhet në interes të qytetarëve të Tiranës.…

Edmond Panariti: Përse vota e Shqipërisë duhej të ishte ndryshe

Deputeti i LSI, Edmond Panariti ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet shumë familje shqiptare strehuan familje hebreje pa marrë parasysh rrezikun. Ky është një investim historik në marrëdhëniet tona i cili duhet kuruar me shumë kujdes dhe përgjegjësi. Më poshtë postimi i plotë: Përse vota jonë ndaj rezolutës për kundërshtimin…

Monika Kryemadhi për Europeaninterest.eu: Politikë e Re për Gjeneratën e Re të Shqipërisë

Artikulli i Kryetares së LSI-së Monika Kryemadhi për portalin “Europeaninterest.eu” Shqipëria përballet me sfida të shumta në rrugën e saj drejt integrimit në Bashkimin Evropian, ndërkohë që shpresohet se hapja e negociatave me Brukselin të ndodhë vitin e ardhshëm. Pavarësisht ndryshimeve të jashtëzakonshme që vendi ka përjetuar në 27 vitet e fundit, që nga përmbysja…

Petrit Vasili: Komedia me policine vazhdon

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se policia i rrahu vajzat deputete dhe i tërhoqi zvarrë në protestën për mbrojtjen e Kushtetutes dhe as falje nuk kërkoi, ndërsa policët e bërë njësh me krimin nuk i arreston dot. Më poshtë statusi i…

Urimi i Kryetares së LSI, Monika Kryemadhi për festën e Krishtlindjeve

Pak minuta më parë Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi nga Katedralja Orthodokse ka uruar të gjithë shqiptarët për festën e Krishtlindjeve. “Dua t’ju uroj dhe gjithë shqiptarëve këto Krishtlindje që të jenë sa më të mbara me sa më shumë dashuri, paqe, mirësi.”- u shpreh Kryemadhi. Gjithashtu e pyetur për vendimin e Presidentit Meta për ti…

Monika Kryemadhi: Urimet më të mira në këtë vigjilje të shenjtë!

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi me anë të një postimi në Facebook ka shprehur urimet për ditën e Krishtlindjeve! “Një dritë shprese me emrin Jezus Krisht po vjen pranë Nesh. Shpresa, harmonia, dashuria mbizotërofshin te Ju dhe familjet tuaja të bekuara.”-shkruan Kryemadhi Më poshtë postimi i plotë: Urimet më të mira në këtë vigjilje të…

Petrit Vasili: Kryeministri i vogël i Shqipërisë i hedh vickla Amerikës

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili me anë të një statusi në Facebook ka ironizuar kryeministrin Rama duke thënë: “Kryeministri i vogël i Shqipërisë i hedh vickla Amerikës.” Vasili ka vijuar statusin duke shkruajtur se kryeministri Rama për pesë lekë voton edhe kundër vetes. Më poshtë keni statusin e plotë: Kryeministri i vockël…

Opozita ndryshe e Kryemadhit

Nëse të hënën që kaloi të gjithë konstatuan një ‘rënie’- sipas interesit, të paktën u duk se u ngjit një lidere. Monika Kryemadhi kishte qenë aty që nga vitet e para të politikës pluraliste të vendit, por jo si kjo sot. Sot ajo është një ‘rrezik shumë i madh’. Duket si tigri që pret në…

Bebe Rexha, dy fjalë për Monika Kryemadhin

Këngëtarja me famë botërore Bebe Rexha nëpërmjet një fotoje në Instagram ka shkruar dy fjalë për kryetaren e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi. Ndër të tjera Bebe Rexha e cilësoi znj. Kryemadhi si një grua të fortë. Më poshtë keni statusin e plotë: Ka ende miliona gra nëpër botë të cilat janë të shtypura…

Erklent Krifsa: Kryeministër ik dhe mos e merr në qafë Shqipërinë dhe shqiptarët!

Kryetari i LRI Tiranë, Erklent Krifsa ka reaguar lidhur me ngjarjet e fundit të politikës, dhe aktualitetit shqiptar. Jo vetëm kaq, Krifsa ka reaguar edhe ndaj votimit kundër SHBA në Rezolutën e fundit të OKB-së, për ‘Shpalljen e Jeruzalemit kryeqytet’. Mëposhtë keni reagimin e plotë të Kreut të LRI Tiranë Erklent Krifsa: “Cdo gje filloi…

Gaetano Doçi: Qeveria nuk duhet ne asnjë mënyrë të mbante qëndrim kundër ndaj një aleati që e ka mbështetur kombin tonë në nevoja substanciale për vazhdimësinë dhe prosperitetin e tij

Sekretari i Burimeve njerëzore të LRI-së, Gaetano Doçi ka reaguar mbi votimin e qeverisë shqiptare kundër Rezolutës së dorëzuar për votim në OKB nga ana e SHBA-së. Doçi tha se në asnjë mënyrë qeveria nuk duhet të mbante qëndrim kundër ndaj një aleati që e ka mbështetur kombin tonë në substanciale për vazhdimësinë dhe prosperitetin…

Shoqata Vatra: Të zhgënjyer nga votimi i qeverisë shqiptare në OKB

Shoqata e shqiptarëve të Amerikës “Vatra” me anë të një deklarate ka shpjeguar qëndrimin që mban shoqata ndaj votimit të qeverisë shqiptare në mbledhjen e OKB-së. Presidenti i shoqatës, Dritan Mishto është shprehur se ka ngelur i zhgënjyer nga votimi kundër i qeverisë së Republikës së Shqipërisë për rezoltën e paraqitur nga SHBA në OKB.…

Luan Rama: Nuk jam dakort me ju zonja Kryemadhi

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama me anë të një statusi në Facebook ka reaguar duke kundërshtuar fjalët e kryetares së LSI-së Monika Kryemadhi ku kjo e fundit në deklaratat publike është shprehur se nuk kemi asgjë kundër Arta Markut. Z. Rama në status ka theksuar se Arta Marku u bë pjesë e…

Nora Malaj: Vota e shqiptarëve në OKB, në drejtimin e gabuar

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Nora Malaj me anë të një statusi në Facebook ka ironizuar votën e Shqipërisë në mbledhjen e OKB-së mbi Jerusalemin. Sipas znj. Malaj kjo votë është dërguar në drejtimin e gabuar dhe ka cilësuar ministrin Bushatin si një person që nuk dallon dot mitin nga fakti. Më poshtë keni…

Klajda Gjosha: Shqipëria dhe shqiptarët në fakt nuk kanë votuar kundër SHBA-së, është vetëm qeveria ajo që mbart sot këtë votë të rëndë mbi supe

Deputetja e LSI, Klajda në një konferencë të dhënë pak minuta më parë nga Selia e LSI, është shprehur se votimi i Shqipërisë dje për rezolutën e OKB-së mbi statusin e Jeruzalemit ishte në mënyrë demonstrative një votë kundër aleatit më të rëndësishëm të Shqipërisë dhe shqiptarëve, një votë kundër Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Më…

Përparim Spahiu: Po si ka mundësi që nuk dëgjohet e nuk meret parasysh çfarë kërkon aleati më i madh e më i dashur i shqiptarëve…

Deputeti i LSI,Përparim Spahiu ka reaguar me anë të një postimi në Facebook ku shprehet për përfaqësuesit e qeverisë se  përfundimisht duhet t’ju bëhet testi antidoping përpara çdo vendimarrje pasi, nuk janë vetëm trafikantë por dhe përdorues të drogēs Më poshtë reagimi i plotë: Po si ka mundësi që nuk dëgjohet e nuk meret parasysh…

Erisa Xhixho: Qëndrimi i shprehur i Shqipërisë gjatë votimit të rezolutës për njohjen e Jeruzalemit në OKB, është edhe një herë simptomë e mungesës së aftësive diplomatike të leadershipit në detyrë

Nënkryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Erisa Xhixho ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se qeveria aktule po tregon paaftësi të theksuar për të mbajtur pozita të ekuilibruara, për tu bërë urë lidhese ndërmjet miqve tanë, dhe këto qëndrime politike vënë në rrezik të theksuar vijueshmërinë e mardhënieve tona me…

Petrit Vasili: A ka turp kryeministri në raport me Amerikën?

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili  ka reaguar me anë të një statusi në Facebook duke u shprehur se Kryministri e do Amerikën vetëm për ta keqpërdorur për të kapur drejtësinë dhe dhunon e Kushtetutën e Shqipërisë në emër të Opdatit. Më poshtë postimi i plotë: A ka turp kryeministri në raport me Amerikën? Kryministri…

Luan Rama: OKB/ Shqipëria votoi kundër SHBA-së

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama me anë të një statusi në Twitter ka reaguar mbi votimin e kryer nga Shqipëria në mbledhjen e OKB-së. Sipas z. Rama Shqipëria ka votuar kundër SHBA-së, duke e cilësuar këtë veprim si mungesë koordinimi nga ana jonë. Më poshtë keni statusin e plotë: OKB – Shqipëria…

Klajda Gjosha: Vota e Shqipërisë nuk është e një individi, as e një institucioni të vetëm, ajo duhet të ishte një votë që përfaqësonte besimin e qytetarëve shqiptarë!

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Klajda Gjosha nëpërmjet një statusi në Facebook ka reaguar mbi votimin e kryer sot në mbledhjen e OKB-së mbi çështjen e Jeruzalemit. Sipas znj. Gjosha vota e Shqipërisë nuk është e një individi, as e një institucioni të vetëm, por ajo duhet të ishte një votë që përfaqësonte besimin…

Petrit Vasili: Vota e sotme në OKB ishte provë e qartë e një qeverie, që e konsideron Shqipërinë pronë të sajën

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili me anë të një statusi në Facebook ka reaguar për votën që Shqipëria ka dhënë në mbledhjen e OKB-së mbi çështjen e Jeruzalemit. Z. Vasili ka vijuar statusin duke theksuar se vota e sotme në OKB ishte provë e qartë e një qeverie, që e konsideron Shqipërinë…

Sulejman Mato: Dëshiroj të sensibilizoj opinionin se gratë si Monika i duhen sot më shumë se kurrë Shqipërisë.

Nga Sulejman Mato Para një viti kam shkruar një ese po në këtë gazetë dhe po në rubrikën “Opinion” me titullin “Fenomeni Blushi”. Ishte një çast kur Blushi brenda partisë së vet ngrihej në parlament dhe sfidonte me forcë drejtimin e saj, madje në një rast, duke iu drejtuar Taulant Ballës, kryetarit të grupit të…

Monika Kryemadhi:Edi Rama është i vetmi përgjegjës i cili nuk ka dashur dhe ka sabotuar çdo moment Reformën në Drejtësi.

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, në një prononcim për mediat pas mbledhjes së Byrosë së Hetimit u shpreh se do të ndiqen të gjitha hapat e nevojshme që shqiptarët  të kenë një sistem drejtësie. Më poshtë deklarata e plotë; Deputetët në Kuvendin e Shqipërisë kanë bërë një betim ku betohen se do të…

Monika Kryemadhi: Kushtetuta dhe shteti i së drejtës në rrezik. Militarizmi i Parlamentit me qëllim për të asgjësuar Parlamentin e për ta kthyer në një vegël qorre të Kryeministrit

Kryetarja e LSI-së, znj. Monika Kryemadhi zhvilloi sot një takim në selinë e LSI me Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, z.Donald Lu. Kryetarja e LSI-së Kryemadhi në takimin me Ambasadorin e SHBA z.Donald Lu theksoi që në fillim se procesi i zgjedhjes se kryeprokurorit ishte antikushtetues. “Ishte një proces i një anshëm i…

Liard Saliasi: Opozita nuk do ta lejojë këtë vend të rri në duart e gabuara dhe drejtimi këtij vendi të shkojë drejt humnerës

Kryetarja jonë i dha shpresë këtij vendi që narkomani i këtij shteti ta dijë që ka dhe një opozitë të fortë përballë tij. Opozita që nuk do ta lejoj këtë vend të rri në duart e gabuara dhe drejtimi këtij vendi të shkojë drejt humnerës. Tani është rradha jonë që ne ti tregojmë vendin këtij…

Përparim Spahiu: “Të konçensionojmë edhe jetën!”

Deputeti i LSI, Përparim Spahiu ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se qeveria, edhe pse mandatin e ka 4-vjeçar, sërish jep konçesione sikur do të qeverisë vendin përjetësisht Më poshtë postimi i plotë: Të konçesionojmë edhe jetën!!! Sëfundmi qeveria po koncesionon trashëgiminë kulturore për 20 vjet, nëpërmjet skemës së famshme…

Mario Këputa: Të kam falur se dje isha aty për veten time!

Pas Ana Azizaj një tjetër aktivist i LRI-së ka reaguar me anë të një statusi në Facebook kundrejt dhunës së ushtruar ditën e djeshme nga policia. Mario Këputa është shprehur në status se e ka falur policin që e ka goditur dje, sepse ai atje ndodhej në protestë për vete, për motrat e tij, për…

Ana Azizaj: Të kam falur!

Aktivistja e LRI-së, Ana Azizaj me anë të një statusi në Facebook i është drejtuar njërës prej policeve e cila e goditur ditën e djeshme gjatë protestës. Azizaj është shprehur se e ka falur policen, sepse nuk e ka goditur ajo dje, por urdhri i dhënë nga shefi i saj. Më poshtë keni statusin e…

Sara Lleshi: Unë dje isha Floida, isha Kejdi

Sekretarja Organizative e Lëvizjes Rinore për Integrim, Sara Lleshi ka reaguar mbi dhunën e ushtruar ditën e djeshme mbi deputetet e LSI-së nëpërmjet një statusi në Facebook. Lleshi është shprehur ndër të tjera duke thënë se: “Unë dje isha Floida, isha Kejdi.” Më poshtë keni statusin e plotë: Une diten e djeshme isha Floida ,…

Monika Kryemadhi me të rinjtë: Do ia dalim për Shqipërinë

Pak më parë kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka postuar në Facebook një foto ku shfaqet me të rinjtë e LRI-së. Znj. Kryemadhi ka shkruar mbi foto se do të luftojnë dhe do të ia dalin të gjithë bashkë për Shqipërinë. Më poshtë keni statusin e plotë: Me të drejtën e Zotit,…

Endrit Braimllari: Nuk ka falangë krimi që na ndalon. Beteja sapo ka nisur

Policia e Tiranës njoftoi sot se në bashkëpunim me Prokurorinë e Tiranës ka nisur procedim penal për 10 deputetët. Deputetët e proceduar penalisht janë 6 të PD dhe 4 të LSI-së, përfshirë dhe kryetaren e kësaj partie Monika Kryemadhi. Mes politikanëve që janë proceduar penalisht është dhe Sekretari i Përgjithshëm dhe deputeti i LSI-së, Endrit…

Kejdi Mehmetaj: Letra dërguar sot Ambasadorëve Lu dhe Vlahutin

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Kejdi Mehmetaj ka publikuar më anë të një statusi në Facebook një letër drejt ambasadorit të SHBA Donald Lu dhe ambasadores së BE-së Romana Vlahutin. Z. Mehmetaj në letrën e saj ka dënuar qëndrimin e mbajtur nga ambasadorët në fjalë dhe duke  theksuar edhe njëherë se nuk ka pse…

Shezai Rrokaj: SHBA dhe BE konfirmuan se zgjedhjet u blenë me paratë e drogës

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Shezai Rrokaj me anë të një statusi në Facebook ka reaguar mbi qëndrimin e ndërkombëtarëve për protestën e opozitës dje. Z. Rrokaj ndër të tjera tha se SHBA dhe BE konfirmuan se zgjedhjet u blenë me paratë e drogës. Më poshtë keni statusin e plotë: Sot edhe institucionet ndërkombëtare si Interpoli,…

Ja me kë e ka nisur ditën e sotme Monika Kryemadhi…

Një ditë pas protestës kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka zgjedhur ta nis ditën me të rinjtë e Lëvizjes Rinore për Integrim.Në këtë takim nuk ka munguar edhe deputetja e LSI-së Floida Kërpaçi. Kryemadhi shprehet se të rinjtë e LRI-së janë frymëzimi i saj. “Çdo ditë nis më bukur kur takon të rinjtë e LRI-së!  Janë…

Petrit Vasili: Dje u zgjodh një drejtoreshë e qeverisë, Rama për ta poshtëruar i dha kryeprokurores 69 vota, as sa një ministre.

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së , Petrit Vasili ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se krimi fitoi reforma humbi,tani fjalën e ka populli. Më poshtë postimi i plotë: Dje u zgjodh një drejtoreshë e qeverisë, Rama për ta poshtëruar i dha kryeprokurores 69 vota, as sa një ministre. Reforma…

Përparim Spahiu: Janë totalisht të pa aftë të bëjnë ekonomi, totalisht të kapur nga ata që i financuan në zgjedhje, totalisht të pa aftë të tatojnë fitimet.

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Përparim Spahiu me anë të një statusi në Facebook është shprehur se në kryeqytet, në vitin 2015, familjarët paguan për taksën e pronës vetëm 125 mijë euro, ndërsa deri në vitin 2020 pritet që familjarët e kryeqytetit të paguajnë 6.4 milionë euro në vit, ose 50 herë më shumë. Më poshtë…

Klajda Gjosha:Dënojmë dhunën e ushtruar ndaj grave dhe vajzave, dënojmë dhunën e ushtruar ndaj deputetes Kejdi Mehmetaj si dhe tërheqjen me forcë që ju bë deputetes më të re në Kuvendin e Shqipërisë, Floida Kërpaçi

Deputetja e LSI, Klajda në një konferencë të dhënë pak minuta më parë nga Selia e LSI, është shprehur se dënojmë marrjen peng të Reformës në Drejtësi asaj reforme te e cila besuan të gjithë qytetarët shqiptarë. Më poshtë deklarata e plotë: Dëshiroj të falenderoj sot ato mijëra qytetarë shqiptarë nga e gjithë vendi që dje…

Kejsi Tahiraj: Jo diktaturës, jo dhunës ndaj grave dhe vajzave!

Nga Kejsi Tahiraj Një vajzë që dhunohet dhe terhiqet zvarrë nga policia, një vajzë që shtyhet dhe goditet me grusht në parlament, një zonjë që shtyhet nga policia dhe a e dini pse? Sepse sot ato dhe mijëra të rinj dolën dhe protestuan për padrejtësitë që i bëhen këtij populli. Z.Kryeministër posti që ke nuk të…

Petrit Vasili: Sot u dhunua hapur kushtetuta e bekuar nga SHBA.

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së , Petrit Vasili ka reaguar me anë të një statusi në Facebook mbi gjendjen e krijuar sot në Parlament dhe jashtë tij duke thënë se sot qeveria shqeu Kushtetutën, rrëmbeu Prokurorin dhe përçau vendin. Më poshtë z. Vasili ka vijuar  duke theksuar se sot reforma vdiq. Më poshtë keni…

Erisa Xhixho: Kjo arrogancë e kësaj qeverie të krijon bindjen se misioni i Shqipërisë europiane është shumë larg

Nënkryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Erisa Xhixho ka reaguar me anë të një statusi në Facebook mbi situatën e krijuar sot gjatë momentit të zgjedhjes së Kryeprokurorit të Përkohshëm. Znj. Xhixho e ka quajtur këtë veprim të maxhorancës një shkelje të vullnetshme të Kushtetutës dhe se arroganca që qeveria po tregon të krijon bindjen…

Klajda Gjosha: Një Kryeprokurore mes tymit dhe gjakut!

Deputetja e LSI, Klajda Gjosha ka reaguar me anë të një postimi në Facebook ku shprehet se Kryeministri duke urdhëruar zgjedhjen e Kryeprokurores, ka shkelur me kembë edhe personalitetin e saj. Mes arrogancës dhe indiferencës së tymit në Kuvend por edhe gjakosjes së një deputeteje dhe aktivistëve në protest sot ai është zgjedhur vëtë në krye…

Pojana-Ramës: Siç shkele ti me të dyja këmbët Kushtetutën po kështu do të shkeli ty revolta e një populli që lëngon!

Nënkryetari i LRI, njëkohësisht anëtar i Kryesisë së LSI, Klevi Pojana ka reaguar me anë të një statusi në Facebook kundër kryeministrit. Pojana u shpreh se Edi Drama siç e quan ai është një frikacak që përdor dhunën e policisë ndaj të rinjve dhe qytetarëve por kjo nuk e shpëton dot! Më poshtë reagimi i plotë: Edi Drama…

Luan Rama: Zgjedhja e Prokurores që do të zëvendësojë Prokurorin e Përgjithshëm është antikushtetuese

Zv/Kryetari i LSI,Luan Rama ka reaguar me anë të një postimi në Facebook ku e quan antikushtetuese dhe të paligjshme zgjedhjen e prokurores që do zvendësoj Prokurorin e Përgjithshëm. Më poshtë reagimi i plotë: Prokuroja që do të zëvendësojë Prokurorin e Përgjithshëm u “zgjodh” me 69 vota! Antikushtetuese! E paligjshme! Në kundërshtim me reformën në…

Petrit Vasili:Sot VETINGU vdiq.

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një postimi në Facebook për zgjedhjen e kryeprokurorit. Vasili shprehet se demokracia është  në rrezikun më të madh. Sot VETINGU vdiq. 69 deputetë të kapur të Edi Rames zgjedhin kryeprokurorin e partisë pa Veting. Kryeministri është sot edhe kryeprokuror. Demokracia në rrezikun më të…

Prononcimi i Kryetares së LSI, Monika Kryemadhi për mediat.

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi në një prononcim për mediat është shprehur se kjo nuk është çështje kryeprokurori drejtësie, kjo është çështje që është lufta midis të mirës dhe të keqes. Populli janë të mirët dhe parlamenti I Edi Ramës me narkodeputetët me kriminelët me narkoprokurorët janë parlamenti që I bëjnë keq vendit dhe më shumë…

Luan Rama:Nën moton jo dita e parlamentarëve por dita e qytetarëvë të bëhemi bashkë sepse nuk ka forcë që të na ndalojë

Zv/Kryetari i LSI,Luan Rama në fjalën e tij në protestë u shpreh se jemi të vendosur të  mbrojmë parlamentarizmin sepse me ne janë qytetarët kundër krimit, kunër një klike që kërkon të uzurpojë pushtetin për të manipuluar institucionet kundër demokracisë.Prandaj nën moton jo dita e parlamentarëve por dita e qytetarëvë të bëhemi bashkë sepse nuk ka…

Kryemadhi-Ramës: Udhë të mbarë kur të ikësh të pish kafe dhe mos u kthe më që të shpëtojnë shqiptarët

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi në fjalën e saj në Kuvend ditën e sotme u shpreh se nuk ka as prokuror të përkohshëm, as të përgjithshëm, as diasporë, as shqiptarë, as ndërkombëtarë të mbulojë pastramin e parave të drogës që çdo ditë e më shumë po helmojnë gjakun e shqiptarëve. Më poshtë fjala e plotë:…

Monika Kryemadhi: Sot ai parlament tregon që është peng i krimit të organizuar dhe është peng i trafikut ndërkombëtar

Kryetarja e LSI,Monika Kryemadhi në fjalën e saj në protestë është shprehur se sot ai parlament më shumë se kurrë tregon dhe njëherë që atyre nuk ju dhimbsen shqiptarët dhe fëmijët e shqiptarëve. Sot ai parlament tregon edhe njëherë që ka marrë fund. Më poshtë fjala e plotë: Rama është një frikacak, Rama ka frikë nga…

Luan Rama: Papërgjegjshmëri e plotë qasja e mazhorancës ndaj institucioneve, për shkak të bazamentit të saj kriminal dhe blerjes së zgjedhjeve me votat e krimit dhe drogës

Zv.Kryetari i LSI-së, Luan Rama në takimin e sotëm të Komitetit Drejtues Kombëtar të LSI-së gjatë fjalës së tij foli për gjendjen aktuale të politikës në vend si dhe lidhjes së krijuar me kriminalitetin. Rama theksoi se qasja e maxhorancës ndaj institucioneve është papërgjegjshmëri që vjen për shkak të bazamentit të saj kriminal dhe blerjes…

Monika Kryemadhi: Jo vetëm anëtarët dhe simpatizantët e LSI-së, por të gjithë ata të rinj e të reja, të gjithë ata burra e gra që mendojnë që ky vend po shkojnë në drejtim të gabuar, të jenë nesër në 09.30 përpara Kuvendit të Shqipërisë

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi në fjalën e mbajtur në mbledhjen e Komitetit Drejtues Kombëtar të LSI, është shprehur se arroganca e këtij kryeministri të kapur ka kaluar çdo kufi institucional edhe njerëzor. Ky njeri nuk pyet më për ligje, as për Kushtetutë as për njerëz që nuk kanë bukë të hanë. Grupi parlamentar i LSI…

Endrit Braimllari: Nuk ka kthim pas, të respektohet Kushtetuta

Endrit Braimllari,  Sekretar i Përgjithshëm i LSI-së i ftuar në Fax News për të diskutuar mbi protestën e opozitës ditën e hëne ai deklaroi: “Ne si opozitë nuk kemi kërkuar që të shkojmë në protesta, pas ditës së hënë nuk ka më kthim prapa deri në largimin e Edi Ramës, nuk mund ta lëme Shqipërinë…

Përparim Spahiu: Protesta nëse nuk miratoni statusin e minatorit

Sot u mbajt konferenca e përgjithshme Sindikatave të Minatorëve për të diskutuar statusin e minatorëve. Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim Përparim Spahiu i bëri apel qeverisë që statusi i minatorit të miratohet brenda vitit të ardhshëm ose në të kundërtën do ketë protesta. “Unë jam këtu para jush, për faktin se ne u ulëm bashkë…

Petrit Vasili: Kryeministri shkel mbi Komisionin e Venecias, po ambasadorët ç’hall kanë që e pranojnë

Kreu i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili me anë të një statusi në Facebook ka reaguar kundër kryeministrit Rama duke e ankuzuar këtë të fundit se po procedon kundër Komisionit të Venecias. Vasili ka ngritur dyshime edhe mbi ambasadorët të cilët kanë pranuar këtë mënyrë zgjidhjeje për ngërçin e Prokurorit të…

Petrit Vasili: Prokurori i Përkohshëm, plaçkë tregu e kryeministrit

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili nëpërmjet një statusi në Facebook ka reaguar mbi zgjedhjen e Prokurorit të Përkohshëm duke e cilësuar këtë të fundit ende pa u zgjedhur, plaçkë tregu e kryeministrit. Më poshtë, Vasili ka shtuar se kjo procedurë është dhunë ndaj Kushtetutës dhe ligjit, vdekje e Reformës në drejtësi dhe…

Luan Rama: Askund në Kushtetutë apo në ligj nuk flitet për Prokuror të Përgjithshëm të Përkohshëm

Nëpërmjet një statusi në Facebook, deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama ka reaguar mbi zgjedhjen e Prokurorit të Përgjithshëm të Përkohshëm. Sipas z. Rama, maxhoranca do të zëvendësojë Prokurorin e Përgjithshëm me dikë që ligji nuk e lejon të jetë Prokuror i Përgjithshëm duke shtuar se askund në Kushtetutë apo në ligj nuk…

Monika Kryemadhi: Në këtë vend nuk ka më drejtësi

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka reaguar më anë të një statusi në Facebook kundër kryeministrit Rama duke u bërë thirrje të gjithë qytetarëve të bashkohen në protestën që do të zhvillohet. Kryemadhi tha se në këtë vend nuk ka më drejtësi dhe se revolta e protestës qytetare është arma që mund…

Gaetano Doçi: Sistemit të drejtësisë, po i jepet një goditje mjaft e fortë me kapjen e prokurorisë së përgjithshme.

Sekretari i Burimeve njerëzore të LRI, Gaetano Doçi ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se balancave të shpërndarjes së pushteteve, instrumentit kryesor i stabilitetit te një shoqërie demokratike po i jepet një goditje e cila mund të sjellë situata të panjohura më parë. Më poshtë postimi i plotë: Sistemit të drejtësisë,…

Përparim Spahiu: Shqipëria është e fundit në Europë

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Përparim Spahiu me anë të një statusi në Facebook ka akuzuar qeverinë aktuale për varfërinë e skajshme që ka pushtuar vendin tonë në krahasim me vendet anëtare të BE-së. I bazuar te të dhënat e EUROSTAT, z. Spahiu ka theksuar se rritja ekonomike nuk ka asnjë vlerë nëse nuk…

Petrit Vasili: Për administratën e z. Gramoz Ruçi dhe për ministren Manastirliu ka vetëm deputetë socialistë. Parlamenti për këta ka vetëm 74 deputetë.

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku është shprehur se është skandal i padëgjuar, administrata e Kuvendit të Shqipërisë, tanimë e revolucionarizuar, është në shërbim të plotë vetëm të grupit të deputetëve socialistë dhe është thjesht një zgjatim i tij. Më poshtë postimi i…

MONIKA KRYEMADHI: LEKËT E DROGËS BLEJNË PËRFUNDIMISHT ME LIGJ SHOQËRINË CIVILE

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku është shprehur se dje kryetrafikanti që drejton qeverinë bleu me një ligj të posaçëm shoqërinë civile. Më poshtë postimi i plotë: LEKËT E DROGËS BLEJNË PËRFUNDIMISHT ME LIGJ SHOQËRINË CIVILE! Dje kryetrafikanti që drejton qeverinë bleu me një ligj të…

Edmond Panariti: Toka për Balilajt, Rama firmosi VKM-në

Deputeti i Lëvizjes Socialistë për Integrim, Edmond Panariti në fjalën e mbajtur sot në seancën plenare ka rikujtuar edhe një herë problematikat e mëdha që po has politika shqiptare sot. Z. Panariti preku gjithashtu edhe kriminalitetin e përfshirë në strukturat më të larta të shtetit sot. Më poshtë keni fjalën e plotë: Ka dy herë që…

Kejdi Mehmetaj: Qeveria nuk ka as kohë për të punuar dhe as për të ndihmuar qytetarët sepse ka shumë skandale për të mbyllur

Deputetja e LSI, Kejdi Mehmetaj në fjalën e  mbajtur ditën e sotme në Kuvend u shpreh se  qeveria e shfrytëzoi dhe situatën e përmbytjeve për të bërë shown e saj të rradhës me çizmet e llastikut edhe  me ERTV që vinte nga pas në të gjithë Shqipërinë që  aq sa ka kushtuar prodhimi i atij sinjali që…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al