Klajda Gjosha: Uroj që Aleanca e Grave Deputete të shoh përtej interesave partiake apo urdhrave që japin kryetarët e partive

Deputetja e LSI-së, njëkohësisht edhe Kryetare e Forumit të Gruas të së njëjtës forcë politike, znj. Klajda Gjosha ka mbajtur sot fjalën e saj në Alencën e Grave Deputete. Znj. Gjosha u bëri thirrje të gjitha anëtareve të aleancës të solidarizohen me të gjitha nënat të prekura nga përmbytjet dhe nuk la pa përmendur edhe…

Endrit Braimllari: Kryeministri duhet të shpallë sa më parë gjendjen e jashtëzakonshme

Deputeti I LSI-së, Endrit Braimllari ka reaguar me anë të një postimi në Facebook ku është shprehur se Kryeministri duhet të shpallë sa më parë gjendjen e jashtëzakonshme. Braimllari ka qenë ditën e sotme në Golem të Kavajës duke e parë situatën e rënduar nga afër dhe është shprehur se përfaqësuesit e mazhorancës të mos vijnë këtu vetëm…

Klevi Pojana: Keqmenaxhimi dhe papërgjegjshmëria e institucioneve publike po kthehen në fatura që do të rëndojnë shumë në xhepat e qytetarëve dhe jemi vetëm në fillim të vështirësive të dimrit

Nënkryetari i LRI, njëkohësisht anëtar i Kryesisë së LSI, Klevi Pojana ka reaguar me anë të një postimi në Facebook për gjendjen e rënduar të vendit nga shirat dhe moti i keq. Pojana është shprehur se situatë tejet e vështirë paraqitet dhe në njësinë 8, në zonën e bregut të lumit dhe se shumë familje bëjnë…

Shezai Rrokaj: Ky mot i keq e bëri zhul fasadën rilindase

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, z. Shezai Rrokaj ka reaguar me anë të një statusi në Facebook mbi gjendjen aktuale në vend të krijuar nga reshjet e dendura të shiut. Sipas z. Rrokaj, është momenti për t’u bashkuar dhe për t’u solidarizuar me banorët e këtyre zonave të prekura nga reshjet dhe se ky…

Luan Rama, takohet në Pekin me ish-Kryeministrin e Italisë dhe mikun e shqiptarëve, Romano Prodi

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, z. Luan Rama ka përshëndetur me anë të një statusi në Facebook, takimin me Romano Prodi, ish – Kryeministër i Italisë dhe ish – President i Komisionit Europian nga Kina ku ndodhet në një konferencë të mbajtur. Më poshtë statusi i plotë i z. Rama: Me një mik të…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al