Monika Kryemadhi: Miratimi i rezolutës për dhunën ndaj grave, moment pozitiv dhe përgjegjësi e gjithë politikës

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, znj. Monika Kryemadhi me anë të një statusi në rrjetin social Facebook ka shprehur qëndrimin e saj pro rezolutës kundër dhunës në familje. Ajo e ka konsideruar miratimin e kësaj rezolute si një moment pozitiv dhe përgjegjësi e politikës. Më poshtë keni statusin e plotë të znj. Kryemadhi: Miratimi…

Edmond Panariti: Përmbytjet, vendi ka nevojë për një filozofi të investimeve për zhvillim të qëndrueshëm

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, z. Edmond Panariti nga foltorja e Kuvendit sot, ka ngritur problematikat që po hasin qytetarët shqiptarë pas përmbytjeve të disa ditëve më parë. Sipas z. Panariti buxheti i miratuar për Ministrinë e Bujqësisë është i pamjaftueshëm dhe se vendi ka nevojë për një filozofi të investimeve për zhvillim të…

Klajda Gjosha: Çështja e dhunës në familje, të trajtohet dhe të jetë pjesë e axhendës sonë

Është mbajtur sot në Kuvendin e Republikës së Shqipërisë, seanca e Rezolutës Kundër Dhunës në Familje. Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, znj. Klajda Gjosha në fjalën e mbajtur në foltoren e Kuvendit tha se çështja e dhunës në familje duhet të trajtohet dhe të jetë pjesë e axhendës parlamentare. Znj. Gjosha gjithashtu i bëri…

Petrit Vasili: Kryeministër i lodhur, që broçkullit pa u lodhur

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI,Petrit Vasili ka reaguar me anë të një postimi në Facebook kundër Kryeministrit Rama. Vasili u shpreh se ky i papërgjegjshëm nuk dha para as për kanale kulluese, as për hidrovorë, as për argjinatura, as për diga, ndaj fajin e ka vetëm ai dhe askush tjetër. Më poshtë statusi i…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al