LSI, në shërbim të komunitetit në Ditën Ndërkombëtare të Vullnetarëve

Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Vullnetarëve, strukturat e Lëvizjes Socialiste për Integrim në të gjithë vendin organizuan aktivitete në shërbim të komunitetit dhe shtresave në nevojë. LSI e Tiranës shërbeu dhe dërgoi ushqime në 3 qendra të ndryshme sociale në kryeqytet, në Njësinë Administrative nr. 9, në Shkozë dhe në Laprakë. Gjithashtu në Tiranë…

Kejdi Mehmetaj: Sot Shqipëria ka më shumë se kurrë nevojë për njerëz të mirë që bëjnë punë të mira

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, znj. Kejdi Mehmetaj me anë të një statusi në Facebook ka njoftuar aktivitetet e organizuar nga të rinjtë e LRI-së në nder të Ditës ndërkombëtare të vullnetarizmit. Znj. Mehmetaj në statusin e saj theksoi se Shqipëria ka më shumë se kurrë nevojë për njerëz të mirë që bëjnë punë…

Kryemadhi: Vetëm edukimi dhe integrimi i të rinjve mund ta nxjerrë Shqipërinë nga tranzicioni

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi bashkëbisedim me Bordin Drejtues të Universitetit George Washington në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.  Kryetarja e LSI Znj. Kryemadhi gjatë qëndrimit në Washington, e ftuar nga The George Washington University, mori pjesë në një bashkëbisedim me bordin drejtues të këtij universiteti mbi udhëkryqin në të cilin ndodhet ekonomia shqiptare, papunësinë…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al