Luan Rama: Vendosshmëria dhe rezistenca ndaj së keqes, detyra jonë patriotike dhe atdhetare

Zv/kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim ka mbajtur fjalën e tij sot në takimin e zhvilluar me kryetarët e LSI-së në rrethe. Z. Rama ka folur mbi gjendjen e vendit pas përmbytjeve si dhe për atë politike duke theksuar se vendosshmëria dhe rezistenca ndaj së keqes është detyrë patriotike dhe atdhetare. Më poshtë keni fjalën e…

Monika Kryemadhi: Qeveria po kap drejtësinë, shqiptarët presin zbatim të drejtë të reformës

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka folur nga SHBA në një intervistë për Zërin e Amerikës në lidhje me çështjen e zgjedhjes së kreut të organit të akuzës, ndërkohë që mandati i Adriatik Llallës ka përfunduar këtë të enjte. Sipas Kryemadhit çështjet e drejtësisë nuk zgjidhen me tryeza politike ashtu siç bën thirrje kryeministri Edi…

Petrit Vasili: Reforma vdiq, rroftë reforma

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një statusi në Facebook mbi gjendjen aktuale të Reformës në Drejtësi. Z. Vasili u shpreh në status se reforma vdiq kur Komisioni i ligjeve anulloi 140 votat e deputetëve të Parlamentit. Më poshtë keni statusin e plotë: Komisioni i ligjeve asgjeson 140…

Luan Rama: Reforma në Drejtësi merret peng prej klikës së drogës

Me anë të një statusi në rrjetin social Facebook, deputeti i LSI-së, Luan Rama e ka cilësuar Reformën në Drejtësi si një proces korruptiv dhe pervers. Z. Rama ka shtuar gjithashtu se reforma po merret peng prej klikës së drogës. Më poshtë keni statusin e plotë të z. Rama: Reforma në Drejtësi – merret peng …

Monika Kryemadhi në Departamentin Amerikan të Shtetit: ” SHBA rol të pazëvendësueshëm për ndalimin e kapjes së drejtësisë nga mazhoranca dhe luftën ndaj trafikut të drogës”

Departamenti Amerikan i Shtetit, Byroja për Zbatimin e Ligjit dhe Luftën kundër Narkotivëve(INL), ishte një nga takimet tepër të rëndësishme që Kryetarja e LSI zhvilloi sot në Washington. Në takimin me Zv. Drejtorin për Europën dhe Euro-Azinë Don Stolworthy dhe Zyrtaren për Çështjet Ndërkombëtare Stepahnie Larsen, trafiku i drogës ishte problemi kyç i cili u…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al