Floida Kërpaçi: Momenti është për rininë të ndërtojë vendin e ëndrrave të saj!

Kryetarja e LRI, njëkohësisht deputete e LSI, Floida Kërpaçi gjithashtu ka reaguar me anë të një postimi në Facebook për ditën e rinisë. Kërpaçi u shpreh se 27 vite me parë një dritë shprese sjellë nga duart e disa të rinjve me ëndrra e guximtarë ndriçoi zemrat e të ardhmen e shqiptarëve.Atë shpresë që papërgjegjshmëria politike që…

Monika Kryemadhi: Sot sytë dhe zemra përsëri janë te të rinjtë!

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka reaguar me anë të një statusi në Facebook për ditën e rinisë. Kryemadhi tha se te të rinjtë  kërkojmë frymëzimin për të punuar e jetuar demokracinë dhe lirinë e ëndërruar në tokën amë! Më poshtë statusi i plotë: 8 Dhjetori është një ditë e madhe! 👊🏻👍🏻 Data 8 Dhjetor ishte…

Klevi Pojana: Historia do të tregojë se të rinjtë pavarësisht cdo gjëje do ta ruajnë tokën dhe gjuhën e bukur shqipe sepse më e fortë se cdo vështirësi tek ta qëndron dashuria për të ardhmen dhe Shqipërinë!

Nënkryetari i LRI, njëkohësisht anëtar i Kryesisë së LSI, Klevi Pojana ka reaguar me anë të një statusi në Facebook për ditën e rinisë. Pojana është shprehur se të rinjtë pavarësisht cdo gjëje do ta ruajnë tokën dhe gjuhën e bukur shqipe sepse më e fortë se cdo vështirësi tek ta qëndron dashuria për të ardhmen…

Floida Kërpaçi: Të bëhemi bashkë për ta ndryshuar këtë realitet, qeveria nuk e ka prioritet rininë

Me rastin e 8 Dhjetorit, Ditës Kombëtare të Rinisë, Lëvizja Rinore për Integrim ka zhvilluar aktivitete në të gjithë vendin. Në çdo qytet të Shqipërisë të rinjtë janë bashkuar dhe kanë folur për problemet dhe kanë treguar ëndrrat e tyre. Motoja e LRI-së në këto aktivitete ka qenë një mesazh për të gjithë të rinjtë:…

Shezai Rrokaj: Dita e Rinisë, gjithmonë me ëndrrën përmes

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Shezai Rrokaj me anë të një statusi në Facebook  ka përçuar mesazhin e tij për këtë ditë të rëndësishme. Z. Rrokaj bëri thirrje të gjithë rinisë shqiptare që vendi duhet të marrë frymë me ritmin e tyre, duhet të ushqehet me gjakun e tyre e duhet të ndryshojë me…

Petrit Vasili: 8 dhjetor, 27 vite kundër rinisë

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili me anë të një statusi në Facebook ka zgjedhur të përshëndesë ndryshe Ditën Ndërkombëtare të Rinisë. Z. Vasili e ka përkufizuar këtë datë si shenjë e 27 viteve kundër rinisë. Më poshtë keni statusin e plotë të z. Vasili: 8 dhjetor. 27 vite kunder rinise. Fjale shume…

Monika Kryemadhi takim me kongresmenin Engel: SH.B.A aleat strategjik dhe i pazëvendesueshëm për Shqipërinë

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Znj. Monika Kryemadhi u prit në një takim nga kongresmeni i njohur dhe miku i madh i shqiptarëve, Z.Elliot Engel. Takimi u fokusua në zhvillimet më të fundit politike në Shqipëri. Znj. Kryemadhi pasi falenderoi Z.Engel për mikpritjen e ngrohtë, vlerësoi rolin dhe kontributin e tij të vazhdueshëm për…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al