Luan Rama: Paradoksi i hipokrizisë së sloganit “Policia që duam”

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama me anë të jë statusi në Twitter ka reaguar kundër sloganit të përdorur nga qeveria “Policia që duam”, duke e cilësuar këtë të fundit si hipokrizi. Z. Rama ka vijuar me poshtë duke u shprehur se gjysma e policisë ka shpallur në kërkim gjysmën tjetër. Më poshtë keni statusin…

Petrit Vasili: Kryeministri do që të vjedh kryeprokurorin, shteti ligjor në rrezik

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI,Petrit Vasili ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se nëse e zgjedh vetë kryeprokurorin, ky kryeministër shndërrohet përfundimisht në bandit politik dhe mazhoranca e tij në një shumicë kriminale antiligj dhe antishtet. Më poshtë statusi i plotë: Kryeministri do që të vjedh kryeprokurorin, shteti ligjor…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al