Endrit Braimllari: Nuk ka kthim pas, të respektohet Kushtetuta

Endrit Braimllari,  Sekretar i Përgjithshëm i LSI-së i ftuar në Fax News për të diskutuar mbi protestën e opozitës ditën e hëne ai deklaroi: “Ne si opozitë nuk kemi kërkuar që të shkojmë në protesta, pas ditës së hënë nuk ka më kthim prapa deri në largimin e Edi Ramës, nuk mund ta lëme Shqipërinë…

Përparim Spahiu: Protesta nëse nuk miratoni statusin e minatorit

Sot u mbajt konferenca e përgjithshme Sindikatave të Minatorëve për të diskutuar statusin e minatorëve. Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim Përparim Spahiu i bëri apel qeverisë që statusi i minatorit të miratohet brenda vitit të ardhshëm ose në të kundërtën do ketë protesta. “Unë jam këtu para jush, për faktin se ne u ulëm bashkë…

Petrit Vasili: Kryeministri shkel mbi Komisionin e Venecias, po ambasadorët ç’hall kanë që e pranojnë

Kreu i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili me anë të një statusi në Facebook ka reaguar kundër kryeministrit Rama duke e ankuzuar këtë të fundit se po procedon kundër Komisionit të Venecias. Vasili ka ngritur dyshime edhe mbi ambasadorët të cilët kanë pranuar këtë mënyrë zgjidhjeje për ngërçin e Prokurorit të…

Petrit Vasili: Prokurori i Përkohshëm, plaçkë tregu e kryeministrit

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili nëpërmjet një statusi në Facebook ka reaguar mbi zgjedhjen e Prokurorit të Përkohshëm duke e cilësuar këtë të fundit ende pa u zgjedhur, plaçkë tregu e kryeministrit. Më poshtë, Vasili ka shtuar se kjo procedurë është dhunë ndaj Kushtetutës dhe ligjit, vdekje e Reformës në drejtësi dhe…

Luan Rama: Askund në Kushtetutë apo në ligj nuk flitet për Prokuror të Përgjithshëm të Përkohshëm

Nëpërmjet një statusi në Facebook, deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama ka reaguar mbi zgjedhjen e Prokurorit të Përgjithshëm të Përkohshëm. Sipas z. Rama, maxhoranca do të zëvendësojë Prokurorin e Përgjithshëm me dikë që ligji nuk e lejon të jetë Prokuror i Përgjithshëm duke shtuar se askund në Kushtetutë apo në ligj nuk…

Monika Kryemadhi: Në këtë vend nuk ka më drejtësi

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka reaguar më anë të një statusi në Facebook kundër kryeministrit Rama duke u bërë thirrje të gjithë qytetarëve të bashkohen në protestën që do të zhvillohet. Kryemadhi tha se në këtë vend nuk ka më drejtësi dhe se revolta e protestës qytetare është arma që mund…

Gaetano Doçi: Sistemit të drejtësisë, po i jepet një goditje mjaft e fortë me kapjen e prokurorisë së përgjithshme.

Sekretari i Burimeve njerëzore të LRI, Gaetano Doçi ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se balancave të shpërndarjes së pushteteve, instrumentit kryesor i stabilitetit te një shoqërie demokratike po i jepet një goditje e cila mund të sjellë situata të panjohura më parë. Më poshtë postimi i plotë: Sistemit të drejtësisë,…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al