Luan Rama: Papërgjegjshmëri e plotë qasja e mazhorancës ndaj institucioneve, për shkak të bazamentit të saj kriminal dhe blerjes së zgjedhjeve me votat e krimit dhe drogës

Zv.Kryetari i LSI-së, Luan Rama në takimin e sotëm të Komitetit Drejtues Kombëtar të LSI-së gjatë fjalës së tij foli për gjendjen aktuale të politikës në vend si dhe lidhjes së krijuar me kriminalitetin. Rama theksoi se qasja e maxhorancës ndaj institucioneve është papërgjegjshmëri që vjen për shkak të bazamentit të saj kriminal dhe blerjes…

Monika Kryemadhi: Jo vetëm anëtarët dhe simpatizantët e LSI-së, por të gjithë ata të rinj e të reja, të gjithë ata burra e gra që mendojnë që ky vend po shkojnë në drejtim të gabuar, të jenë nesër në 09.30 përpara Kuvendit të Shqipërisë

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi në fjalën e mbajtur në mbledhjen e Komitetit Drejtues Kombëtar të LSI, është shprehur se arroganca e këtij kryeministri të kapur ka kaluar çdo kufi institucional edhe njerëzor. Ky njeri nuk pyet më për ligje, as për Kushtetutë as për njerëz që nuk kanë bukë të hanë. Grupi parlamentar i LSI…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al