Luan Rama: OKB/ Shqipëria votoi kundër SHBA-së

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama me anë të një statusi në Twitter ka reaguar mbi votimin e kryer nga Shqipëria në mbledhjen e OKB-së. Sipas z. Rama Shqipëria ka votuar kundër SHBA-së, duke e cilësuar këtë veprim si mungesë koordinimi nga ana jonë. Më poshtë keni statusin e plotë: OKB – Shqipëria…

Klajda Gjosha: Vota e Shqipërisë nuk është e një individi, as e një institucioni të vetëm, ajo duhet të ishte një votë që përfaqësonte besimin e qytetarëve shqiptarë!

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Klajda Gjosha nëpërmjet një statusi në Facebook ka reaguar mbi votimin e kryer sot në mbledhjen e OKB-së mbi çështjen e Jeruzalemit. Sipas znj. Gjosha vota e Shqipërisë nuk është e një individi, as e një institucioni të vetëm, por ajo duhet të ishte një votë që përfaqësonte besimin…

Petrit Vasili: Vota e sotme në OKB ishte provë e qartë e një qeverie, që e konsideron Shqipërinë pronë të sajën

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili me anë të një statusi në Facebook ka reaguar për votën që Shqipëria ka dhënë në mbledhjen e OKB-së mbi çështjen e Jeruzalemit. Z. Vasili ka vijuar statusin duke theksuar se vota e sotme në OKB ishte provë e qartë e një qeverie, që e konsideron Shqipërinë…

Sulejman Mato: Dëshiroj të sensibilizoj opinionin se gratë si Monika i duhen sot më shumë se kurrë Shqipërisë.

Nga Sulejman Mato Para një viti kam shkruar një ese po në këtë gazetë dhe po në rubrikën “Opinion” me titullin “Fenomeni Blushi”. Ishte një çast kur Blushi brenda partisë së vet ngrihej në parlament dhe sfidonte me forcë drejtimin e saj, madje në një rast, duke iu drejtuar Taulant Ballës, kryetarit të grupit të…

Monika Kryemadhi:Edi Rama është i vetmi përgjegjës i cili nuk ka dashur dhe ka sabotuar çdo moment Reformën në Drejtësi.

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, në një prononcim për mediat pas mbledhjes së Byrosë së Hetimit u shpreh se do të ndiqen të gjitha hapat e nevojshme që shqiptarët  të kenë një sistem drejtësie. Më poshtë deklarata e plotë; Deputetët në Kuvendin e Shqipërisë kanë bërë një betim ku betohen se do të…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al