Floida Kërpaçi: LSI mbështet naftëtarët dhe minatorët, miratimi i statusit është garanci që ndalon keqtrajtimin dhe grabitjen e këtyre punonjësve

Deputetja e LSI, Floida Kërpaçi ka dhënë një deklaratë pak minuta më parë nga Selia e LSI, ku shprehet se Lëvizja Socialiste për Integrim po ndjek me shqetësim të madh zhvillimet më të fundit të sektorit të naftës dhe veçanërisht ato që lidhen me kompaninë ARMO dhe me dramën e përditshme që përjetojnë punonjësit e rafinërisë…

Petrit Vasili: Mazhoranca, barrikadë që reforma në drejtësi të mos zbatohet.

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili në një bashkëbisedim me gazetarët ditën e sotme në Selinë e LSI, u shpreh se përpara një qeverie të shurdhër dhe klienteliste mundësitë e opozitës kanë qenë të kufizuara. Në Shqipëri nuk ka një raport bashkëpunimi konstruktiv dhe normal, sikurse duhet të kishte midis një mazhorance dhe…

Përparim Spahiu: Për sa kohë që sindikatat luajnë rolin e “këlyshit” të qeverisë, minatorët e naftëtarët janë jetimë

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Përparim Spahiu me anë të një statusi në Facebook ka reaguar ashpër kundër sindikatave duke i cilësuar këto të fundit këlyshë të qeverisë. Spahiu ka vijuar statusin duke theksuar se nuk do të heqë dorë nga miratimi i statusit si garanci supreme që ndalon keqtrajtimin e mintorëve dhe naftëtarëve.…

Votat e LSI-së pro Veliajt, Eltjon Halimi për “Fax News”: Ishin vendim personal, u shpërdorua besimi

Eltjon Halimi , kreu i Këshilltarëve të LSI-së në Këshillin Bashkiak të Tiranës është shprehur për “Fax News” se votat e LSI-së pro Veliajt për Buxhetin 2018″ ishte një vendim personal i këshilltarëve. Ai u shpreh më tej se për LSI-në e rëndësishme ishte që të miratohej një buxhet në interes të qytetarëve të Tiranës.…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al