Shkarkimi i Çakos, Vasili në Fax News: Marrëveshje horrllëku, koka e krimit është vetë Rama

Petrit Vasili ka komentuar shkarkimin e drejtorit të përgjithshëm të policisë. I ftuar në Fax News, Vasili u shpreh se largimi i Haki Çakos nuk do të thotë asgjë. “Çako hapi rrugët e trafiqeve, është një person i implikuar drejtpërdrejt në trafikun e drogës. Kjo është thjesht nje marrëveshje horrllëku qeveritar që herë prishen herë…

Eglantina Mirashi: Taksidarët e Ramës predikime kundër LSI/ S’keni parë gjë akoma, LSI njeh vetëm rritje

Ndjek me ëndje hallin e madh që na i ka zënë dhe po shprehin vazhdimisht disa “analistë” ,pseudoanalistë, ish “anëtarë” të LSI-së,( anëtarë në thonjëza sepse skanë qenë kurrë pa thonjëza por për interesa të caktuara) dhe disa politikanëra , në lidhje me largimet e anëtarëve nga LSI, apo “skërmoqjen” e LSI-së siç preferojnë ta…

Petrit Vasili: Edhe i “suksesshëm” edhe e shkarkuan Haki Çakon.

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku ironizon largimin e Haki Çakos nga posti. Vasili shprehet se të”suksesshmit” zakonisht dekorohen ndërsa këta i heqin. Gjithë ajo drogë pa fund në kohën e Çakos ishte një arritje e “paparë” dhe me paratë e së cilës…

Monika Kryemadhi: Viti politik 2018 do të jetë një vit i dimensionimit dhe i afirmimit të opozitës si një alternativë bindëse dhe që nxjerr vendin nga kriza dhe do tu japi shqiptarëve shpresën e humbur në këto vite.

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi në një bashkëbisedim me gazetarët ditën e sotme u shpreh se viti politik 2018 do të jetë një vit i dimensionimit dhe i afirmimit të opozitës si një alternativë bindëse dhe që nxjerr vendin nga kriza dhe do tu japi shqiptarëve shpresën e humbur në këto vite. Ndërsa për kryeministrin…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al