Protesta e 27 janarit/Kryemadhi: Largimi i narko-qeverisë, mision kombëtar

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka dhënë sot një intervistë për televizionin “News24” ku është pyetur mbi qëndrimin dhe protestën e opozitës më 27 janar. Z. Kryemadhi është shprehur se do të ketë rezistencë pa kompromis ndaj kësaj bande që drejton vendin. Më poshtë keni intervistën e plotë: Cila ka qenë porosia…

Luan Rama: Raporti i CIA-s=Shqipëria e rilindjes së Edi Ramës

Zv.Kryetari i LSI, Luan Rama ka reaguar me anë të një postimi në Facebook për raportin e CIA-s për Shqipërisë. Ndër të tjera  shprehet se sipas raportit organizatat e narko-trafikut janë aktive dhe janë shtrirë në vendet e Evropës. Më poshtë postimi i plotë: RAPORTI I CIA-s PËR SHQIPËRINË – 2018. = Korrupsioni problem kryesor…

Endrit Braimllari: Nuk ka rrugë tjetër përveçse një front të bashkuar për të larguar këtë fatkeqësi kombëtare.

Sekretari i Përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari ka reaguar me anë të një postimi në Facebook ku shprehet se shqetësimi i shërbimeve të inteligjencës amerikane CIA mbi Shqipërinë për trafikun e drogës, si prodhuesin më të madh të mariuanës dhe rrugë kalimi për kokainën dhe opiumin dëshmon atë çfarë kemi thënë prej kohësh. Më poshtë…

Floida Kërpaçi: Zgjidhja është revolta, protesta, ngritja e zërit për ta kthyer shtetin në shërbim të qytetarëve e jo të oligarkëve!

Deputetja e LSI, Floida Kërpaçi ka reaguar me anë të një postimi në Facebook ku shprehet se për sa kohë që rilindja është në pushtet situata do vijë duke u përkeqësuar, varfëria do shtohet, drejtësia do jetë akoma më e korruptuar, shpresa për të jetuar mirë do jetë përherë e shuar. Më poshtë postimi i plotë:…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al