Floida Kërpaçi: 2 Drejtësi/Një për Edi Ramën, një për qytetarët e thjeshtë

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Floida Kërpaçi me anë të një statusi në Facebook ka reaguar kundër kryeministrit Rama, duke theksuar se drejtësia në këtë vend nuk i trajton të gjithë qytetarët të barabartë. Kërpaçi ka vijuar më poshtë statusin duke e cilësuar këtë gjendje si një skandal të vërtetë. Më poshtë keni statusin…

Nora Malaj përshëndet vendimin e Parlamentit të Maqedonisë për njohjen e gjuhës shqipe

Deputetja  e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Nora Malaj me anë të një statusi në Facebook ka përshëndetur vendimin e Parlamentit maqedonas për njohjen e gjuhës shqipe si gjuhë të dytë zyrtare. Malaj tha se viti 2018, për popullatën shqipfolëse në Maqedoni, hyri me këmbë të mbarë, por edhe për vet demokracinë e shtetit Maqedonas dhe…

Petrit Vasili: Këta hipokritët e rilindjes që u “shqyen” për integrimin, ja nga sheh kryeministri i tyre

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një statusi në Facebook kundër kryeministrit Rama duke e cilësuar këtë të fundit edhe si një kryeministër antiintgrim. Vasili e ka vijuar statusin duke thënë se Rama nuk shikon nga Brukseli, por nga Lindja. Më poshtë keni statusin e plotë: Kryeministri i…

Monika Kryemadhi: Miratimi i ligjit të dygjuhësisë në Maqedoni, një hap tjetër emancipues shtetëror

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka reaguar me anë të një statusi në Facebook mbi miratimin e ligjit të dygjuhësisë në Maqedoni. Kryemadhi e quajti këtë veprim si një hap emacipues shtetëror. Më poshtë keni statusin e plotë: Pas vendimit për shpalljen festë zyrtare të ditës së alfabetit, ditës së Kongresit të…

Petrit Vasili: Rama i paditur në gjykatë për krimin elektoral

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili gjatë një konference për shtyp ka thënë se Rilindja është e vetmja forcë politike e cila nuk e do Reformën në Drejtësi duke treguar më poshtë qëndrim pro që LSI ka ndaj kësaj reforme.  Vasili theksoi se ky ligj u miratua vetëm me votat e Lëvizjes Socialiste…

Viktor Tushaj: Në Lezhë vjen “cirku kryeministror i Tironës”

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Viktor Tushaj me anë të një statusi në Facebook ka ironizuar vizitën e kryeministrit Rama ditën e nesërme në Lezhë. Tushaj vazhdon statusin duke shkruajtur: “Ka ndryshuar politika vëllezër. Cirku nuk bëhet më në sallën kryeministrore, aty ku ka vendin dhe paguajmë taksat për ta pikturuar e mirëmbajtur, se…

Petrit Vasili: Kryeministri mizor zëvendëson betimin e Hipokratit me betimin për rilindjen

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se Kryeministri proverbialisht i paditur llomotit për shëndetësinë dokrra për infermierët. Më posht postimi i plotë: Kryeministri mizor zëvendëson betimin e Hipokratit me betimin për rilindjen. Kryeministri proverbialisht i paditur llomotit për shëndetësinë dokrra për infermierët.…

Klajda Gjosha: Integrimi mbahet peng nga Rama, show me 5 kushtet e BE-së

Deputetja e LSI-së, Klajda Gjosha në një intervistë për “Koha Jonë ” është shprehur se duhet opozitë e unifikuar kundër Ramës, protesta masive.   Më poshtë intervista e plotë:   “Vetëm një opozitë e unifikuar në qëndrime mund t’i japë fund arrogancës së qeverisjes me të cilën përballemi çdo ditë”. Është ky mesazhi që jep…

Luan Rama: Paradoks: kur qeveria, tepsia dhe krimi bëhen një

Zv. Kryetari i LSI Luan Rama ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se institucionet e luftës kundër krimit në kaos, në pasiguri, të kapura e nën presion, krimi rritet, forcohet, qeveris! Më poshtë postimi i plotë: Paradoks: kur qeveria, tepsia dhe krimi bëhen një: Prokuroria e Republikës pa Prokuror të…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al