Petrit Vasili: Konçesionet, hajdutët e kryeministrit lanë pa ilaçe mësuesen nga Rrësheni

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili me anë të një statusi në Facebook ka sulmuar kryeministrin Rama për përgjigjen që ky i fundit i ka dhënë një qytetareje të Rrëshenit sot gjatë takimit të tij. Sipas z. Vasili, qytetarja është ankuar se prej muajsh nuk merr ndihmën mjeksore të domosdoshme, ndërkohë që kryeministri…

Monika Kryemadhi: Turp është të kanabizosh vendin dhe të orientosh rininë drejt drogës dhe trafikut

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi me anë të një statusi në Facebook ka reaguar ndaj akuzave të kryeministrit Rama sot në Mirditë, ku ky i fundit është shprehur i lumtur që bashkëqeverisja me LSI-në nuk vazhdon më. Znj. Kryemadhi ka thënë në statusin e saj se Edi Rama nuk është i trembur…

Monika Kryemadhi: Vlora do ti thotë ndal shpërbërjes, varferisë dhe kështjelljës së krimit që Edi rama po instalon në Shqipëri

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka zhvilluar ditën e sotme një takim me strukturat e LSI, në qytetin e Vlorës. Duke shprehur falenderimet dhe mirënjohjen e saj për të gjithë angazhimin maksimal në zgjedhjet e 25 Qershorit Kryemadhi u shpreh se për Edi Ramën Vlora është ego personale dhe e ka kthyer në një burim…

Endrit Braimllari: Qëllimi i protestës së LSI-së është të largojë Ramën nga pushteti

Vetëm pak ditë na ndajnë nga protesta që do të realizojë Opozita e bashkuar kundër qeverisë Rama 2. LSI dhe PD në krye të protestës kërkojnë një zëri rrëzimin e largimin e Ramës nga pushteti duke argumentuar se kjo është qeverisa e krimit dhe e trafikimit të lëndëve narkotike. Në një intervistë për Telegraf, deputeti…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al