Petrit Vasili: Kryeministri e asgjësoi ONM-në. BE dhe SHBA flisni sot, nesër është shumë vonë

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili me anë të një statusi në Facebook ka sulmuar kryeministrin Rama duke shkruar se ky i fundit ka asgjësuar Operacionin Ndërkombëtar të Monitorimit (ONM). Sipas Vasilit, BE dhe SHBA garantuan shqiptarët se ONM do të ishte syri i tyre në reformën në drejtësi, ndërsa kryeministri e asgjësoi.…

Monika Kryemadhi: Data 27 do të jetë vetëm fillimi i përfshirjes së Shqipërisë nga protestat në çdo cep, në çdo rrugë dhe në çdo pjesë të territorit shqiptar

Këshilli i Lartë Gjyqësor dhe Këshilli i Lartë i Prokurorisë, mund të mos funksionojnë pasi sipas Kryetares së LSI, Monika Kryemadhi nevojitet që Parlamenti të miratojë nenet e shfuqizuara nga Gjykata Kushtetuese. Drejtuesja e LSI, kërkon konsensus politik për votimin e këtyre neneve. “Nuk ka ligj mbi të cilin mund të funksionojnë sepse janë shfuqizuar…

Petrit Vasili: Të kthejmë sa më parë kushtetutshmërinë e procesit të kompromentuar rëndë të zgjedhjes së Kryeprokurorit të Përkohshëm

Deklarata për mediat e Kryetarit të Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili Grupi Parlamentar i LSI-së sapo përfundoi mbledhjen lidhur me këtë fillim sesioni. Grupi Parlamentar mori në shqyrtim nismën e përbashkët të opozitës, të hartuar nga një grup po i përbashkët, i përbërë nga zotërinjtë Naço, Bylykbashi, Manjani dhe Bardhi, përkatësisht të LSI-së dhe…

Shezai Rrokaj: “Cilën Rilindje të besojnë shqiptarët?”

Deputeti i LSI, Shezai Rrokaj ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se qeveria në vend të merret me punët e vendit, e shkon gjithë kohën duke u marrë me opozitën. Më poshtë statusi i plotë: Cilën Rilindje të besojnë shqiptarët? Atë të Sajmes për policinë katër vite më parë apo…

Petrit Vasili: Kryeministri minoi qëllimisht Integrimin Europian me zgjedhjen e paligjshme të Kryeprokurorit

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se Kryeministri i vuri qëllimisht minat Reformës në Drejtësi në 18 dhjetor,në funksion të strategjisë së tij të antiintegrimit europian “integrimi i pamundur”. Më poshtë statusi i plotë: Kryeministri minoi qëllimisht Integrimin Europian me zgjedhjen e…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al