Përparim Spahiu: Kush përfitoi 3 milion euro nga heqja e akcizës së pijeve?

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Përparim Spahiu nëpërmjet një statusi në Facebook ka reaguar ndaj  Kryetarin e Komisionit të Ekomomisë, i cili është shprehur se Spahiu do të përfitojë politikisht me Statusin e Minatorit. Spahiu i ka bërë thirrje komisionit përgjegjës të gjykojë më ftohtë mbi këtë çështje. Më poshtë keni statusin e plotë:…

Petrit Vasili: Komisioni i (anti)-ligjeve, si ISIS-i kundër Kushtetutës

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili me anë të një statusi në Facebook ka sulmuar Komisionin e Ligjeve duke shkruar se këto të fundit po mundohen të shkatërrojnë Kushtetutën e Shqipërisë. Vasili ka vijuar statusin duke theksuar se Reforma në Drejtësi ka vdekur. Më poshtë keni statusin e fundit: Komisioni i (anti-)ligjeve, si…

‘Ndërprerja e dëmshpërblimeve për ish-të përndjekurit’ , Klajda Gjosha: Po i vrisni për herë të dytë!

Deputetja e LSI, Klajda Gjosha ka reaguar me anë të një postimi në Facebook ku shprehet se me ndërprerjen e dëmshpërblimeve për ish-të përndjekurit po i vrasin për herë të dytë! Më poshtë postimi i plotë: Dje dëgjuam, se si te përndjekurit politik dhe familjet e tyre në këtë vend, duhet të presin “Udhëheqjen” për…

Petrit Vasili: Kryeministri gënjeu, skandalin e 2 miliard eurove e ka prej muajsh në tavolinë.

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, ka reaguar me anë të një postimi në Facebook ku shprehet se skandalin e 2 miliard eurove, që rrezikon të paguajë Shqipëria si pasojë e humbjes së gjyqeve për kontratat e prishura në menyrë arbitrarë nga qeveria,kryeministri e ka prej muajsh në tavolinë dhe qëllimisht s’ka levizur as gishtin. Më…

Monika Kryemadhi: Protesta e 27 janarit për të gjithë ata shqiptarët që ndihen të varfër, të pashpresë, që kanë shumë pak mundësi punësimi, që paguajnë më shumë para, që ju rri taksidari i qeverisë te koka

Bashkëbisedimi me gazetarët i Kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi Do doja që këtë prononcim mediatik ta nisja me ngjarjen e Kosovës, duke dënuar ngjarjen e vrasjes së liderit serb në Kosovë, z.Oliver Ivanoviç. Pra Kosova sot është gjendur e tronditur nga kjo ngjarje kaq e rëndë dhe ne si LSI bëjmë thirrje që kjo çështje…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al