Kejdi Mehmetaj: Ja pse duhet të protestohet më 27 janar

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Kejdi Mehmetaj dha arsyet se pse duhet të protestohet më 27 janar. E ftuar në “360 Gradë” në Ora News, Mehmetaj u shpreh se ajo nuk është vetëm një protestë e opozitës. “Protesta e 27 janarit nuk është një protestë thjesht e opozitës ndaj qeverisë, por është një protestë…

Përparim Spahiu: A po shkon ekonomia shqiptare drejt kolapsit?

Ekonomia e vendit tonë vijon të përpëlitet, me një fuqi prodhuese që po shuhet dita-ditës për shkak të burokracive, taksave, mungesës së mbështetjes financiare nga ana e qeverisë, si dhe korrupsionit në nivelet më të larta. Unë po marr vetëm një statistikë të ditëve të fundit, atë të Forumit Ekonomik Botëror, që e rendit Shqipërinë…

Luan Rama: U prehsh në paqe Komandant Jonuzi!

Zv/kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama me anë të një statusi në Facebook ka reaguar mbi vdekjen e Kryetarit të Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve në Serbi, z. Jonuz Musliu.Rama tha se vdekja e këtij të fundit është një humbje e madhe për familjen, të afërmit e tij, për miqtë, bashkëluftëtarët për çështjen kombëtare dhe…

  • Publikuar tek kategoria Politike

Petrit Vasili: Mazhoranca, drejtësi të egër, të pamëshirshme dhe të padrejtë për qytetarët dhe drejtësi për pushtetarët që do të thotë paprekshmëri e plotë e tyre.

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka reaguar sot në lidhje me propozimin e bërë nga mazhoranca për ndryshimin e Rregullores së Kuvendit. Vasili tha se tashmë është e qartë për këdo se këto ndryshime tregojnë se kush ka frikë nga Drejtësia dhe kush përpiqet ta pengojë atë. “Është fare e qartë për…

Monika Kryemadhi letër për Ambasadorët: Kapja e drejtësisë nga mazhoranca, pasoja të rënda politiko-shoqërore për vendin

  Kryetarja e LSI-së znj. Monika Kryemadhi i ka dërguar sot një letër Ambasadorit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës z. DonaldLu, Ambasadores së Bashkimit Europianznj. RomanaVlahutin dhe përfaqësive diplomatike të vendeve të Bashkimit Europian në Shqipëri lidhur me problematikat e zbatimit të Reformës në Drejtësi. Në këtë letër, Kryetarja e LSI-së thekson se implementimi…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al