Monika Kryemadhi të rinjve: Mos u mashtroni nga ligësia, sepse duke qenë të gjithë bashkë, jo vetëm që do fitoni për të ardhmen tuaj, por do fitoni një Shqipëri që e meriton të jetë vendi i të rinjve

Fjala e Kryetares së Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, në Konferencën Studentore të Lëvizjes Rinore për Integrim Dëshiroj  të falënderoj organizatorët e këtij takimi. Kjo foltore e LSI dhe ky baner nuk kanë vend këtu, por duhet të ishte simboli i Universitetit të Tiranës, duhet të ishin simbolet e universiteteve dhe fakulteteve, duhet të…

Vasili: Është shumë e qartë për të gjithë shqiptarët që Kryeministri po bën të pamundurën që të kapë Reformën në drejtësi dhe ta dëmtojë atë

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së Petrit Vasili deklaroi sot se maxhoranca ka kompromentuar rëndë Reformën në Drejtësi, duke depozituar për votim për KLP-në dhe KLGJ-në një listë të manipuluar kandidatësh, duke fshehur rekordet e tyre dhe duke përfshirë emra kandidatësh të cilët nuk plotësojnë kriteret e vendosura qartësisht në ligj dhe në Kushtetutë. “Një…

Monika Kryemadhi:  Jemi në mbështetje të plotë të banorëve. Ekspertë të LSI-së do të ofrojnë konsulencën e tyre

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi takohet me banorët protestues të Vërrisë në Fier Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi është takuar sot me banorët e Vërrisë në rrethin e Fierit, të cilëve u ka deklaruar mbështetjen e plotë të LSI-së në kërkesën e tyre për të kundërshtuar ndërtimin e impiantit të plehrave në këtë zonë. Kryemadhi…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al