Monika Kryemadhi: Largimi i Edi Ramës, mision kombëtar

Intervista e Kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi, për emisionin “5 pyetje nga  Babaramo” në Report Tv Znj. Kryemadhi, i arriti pritshmëri protesta e 27 janarit? Ju pyes si një nga organizatoret kryesore të saj. Nuk mund të them që isha një nga organizatorët për shkak të asaj që ndodhi atë ditë. Organizatorët e vërtetë ishin…

Luan Rama: Ekstradimi që ju keni nënshkruar zonja ministre e drejtësisë, është një akt në shkelje të ligjit

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama me anë të një statusi në Facebook, ka reaguar përsëri mbi çështjen e ekstradimit të Nezar Seitaj. Sipas Ramës ky ekstradim është kryer në kundërshtim me ligjin procedurial penal që është në fuqi nē Republikēn e Shqipërisë, duke bërë që deputeti të sulmojë ministren e Drejtësisë si…

Luan Rama: Skandal, shteti kundër drejtësisë

Zv/Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama me anë të një statusi në Facebook ka reaguar kundër deklaratës së Prokurorisë së Përgjithshmë mbi ekstradimin e “financierit” të Habilajve, Nezar Seitaj. Sipas Ramës rasti i ekstradimit për në Itali të shtetasit është i paprecedent dhe skandaloz. Deputeti ka mbyllur statusin duke thënë se kur shteti është…

Përparim Spahiu: Rilindja hipokrizi ndaj minatorëve. Votoi kundër statusit të tyre!

Deklarata për mediat e deputetit të LSI, Përparim Spahiu Para pak minutash shumica e rilindjes në Komisionin e Çështjeve Sociale dhe Shëndetësisë votoi kundra statusit të minatorit propozuar nga unë dhe Grupi Parlamentar i LSI ku me votë mori dhe mbështetjen e Partisë Demokratike. Ky votim është absolutisht kundra interesave të minatorëve dhe ish-minatorëve që…

Monika Kryemadhi: Protesta e 27 Janarit është vetëm fillimi i betejës për rrëzimin e Edi Ramës

  Deklarata për media e Kryetares së Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi Dal sot përpara mediave për të falenderuar çdo qytetar që protestoi të shtunën në shesh, çdo pensionist, të ri, të re, grua dhe burrë, intelektualë apo punëtorë, të cilët u ngritën mbi frikën e pushtetit të Edi Ramës dhe dolën përpara godinës…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al