Petrit Vasili: Krimi ka emëruar dhe kryeministrin e tij tërësisht kuisling, tradhtar të interesave të vendit dhe tradhtar të interesave të qytetarëve

Prononcimi i Kryetarit të Grupit Parlamentar të LSI-së, z.Petrit Vasili Sot në Kuvendin e Shqipërisë u konsumua puçi i një qeverie dhe i një parlamenti kuisling. Është parlament kuisling dhe ka një kryeministër kuisling, pasi vendi i pushtuar nga krimi, tashmë ka emëruar dhe kryeministrin e tij tërësisht kuisling, tradhtar të interesave të vendit, tradhtar…

Mehmetaj- Ballës: Të fala nga rinia shqiptare që uron me shpirt të mos ju shoh më as vërdallë nëpër Shqipëri e jo më në parlament!

Deputetja e LSI,Kejdi Mehmetaj ka reaguar me anë të një statusi në Facebook kundër Taulant Ballës. Mehmetaj shprehet se dikur bënte rolin e Pjetër Mustakuqit ndaj institucioneve publike. Sot bën rolin e Taulantit që kërkon të bëhet ministër, por spo e bëjnë dot! Më poshtë statusi i plotë: Taulanti aktor i kinostudios Rilindja e re!…

Klevi Pojana: Qeveria dhe mazhoranca ‘Rama’ votë KUNDËR librave falas!

Nënkryetari i LRI, njëkohësisht anëtar i Kryesisë së LSI, Klevi Pojana ka reaguar me anë të një statusi në Facebook për votimin kundër nga mazhoranca për librat falas. Pojana u shpreh se opozita propozon që fëmijët shqiptarë të marrin falas librat shkollorë POR kryedemoni i ‘Rilindjes’ Edi Rama urdhëron 74 deputet të votojnë kundër! Më…

Petrit Vasili: Shkollëpaku votoi KUNDËR që tu jepen librat gratis fëmijëve të shkollave.

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI,Petrit Vasili ka reaguar me anë të një statusi në Facebook kundër kryeministrit Rama. Vasili shprehet se “shkollëpaku” siç e quan ai kryeministrin, do që të lërë mijëra fëmijë pa shkollë sepse janë të varfër. Më poshtë statusi i plotë: Shkollëpaku votoi KUNDËR që tu jepen librat gratis fëmijëve të…

Floida Kërpaçi: Opozita propozoi LIBRA FALAS për FËMIJËT nga klasa e 1 deri në klasën e 9!Qeveria e Krimit votoi KUNDËR!

Deputetja e LSI, Floida Kërpaçi ka reaguar me anë të një statusi në Facebook rreth votimit kundër nga mazhoranca për propozimin e opozitës për libra falas për fëmijët nga klasa e 1 deri në klasën e 9. Kërpaçi u shpreh se të votosh kundër librave falas është një ndër krimet më të mëdha që mund…

Monika Kryemadhi: Protestat nuk do të ndalojnë në asnjë moment. Rama nuk shpëton dot nga përfshirja e tij në trafikun e drogës

Prononcimi i Kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi Si ju duk kjo seancë parlamentare? Normale? Besoj që shfaqja që sapo patë tregoi edhe njëherë frikën që mazhoranca ka për situatën që gjendet në Shqipëri. Ministrja e Drejtësisë që iku me vrap, kur në fakt veprimi më qytetar që mund të bënte ishte dorëheqja, por veprimi ligjor…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al