Luan Rama: Operacion i shkëlqyer për kapjen e vrasësit të dyshuar

Zv/Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama më anë të një statusi në Facebook ka përgëzuar operacionin për kapjen e autorit të vrasjes së Devi Kasmit i ekzekutuar rreth 72 orë më parë në zonën e Kongresit të Manastirit. Rama ka përgëzuar policinë dhë Prokurorinë për bashkëveprimin. Më poshtë keni statusin e plotë: Operacion…

Petrit Vasili: Marrëveshja Marku-Xhafaj per ngritjen e drejtësisë së drogës dhe krimit

Kreu i Grupit Parlamentar, Petrit Vasili me anë të një statusi në Facebook ka reaguar mbi marrëveshjen mes Prokurorisë së Pergjithshme dhe Ministrisë së Brendshme. Sipas Vasilit kjo marrëveshje është puç kushtetues dhe shpërdorim kriminal i detyrës, pasi askund në Kushtetutë nuk ka asnjë ligj që u jep të drejtën e kësaj marrëveshjeje. Më poshtë…

Luan Rama: Marrëveshja mes Prokurorisë së Përgjithëshme dhe Ministrisë së Brendshme, në kundërshtim me Kushtetutën

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama ka reaguar me anë të një statusi në Facebook kundër marrëveshjes mes Prokurorisë së Përgjithëshme dhe Ministrisë së Brendshme duke e konsideruar si marrëveshje në kundërshtim me Kushtetutën e Republikës. Rama shkroi se hetimi i korrupsionit është objekt i veprimtarisë së Prokurorisë së Posaçme, pra është e…

Endrit Braimllari: Fundi i Drejtësisë shqiptare!

Sekretari i Përgjithshmëm i LSI, Endrit Braimllari ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se ata që kriminalizuan Shqipërinë me drogë dhe krim janë në liri. Më poshtë statusi i plotë: Fundi i Drejtësisë shqiptare! Akoma të pa arrestuar Ministrja e Drejtësisë dhe Sajmir Tahiri. Ata që kriminalizuan Shqipërinë me drogë…

Petrit Vasili: Marrëveshja Marku -Xhafaj legalizimii faljes së Ramës me FB, mosarrestimit të Tahirit, i mosarrestimit të ministres që ekstradon trafikantin.

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se ministrja e drejtësisë dhunon ligjin dhe shpërdoron detyrën dhe ekstradon trafikantin dhe prokuroria nuk lëviz gishtin. Më poshtë statusi i plotë: Marrëveshja Marku -Xhafaj legalizimii faljes së Ramës me FB, mosarrestimit të Tahirit, i mosarrestimit…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al