Monika Kryemadhi: Protesta e 27 Janarit ishte fillimi i karvanit të protestave që do të vazhdojnë në të ardhmen duke zgjuar ndërgjegjësimin e njerëzve

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi në një intervistë për televizionin Tema TV, ka folur mbi protestën e 27 Janarit të organizuar nga opozita dhe për planet që kjo e fundit ka në vazhdimësi. Kryemadhi tha se protesta e 27 Janarit ishte fillimi i karvanit të protestave që do të vazhdojnë në të…

Petrit Vasili: Marrëveshjen Marku -Xhafaj anullojeni, mbroni veten të paktën, dita e gjykimit vjen shpejt, mos harroni!

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI,Petrit Vasili ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se trafiku i drogës ka tashmë mburojën e vet në drejtësi, marrëveshjen Marku-Xhafaj. Më poshtë statusi i plotë: Marrëveshjen Marku -Xhafaj anullojeni, mbroni veten të paktën, dita e gjykimit vjen shpejt, mos harroni!… Trafiku i drogës ka tashmë mburojën e vet në drejtësi, marrëveshjen Marku-Xhafaj.…

Luan Rama: Marrëveshja Xhafaj-Marku, antikushtetutese, akt injorance dhe me lajthitje gjuhësore, logjike dhe juridike

Konferenca për shtyp e Zëvendëskryetarit të LSI-së, Luan Rama Jam sot në këtë konferencë për shtyp, në vazhdën e të gjitha për të denoncuar, publikisht dhe politikisht aktin e papërgjegjshmërisë, aktin e radhës të shkeljes së Kushtetutës dhe aktin e radhës që dëshmon kapjen politike të Reformës në Drejtësi. Konkretisht përmes njoftimeve zyrtare nga Prokuroria…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al