Silva Caka: Prokuroria e nënës dhe Prokuroria e njerkës

Pas një lumi të madh statusesh nga deputetët e Lëvizjes Socialiste për Integrim mbi arrestimin e Dashamir Xhikës, ka reaguar dhe deputetja Silva Caka duke e cilësuar Prokuroren Marku si herë e nënës e herë e njerkës. Caka u shpreh se Reformën në Drejtësi LSI nuk e miratoi për t’a përdorur si sharrë e për…

Shezai Rrokaj: Prokuroria është vënë nën kontrollin politik të mazhorancës

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Shezai Rrokaj nëpërmjet një reagimi në Facebook, e ka quajtur Prokurorinë si një institucion të vendosur nën kontrrollin politik të qeverisë. Ai u shpreh se mazhoranca shënon imunitet dhe paprekshmëri mbi Prokurorinë që në heqjen e mandatit të Sajmir Tahirit. Më poshtë keni statusin e plotë: Prokuroria është vënë…

Viktor Tushaj: Arrestim si në kohët e diktaturës

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Viktor Tushaj me anë të një statusi në Facebook ka reaguar kundër arrestimit të Dashamir Xhikës. Tushaj u shpreh se ky arrestim është si një prangosje e kohës së diktaturës, ndërkohë që i bën thirrje popullit për një revolucion popullor. Më poshtë keni statusin e plotë: Arrest si ne…

Ylli Manjani: Me arrestime bolshevike nuk shkojmë në Europë

Kam kohë që them se arresti me burg në Shqipëri bazohet mbi praktika bolshevike! E kam thënë këtë gjë si në parim ashtu edhe për raste të caktuara, përfshi edhe rastin “Tahiri”. Ligji procedural nuk u rregullua asnjëhere, ndaj prokurorët dhe gjykatësit e zbatojnë sipas qejfit. Për disa prokurorë “qejfi” përcaktohet nga përkatësia politike ose…

Endrit Braimllari: Edi Rama rinis gjyqin politik ndaj Dashamir Xhikës

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Endrit Braimllari me anë të një statusi në Facebook ka reagur mbi arrestimin e ish-zyrtarit Dashamir Xhika. Sipas Braimllarit ky arrestim është krejtësisht politik dhe se Edi Rama po e përdor sistemin e drejtësisë për të dënuar opozitën. Më poshtë keni statusin e plotë: Edi Rama rinis gjyqin politik…

Përparim Spahiu: Prokuroria politike, po zbaton me korrektësi urdhërat e qeverisë

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Përparim Spahiu me anë të një statusi në Facebook ka akuzuar Prokurorinë se zbaton urdhërat politike të qeverisë Rama. Sipas Spahiut, Prokuroria po arreston opozitën për të mbuluar krimet e qeverisë. Më poshtë keni statusin e plotë: Prokuroria politike, po zbaton me korrektësi urdhërat e qeverisë! Arreston opozitën për…

Petrit Vasili: Prokuroria e krimeve të rënda në shërbim të drogës dhe kryeministrit

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili nëpërmjet një statusi në Facebook ka sulmuar Prokurorinë duke thënë se ky institucion është në shërbim të drogës dhe kryeministrit. Vasili gjithashtu theksoi se kryeministri Rama jep urdhëra politike, por nuk firmos ndërsa prokurorët po firmosin dhe po shkelin e dhunojnë ligjin. Më poshtë keni statusin e…

Floida Kërpaçi: Drejtësi me gjyqe politike nuk ka

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Floida Kërpaçi me anë të një statusi në Facebook, ka sulmuar kryeministrin Rama duke thënë se ky i fundit duke blerë sistemin e drejtësisë, synon të bëjë gjyqe politike për të eleminuar kundërshtarët e tij politik. Kërpaçi nuk ka ngurruar ta quajë kryeministrin si një kryeministër antishqiptar. Më poshtë…

Klevi Pojana: Arrestimet, presionet dhe dhuna e një pushteti antidemokratik nuk do të na ndalojnë në rrugën tonë të angazhimit për një të ardhme dhe Shqipëri më të mirë

Nënkryetari i LRI,njëkohësisht anëtar i Kryesisë së LSI, Klevi Pojana ka reaguar me anë të një postimi në Facebook ku shprehet se rinia shqiptare do ti thotë #JO largimit nga vendi dhe do të bëj cdo gjë për të ndërtuar këtu ëndrrat e së ardhmes. Më poshtë statusi i plotë; Arrestimet, presionet dhe dhuna e një pushteti…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al