Klajda Gjosha: Shqiperia e ka humbur trenin e 2025

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, njëkohësisht edhe ish-ministre e Integrimit, Klajda Gjosha në një deklaratë në emisionin Top Show, në Top Channel është prononcuar për procesin e integrimin e Shqipërisë në BE. Sipas Gjoshës tashmë vendit tonë i është vendosur një afat konkret për integrimin, viti 2025, por Shqipëria e ka humbur që tashmë…

Petrit Vasili: Kush dhe çfarë e pengon zj.Vlahutin të flasë për asgjësimin e ONM?

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili me anë të një statusi Facebook ka ngritur një hipotezë mbi ambasadoren Vlahutin. Sipas Vasilit në vendin tonë është shkelur Kushtetuta dhe janë thyer ligjet, ndërkohë që ngren pyetje për ambasadoren mbi opinionin e ONM-së. Më poshtë keni statusin e plotë: Kush dhe çfare….e pengon zj.Vlahutin te…

Edmond Panariti: LSI kundër nismave dekurajuese dhe rënduese ndaj familjeve fermere

Deklarata për media e deputetit të LSI-së Edmond Panariti pas përfundimit të mbledhjes së Grupit Parlamentar të LSI-së Sot në Grupin Parlamentar të LSI, u diskutua për projektligjin që kaloi në Komisionin e Aktiviteteve Prodhuese, disa ndryshime dhe shtesa në ligin 111/2012 për menaxhimin  e integruar të burimeve ujore. Pozicioni i LSI, në raport me…

Klajda Gjosha: Strategjia e BE për zgjerimin, një mundësi për Shqipërinë apo një shans i humbur?

Deputetja e LSI, Klajda Gjosha ka reaguar me anë të një postimi në Facebook ku shprehet se Strategjia e BE për zgjerimin është një mundësi e artë për të gjithë ne nëse do ta trajtojmë me seriozitet bashkëpunimin me BE por në të njëjtën kohë është një shans i humbur për perspektivën 2025. Shqiptarët më shumë…

Monika Kryemadhi: “Ti do jesh engjëlli që do na shohësh e do kujdesesh për ne, siç ke bërë gjithmonë”

“Ti do jesh engjëlli që do na shohësh e do kujdesesh për ne, siç ke bërë gjithmonë” Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka postuar një mesazh prekës për ndarjen e parakohshme nga jeta të themelueses dhe anëtares së kryesisë Luzhiana Abazi, e cila ndërroi jetë mëngjesin e sotëm. “Nuk mund të shkruaj, ka orë që…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al