Klajda Gjosha: Qeveria t’i harrojë negociatat nëse nuk merr seriozisht plotësimin e kushteve

E ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News24, ish-ministrja e Integrimit dhe deputetja e LSI, Klajda Gjosha ka folur për strategjinë e Zgjerimit të BE për vendet e Ballkanit Perëndimor. Gjosha tha se Shqipëria duhet të ishte pjesë e strategjisë për vitin 2025, por sipas saj KE do rekomandojë hapjen e negociatave me Shqipërinë. Ish-ministrja ka…

Klajda Gjosha: Nëse procesi përdoret si triumf personal, integrimi është rrugëtim i humbur për Shqipërinë

Intervista e Deputetes të LSI, Klajda Gjosha për ABC News. Është prezantuar ditën e sotme Strategjia e Zgjerimit në vendet BE për vendet e Ballkanit Perëndimor. Si ju duket? Jashtëzakonisht shumë e rëndësishme. Është një strategji e re edhe për vetë BE sepse ka një qasje dhe kërkesa riformatimi brenda për brenda BE. Për të…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al