Klajdi Priska: Skandali më i ri i qeverisë; 460 familje në Tepelenë pa ndihmë ekonomike

Aktivisti i LRI-së, Klajdi Priska me anë të një statusi në Facebook ka denoncuar një rast flagrant të qeverisë, ku sipas Priskës 460 familje në Tepelenë nuk kanë përfituar ndihmën ekonomike dhe nga bashkia nuk u është dhënë asnjë arsye. Ai ka vijuar statusin duke shkruar se këto janë vetëm disa nga goditjet kundrejt shqiptarëve.…

Petrit Vasili: Pata paralajmëruar kryeministrin, 2 miliardë euro dhe ja, erdhi dënimi i parë 70 milionë euro.

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet me 70 milion eurot vetëm sa ka filluar të konsumohet kjo tragjedi për shqiptarët. Më poshtë statusi i plotë: Pata paralajmëruar kryeministrin: 2 miliardë euro dhe ja, erdhi dënimi i parë 70 milionë euro. Pata paralajmëruar  disa…

Endrit Braimllari: Kryeministri mashtrues emëron militant të Rilindjes.

Sekretari i Përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari ka reaguar me anë të një statusi në Facebook kundër kryeministrit Rama. Braimllari shprehet se ky është një Kryeministër që mashtron çdo ditë duke thënë se po reformon administratën publike Më poshtë statusi i plotë: Kryeministri mashtrues emëron militant të Rilindjes. Kryeministri ka emëruar Ledio Gjyla drejtor të…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al