Fjala ne Komisionin e Sigurisë, Luan Rama: Policia që është, nuk është ajo që duam!

Dua të them që në fillim; parimisht jam dakord me nismën dhe më lejoni të shpreh këtu në komision edhe qëndrimin e grupit parlamentar të LSI-së, pro procesit të vetingut të policisë dhe të strukturave të tjera nën varësinë e ministrisë së brendshme. Duke e vlerësuar nismën të rëndësishme, për të mundësuar krijimin e një…

Petrit Vasili: Shqipëria digjet, kryeministri krihet.

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI Petrit Vasili, ka reaguar nëpërmjet një statusi në Facebook mbi deklaratën e Ramës në seancën solemne të 10-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës. Vasili e quan dekaratën e Ramës, një idiotësi dhe pretendon se Rama do të heqë vëmendjen nga plagët e thella të shoqërisë shqiptare. Më poshtë keni statusin…

Endrit Braimllari: Projektligji për Vettingun në Policinë e Shtetit konfirmon dhe njëherë atë çka në kemi thënë prej kohës që Policia e Shtetit është lidhur me krimin e organizuar dhe trafikun e lëndëve narkotike

Fjala e deputetit te LSI Endrit Braimllari ne Komisionin e Sigurise: Projektligji per Vettingun ne Policine e Shtetit konfirmon dhe njehere ate cka ne kemi thene prej kohes qe Policia e Shtetit eshte lidhur me krimin e organizuar dhe trafikun e lendeve narkotike, E perfshire drejtperdrejt ne deformimin e vullnetit te votuesve ne zgjedhjet e…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al