Edmond Panariti: Kërkohet pajisja sa më parë e anijeve me Bluebox dhe me sistemin europian të gjurmimit

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Edmond Haxhinasto me anë të një statusi në Facebook ka reaguar mbi përfshirjen në skemat e mbështetjes financiare të bujqësisë dhe mbulimin e kosotove të flotës së peshkimit. Panariti shkroi se si fillim duhet të kërkohet pajisja sa më parë e anijeve me Bluebox dhe me sistemin europian të…

Monika Kryemadhi: 27 vjet më parë shqiptarët rrëzuan simbolet e diktaturës, duke treguar forcë dhe kurajo përballë një regjimi që në ditët e fundit tregoi anën më të egër të tij.

Kryetarja e LSI,Monika Kryemadhi ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se 20 shkurti do të kujtohet gjithmonë si qëndresa dhe kulmi i revoltës të një populli, që për dekada u përball me padrejtësi dhe dhunë shtetërore. Më poshtë statusi i plotë: 27 vjet më parë shqiptarët rrëzuan simbolet e diktaturës,…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al