Petrit Vasili: Menaxhimi i epidemisë së fruthit në kaos

Intervista e kreut të Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili për Fax News Z.Vasili, vendi është prekur nga epidemia e fruthit, ku vetëm ditët e fundit ka pasur një shtim të frikshëm të numrit të të prekurve në rang vendi, ku aktualisht raportohet për 132 raste. Si ju duken masat e marra nga Ministria e…

Lisen Bashkurti: Presidenti Meta, garant kushtetues dhe mbrojtës i interesave të vendit

Profesor Lisen Bashkurti me anë të një postimi ka analizuar qëndrimin e Presidentit Ilir Meta dhe rolin e tij në debatin e hapur për marrëveshjen me Greqinë. Sipas prof. Bashkurti, Presidenti Meta është një garant kushtetues dhe mbrojtës i interesave të vendit në mes të kësaj mosmarrëveshje të krijuar. Më poshtë reagimi I plotë: Presidenti…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al