Përparim Spahiu: Familjes së varfër ju hoq ndihma ekonomike pasi kishte lavatriçe të dhuruar

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Përparim Spahiu i ftuar në “360 Gradë” solli raste të familjeve tejet të varfra në Bulqizë që u është hequr ndihma ekonomike. Spahiu: 20 mijë janë pak. Do jenë 30-40 mijë. Unë e besoj si urdhër të Ramës drejtuar Ministrisë së Financave për të bërë shkurtim drastik të shpenzimeve.…

Përparim Spahiu: Gjendja ekonomike kaotike, po dënohen mbi 20 mijë hallexhinj

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Përparim Spahiu, gjatë emisionin 360grade.al ka sjellur disa raste rrëqethëse të personave që kanë dal jashtë sistemit të ndihmës ekonomike. Sipas Spahiut, sistemi i kësaj qeverie po dënon shumë më shumë se 20 mijë personat që po deklarohen. Spahiu: Kjo është çështje shumë e ndjeshme. Më vjen keq që në vitin…

Eglantina Mirashi: Shqiptarët t’i tregojnë vijën e kuqe Edi Ramës

Shqiptarët t’i tregojnë vijën e kuqe Edi Ramës Nga Eglantina Mirashi Që shqipëria është vendi i çudirave të mëdha, për këtë nuk ka më asnjë dyshim. Që shqipëria është vendi më i varfër në Ballkan dhe Europë as kjo nuk ka vend më për diskutim. Por të mendosh që politika udhëheqëse e një vendi të…

Dashi Cara: Tepsia e Edi Ramës po nxihet shpejt.

Nga Dashi Cara  Tepsia e Edi Ramës po nxihet shpejt. Jemi në një periudhë të keqe politike, kur Kryeministrit tonë, po i nxihet tepsia nga ai dhe vetë personat që janë në të. Tani Rama e ka të vetme tepsinë dhe po i del jashtë kontrollit sepse po e  nxin bashkë me hajdutët dhe kriminelët që…

Monika Kryemadhi: Norvegjia mbetet një partner i rëndësishëm për rritjen ekonomike të Shqipërisë.

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka zhvilluar ditën e sotme, një takim me Ambasadorin e Mbretërisë së Norvegjisë, z.Sjaastad. Me anë të një postimi në faqen e saj zyrtare në Facebook, Kryemadhi shprehet se Norvegjia mbetet një partner i rëndësishëm për rritjen ekonomike të Shqipërisë. dhe se Ambasadori konfirmoi gadishmërinë për të shtuar bashkëpunimin midis dy…

Kejdi Mehmetaj: Reforma e dështuar në arsim prodhoi vetëm kaos dhe konflikt

Fjala në Kuvend e deputetes së LSI-së Kejdi Mehmetaj në interpelancën me ministren e Arsimit Në këto ditë shumë të vështira për Shqipërinë e vërteta është, përtej akuzave dhe qëndrimeve politike, që shteti ka rënë. Ligjet nuk zbatohen, policia është bërë njësh me krimin, kryeministri e ka mendjen të bëjë para nga kullat dhe koncesionet,…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al