Edmond Haxhinasto: Ratifikimi i traktatit të komitetit të transportit, zhvillim pozitiv, objektiv heqja e barrierave jo fizike

Fjala e deputetit të LSI në Kuvend, Edmond Panariti Grupi i LSI do ta mbështesë dhe do ta votojë pro ratifikimin e traktatit të komitetit të transportit. Ky është një zhvillim shumë pozitiv për ne që tashmë ka ndodhur edhe si pjesë e efektit që luajti procesi i Berlinit, një zhvillim shumë pozitiv për të integruar…

Kejdi Mehmetaj: Vettingu në Polici, qytetarët nuk janë naiv që të besojnë te qeveria më e përfolur për korrupsion dhe lidhje kriminale

Fjala në Kuvend e deputetes së LSI-së Kejdi Mehmetaj   Përpara se të nis diskutimin, dua të diferencoj qartazi në fjalën time ata punonjës të ndershëm të Policisë së Shtetit që zbatojnë ligjin dhe detyrën e tyre e kryejnë me integritet. Edhe pse duhet ta themi, se shumë pak prej këtyre, për të mos thënë…

Klajda Gjosha: Policia që duam u kthye në Policinë që nuk do t’ia uronim askujt!

Fjala në Kuvend e Deputetes së LSI-së, Klajda Gjosha   I nderuar Kryetar i Kuvendit, Të nderuarë Kolegë Deputetë! Diskutojmë sot një nga çështjet më të debatuara që ka të bëjë me figurën, integritetin dhe profesionalizmin e Policisë së Shtetit. Në një vend demokratik, me standarte, ku respektohen institucionet, meritokracia, e ku drejtuesit dhe kupola…

Flamur Çelaj: A është garancia për shkëputjen e policisë nga politika e krimi?

Ish-deputeti i LSI-së Flamur Çelaj ka komentuar projektligjin për vlerësimin kalimtar dhe periodik të punonjësve të Policisë së Shtetit, diskutimet për të cilin u zhvilluan në seancën e sotme parlamentare. Ish-deputeti në statusin e tij në Facebook shkruan se vettingu në polici është si një vlerë e shtuar e kësaj të fundit edhe pse më…

Petrit Vasili: Skandal, Kryeministri tha se Policia është më e besueshme se Zoti, ndërsa sot i bën Vetting

Fjala në Kuvend e Kryetarit të Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili E nderuar drejtuese e seancës, Të nderuar kolegë, Ne sot jemi thirrur të mbajmë një qëndrim, pse jo politik me votën tonë, për një ligj i cili është pagëzuar, njëherazi si ligji i rivlerësimit të Policisë së Shtetit, por duke huazuar një term…

Endrit Braimllari: Kryeministri i lidhur me krimin nuk bën dot Vettingun në Polici

Fjala në Kuvend e Sekretarit të Përgjithshëm të LSI-së, Endrit Braimllari Të nderuar kolegë, Projektligji i ardhur sot për shqyrtim ꞌPër vlerësimin kalimtar dhe periodik të punonjësve të Policisë së Shtetit, Gardës së Republikës dhe Shërbimit për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat, në Ministrinë e Brendshmeꞌ , është i një rëndësie të veçantë. Ka rëndësi…

Luan Rama: Për shkak të një kupole kriminale nuk mund të inkriminojmë gjithë Policinë e Shtetit.

Fjala në Kuvend e Zëvendëskryetarit të LSI Luan Rama I nderuar Z.Ministër, Të nderuar kolegë deputetë, Ngjan si paradoks që në këtë sallë sot po diskutojmë, dhe natyrisht, edhe do të vendosim për atë që është quajtur veting, thënë ndryshe, për pastërtinë e policisë së shtetit, kur shkaktariapo përgjegjësi kryesor për atë situatë që është…

Klevi Pojana: Një shfaqje tragji-komike po zhvillohet këtë fundjavë në Berat nga cirku me famë ndërkombëtare ‘QEVERIA’!

Nënkryetari i LRI, njëkohësisht Anëtar i Kryesisë së LSI, Klevi Pojana ka reaguar me anë të një postimi në Facebook, ku shprehet se cirku duke iu referuar qeverisë dha një tjetër shfaqje tragji-komike në Berat dhe do të rikthehet në Tiranë duke vijuar me show e duke u lutur që të arrijnë dhe një javë tjetër…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al