Klajda Gjosha: Negociatat me Greqinë, arrogancë dhe jo transparencë nga ana e qeverisë “Ne nuk duam thjesht një marrëveshje të mirë, ne duam një marrëveshje të drejtë, që i shkon për shtat Kushtetutës së Shqipërisë”

Intervista e deputetes së Lëvizjes Socialiste për Integrim Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Klajda Gjosha, në një intervistë të dhënë për televizionin “Ora news” u shpreh se arroganca dhe mungesa e transparencës e kanë karakterizuar qeverinë në këto momente negociatash në lidhje me marrëveshjet me Greqinë. Patët një mbledhje shumë të gjatë sot në…

Monika Kryemadhi: Sa frikë paska sot Kryeministri i Drogës!

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka reaguar me anë të një postimi në Facebook, me anë të një postimi në Facebook ku shprehet se Edi Rama tashmë është i tmerruar nga hetimet e mëtejshme të kësaj sasie kokaine të paparë ndonjëherë në Shqipëri, sepse e di mirë që fijet dhe lidhjet e kokave të trafikut nuk…

Silva Caka: Rama arkitekti dhe bosi i bandave të drogës në Shqipëri

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Silva Caka, ka akuzuar kryeministrin Edi Rama si arkitektin kryesor të kanabizimit dhe të thyerjes së Shqipërisë në një hambar droge. E ftuar në studion e lajmeve të Syri.net, Caka tha se Rama dhe paratë pista blenë votat dhe shqiptarët në 25 qershor. ‘Shqipëria po kthehet në një vend…

Petrit Vasili: DEA të stacionohet në Shqipëri.

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se kapja e sasisë shokuese të kokainës është provë e kthimit të Shqipërisë në vend shumë të rrezikshem të trafikut ndërkombëtar të drogave të renda dhe i krimit të organizuar. Më poshtë statusi i plotë: DEA…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al