Përparim Spahiu: Ministri i Financave jep lajmin e madh

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Përparim Spahiu me anë të një statusi në Facebook ka ironizuar vendimin e Ministrisë së Financave për të vendosur taksat e shtëpive. Sipas Spahiut,qytetarët nuk i shpëtojnë dot këtij vendimi dhe se qeveria nuk po jep asnjë ditë një lajm të mirë për vendin. Më poshtë statusi i plotë:…

Endrit Braimllari: Kryeministri garanti politik i ngarkesës prej 613 kg drogë

Intervista e Sekretarit të Përgjithshëm të LSI-së, Endrit Braimllari për emisionin 7pa5 në Vizion Plus  Jeni anëtar i Komisionit të Sigurisë Kombëtare, si i vlerësoni këto aksionet antidrogë, jo vetëm këtu, por edhe matanë kufijve?  E para mendoj çdo qytetar, por edhe politikan në momentin që ka një aksion antidrogë jo vetëm në Shqipëri, por në të gjithë Europën duhet falenderuar ata të…

Viktor Tushaj: Kremtohet sot në qytetin historik të Lezhës, 2 Marsi i 1444, Besëlidhja e Lezhës.

Deputeti i LSI, Viktor Tushaj ka reaguar me anë të një status në Facebook në ditën kur kremtohet Besëlidhja e Lezhës në qytetin historik Lezhës.Tushaj shprehet se 2 marsi është data më historike e kombit shqiptar, data më e shënuar, me kuptimplotë dhe më simbolike, data që përcjell mesazhet më të rëndesishme aktuale, ku mbi…

Edmond Panariti: Nuk mund të përlyhet dhe baltoset Ministria e Bujqësisë për diçka që nuk i takon!

Deputeti i LSI Edmond Panariti ka reaguar me anë të një postimi në Facebook ku shprehet se financimi i dhomave frigoriferike për prodhime bujqësore të firmave SE-BI dhe Arbri Garden është bërë me fonde të programit IPARD-like të administruara nga Bashkimi Europian, të ekzekutuara nga Agjensia Gjermane dhe të asistuara nga projekte mbështetëse të USAID. Më poshtë postimi i plotë: Shpif, shpif se dicka mbetet !!! Nuk…

Petrit Vasili: Qytetari i nderuar i Fierit Agur Vrenozi vuri jetën e tij në rrezik shumë të madh për të ndalur kriminelët,që po grabisnin një biznes.

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një postimi në Facebook ku shprehet se Shqipëria ka nevojë sot si kurrë më parë për këtë qytetari dhe për këto vlera të larta solidariteti që janë të vetmet që mund të na mbajnë të bashkuar. Më poshtë postimi i plotë: Qytetari i nderuar i Fierit Agur Vrenozi vuri jetën e tij në rrezik shumë të madh për…

Intervista/ Petrit Vasili: Vendi në duart e parave të pista. Tronditja e euros, lëkundje tektonike që paralajmëron tërmet të madh

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili foli dje në një intervistë për “Standard” mbi ngjarjet e fundit të ndodhur në vend si edhe komentoi aktualitetin politik. Vasili e cilësoi kapjen e 613 kilogramëve kokainë në Maminas si një tregues që vërteton kriminalizimin e jetës ekonomike dhe politike të vendit. Po ashtu ai mbështeti…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al