Anisa Bahiti: Mirënjohje për këdo mësues që me vullnetin e tij të hekurt dhe durimin e pamat përkushtohen rrisin,edukojnë dhe përhapin dritën e diturisë për breza të tërë nxënësish

Anëtarja e Këshillit Bashkiak, Elbasan Anisa Bahiti ka reaguar me anë të një statusi në Facebook për ditën e 7-Marsit. ” Mirënjohje për këdo mësues që me vullnetin e tij të hekurt dhe durimin e pamat përkushtohen rrisin,edukojnë dhe përhapin dritën e diturisë për breza të tëre nxënësish”-shprehet Bahiti. Më poshtë postimi i plotë: Dashuria…

Petrit Vasili: FMN foli, Kryeministri me koncesionet po shkatërron dhe kriminalizon ekonominë

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili me anë të një postimi ka reaguar për kërkesën e FMN, duke thënë se kryeministri është ideatori i koncesioneve si piramida dhe se hetimi i kësaj çështje duhet të jetë objektivi më i rëndësishëm i Prokurorisë. “Kryeministri eshte ideatori dhe frymezuesi i koncesioneve si PIRAMIDA te verteta…

Aktiviteti i LRI me rastin e 7 Marsit, Floida Kërpaçi: 7 Marsi, ditë reflektimi për sfidat dhe vështirësitë e atyre që duan dijen dhe arsimin

Të rinjtë e Lëvizjes Rinore për Integrim zgjodhën sot ta urojnë 7 Marsin duke falenderuar mësuesit për kontributin e tyre të jashtëzakonshëm në zhvillimin e brezave nga shkolla 9-vjeçare në fshatin Vilëz, ku gjimnazistët e LRI të shoqëruar dhe nga deputetja Floida Kërpaçi dhuruan disa pako me libra dhe mjete të tjera shkollore për nxënësit.…

Silva Caka: Gëzuar 7 Marsin të nderuar mësues dhe pedagogë

Një urim me tone ironike ka zgjedhur të bëjë edhe deputetja e LSI-së, Silva Caka. Caka ka shkruar se me lekët e rrogës, nëse u ka dalë t’i blejnë një alibi justifikimi kryeministrit ose një shami ministres që të fshijë ‘lotët e krokodilit’. POSTIMI I PLOTË: Gëzuar 7 Marsin të nderuar mësues dhe pedagogë! Nëse…

Luan Rama: Gëzuar me mirënjohje, nderim e përulësi të veçantë mësues të dashur

Zv/kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama me anë të një statusi në Facebook ka uruar të gjithë mësuesit me rastin e 7 marsit. Rama është shprehur se puna e mësuesit është përmbushja e një misioni që prek përjetësinë. POSTIMI I PLOTË: Gëzuar me mirënjohje, nderim e përulësi të veçantë mësues të dashur! Puna…

Erisa Xhixho: Gëzuar 7 marsin për gjithë kolegët e mi

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Erisa Xhixho me anë të një statusi në Facebook ka uruar të gjithë mësuesit, njëkohësisht edhe kolegët e saj të Universitetit të Tiranës. Xhixho është shprehur se ndjen respekt dhe mirënjohje për punën e palodhur të realizimit të misionit fisnik të edukimit dhe mësimdhënies për të rinjtë. POSTIMI I…

Petrit Vasili: 7 marsi dita e modestëve madhështorë

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka zgjedhur të urojë me fjalë të veçanta mësuesit për festën e 7 marsit. Në një status në Facebook, Vasili e ka cilësuar ditën e sotme si ditën e modestëve madhështor, duke i shkruar prindërve të tij në veçanti. “Nenes dhe babait tim dy mesuesve te mi…

Klevi Pojana: Jeni ju MËSUES, që na bëni të gjithëve të besojmë tek vetja dhe të bëjmë të mundur një sfidë, që na është dukur më parë e pamundur!

Nënkryetari i LRI, njëkohësisht Anëtar i Kryesisë së LSI, Klevi Pojana ka reaguar me anë të një statusi në Facebook për ditën e 7-Marsit.”FALEMINDERIT që nga qënia juaj dhuroni dije, dashuri, përkushtim, durim, forcë dhe kurajo!”- shprehet Pojana. Më poshtë statusi i plotë: FALEMINDERIT që nga qënia juaj dhuroni dije, dashuri, përkushtim, durim, forcë dhe…

Nora Malaj: 7-Marsi dhe Kryeprofesioni i Mësuesit!

Gjithashtu, deputetja e LSI, Nora Malaj ka uruar me anë të një statusi në Facebook mësuesit për 7 Mars. Malaj është shprehur se sa herë që vjen kjo festë, gjithnjë më emocionon dhe më bënë të reflektojë për atë që kemi bërë e duhet të bëjmë më shumë për mësuesin. Më poshtë statusi i plotë:…

Shezai Rrokaj: Respekt për mësuesit e profesorët e mi, për ata që nuk jetojnë më dhe për ata që vazhdojnë të mbeten ikona drite për të gjitha hapat e shtatit tim.

Deputeti i LSI, Shezai Rrokaj ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku uron gjithë mësuesit për ditën e 7-Marsit. Rrokaj është shprehur nuk ka pushtet më të madh sesa ai i dijes me të cilën lidhet e ardhmja e shoqërisë. Nuk ka pushtet më të madh sesa ai i arsyes, e cila…

Monika Kryemadhi: Një urim i veçantë sot për të gjithë mësuesit në Shqipëri, që çdo ditë me përpjekjet e tyre ndihmojnë në arsimimin e gjeneratës së re.

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi me anë të një statusi në Facebook ka uruar ditën e 7-Marsit për të gjithë mësuesit duke u shprehur se kjo ditë është shenjë e respektit tonë për sakrificat e çdo edukatori, që përtej kufizimeve ekonomike dhe politike u mundua të sillte dijen për brezin e ri Më poshtë statusi…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al