Petrit Vasili: Ligji i shërbimit civil dhunohet, ndërsa Vllahutin hesht

Kreu i Grupit Parlament të LSI, Petrit Vasili ka sulmuar me anë të një postimi ambasadoren e BE në Shqipëri, Romana Vlahutin. Sipas Vasilit kushti themelor i integrimit të Shqipërisë në BE në vitin 2013, ishte miratimi i ligjit të shërbimit civil, ndërkohë që qeveria sot ka plot të punësuar në kundërshtim me këtë ligj.…

Monika Kryemadhi: Gëzuar 8 marsin nëna, gra, motra dhe vajza të dashura! Qofshi të lumtura e të gëzuara çdo dite të vitit, sepse e meritoni.

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka reaguar me anë të një statusi në Facebook me rastin e 8-Marsit. “Festoni sot si të doni e mundni, askush nuk mund t’ju gjykojë nëse keni vendosur të shkoni për drekë , të këndoni a vallëzoni, apo dhe të protestoni.”- shprehet Kryemadhi. Më poshtë statusi i plotë: Gëzuar 8…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al